Najlepsze narzędzia AI zwiększające produktywność

Najlepsze narzędzia AI zwiększające produktywność

Generatywna sztuczna inteligencja to obecnie modne hasło technologiczne. Jego znaczenie może być przesadzone — często ma trudności z uzyskaniem prawidłowego obrazu palców, nie wspominając o przejmowaniu ludzkości — ale jeśli zrozumiesz jego ograniczenia, nadal możesz go używać, aby szybciej wykonywać zadania. Mając to na uwadze, oto niektóre z najlepszych dostępnych obecnie narzędzi AI zwiększających produktywność.

Najlepsze narzędzia AI zwiększające produktywność

„Produktywność” to mgliste pojęcie, ale dla naszych celów zdefiniujemy je jako narzędzia ogólnego przeznaczenia, które przyspieszają zadania w pracy, niezależnie od tego, czy jesteś w biznesie, szkole czy rządzie. W niektórych przypadkach narzędzia te mogą nawet usprawnić Twoje życie prywatne. Jeśli szukasz pomocy AI przy bardziej szczegółowych zadaniach, zapoznaj się z naszymi podsumowaniami na tematy takie jak pisanie, biznes, kodowanie i szkoła.

CzatGPT

Ekran logowania do aplikacji ChatGPTCalvin Wankhede / Android AuthorityChatGPT to najbardziej oczywisty wybór w przypadku takiej listy, ale to narzędzie zapoczątkowało szum wokół generatywnej sztucznej inteligencji i nie bez powodu. Może odpowiadać na pytania, podsumowywać lekturę oraz pomagać w opracowywaniu i korygowaniu projektów pisarskich. Jeśli wiesz, co robisz i jesteś bardzo konkretny, może to nawet rozwiązać problemy z kodowaniem. Być może będziesz musiał nauczyć się kilku sztuczek i udoskonalić podpowiedzi, aby uzyskać zamierzone rezultaty, ale dla wielu osób ChatGPT może być jedynym narzędziem, którym muszą się przejmować. Jednym z niedocenianych aspektów jest jego użyteczność w badaniach i burzach mózgów , ponieważ umożliwia szybkie tworzenie list i konspektów projektów. W przypadku badań pamiętaj o zanotowaniu źródeł i sprawdzeniu ich dokładnie — ale jest to coś, co powinieneś zrobić w przypadku dowolnego narzędzia AI. ChatGPT jest zazwyczaj darmowy, chociaż w zależności od zapotrzebowania może być konieczne czekanie w kolejce. Aby obejść ten problem, możesz subskrybować ChatGPT Plus za 20 USD miesięcznie, z dodatkowymi korzyściami, takimi jak wtyczki, krótszy czas reakcji i dostęp do najnowszego modelu językowego sztucznej inteligencji.

W połowie podróży

Midjourney jest na razie królem generatorów obrazów. Jego iteracja V5 jest trudna do zakwestionowania, ponieważ w niektórych przypadkach daje fotorealistyczne wyniki, choć czasami zdarzają się błędy zdradzające pochodzenie AI. Zawsze możesz jednak zaakceptować tę sztuczność — jest nawet tryb anime, który może być przydatny do wszystkiego, od zdjęć profilowych po tworzenie gier. Jest kilka haczyków, z których pierwszym jest to, że nie możesz uzyskać dostępu do Midjourney za pośrednictwem dedykowanej aplikacji lub strony internetowej . Zamiast tego musisz użyć Discord, aplikacji do czatowania w czasie rzeczywistym, częściej kojarzonej z grami. Discord działa jednak na każdej platformie, która Cię interesuje, w tym w Internecie, a polecenia czatu, które musisz znać, są dobrze wyjaśnione w oficjalnych przewodnikach. Dostęp do Midjourney kosztuje również co najmniej 10 dolarów miesięcznie lub 96 dolarów rocznie, co może być trochę za dużo, jeśli chcesz tylko dodać obraz do profilu internetowego lub projektu terminowego. Użytkownicy biznesowi będą chcieli przejść na plan Pro, który kosztuje 60 USD miesięcznie lub 576 USD rocznie. Zapewnia to 30 godzin miesięcznie szybkiego renderowania GPU, nieograniczone renderowanie „relaksacyjne” i większą liczbę jednoczesnych procesów. Istnieje jeszcze droższy poziom Mega, ale jedyną zmianą jest podwojenie czasu szybkiego procesora graficznego. Trzecim (potencjalnym) problemem jest rozdzielczość. Obrazy mają domyślną rozdzielczość 1024 x 1024. Możesz zwiększyć rozdzielczość do 2048 x 2048 lub 4096 x 4096 i zmienić proporcje, jeśli chcesz, ale nawet ten maksymalny rozmiar może nie odpowiadać Twoim potrzebom, jeśli pracujesz nad bardziej wymagającymi projektami artystycznymi.

Adobe Photoshopie

Generacyjna sztuczna inteligencja programu Photoshop tworząca przykład memaDhruv Bhutani / Android AuthorityPhotoshop może nie przychodzić od razu na myśl jako narzędzie „sztucznej inteligencji”, ale jeśli jesteś fotografem lub ilustratorem, technologia Adobe Firefly może naprawdę poprawić Twoje obrazy, zapewniając jednocześnie większą kontrolę niż coś takiego jak Midjourney. W szczególności najważniejsze są tutaj: Rozwinięcie generatywne i Wypełnienie generatywne. Mogą one nie tylko dodawać lub usuwać obiekty ze scen, ale także zastępować całe tła lub rozszerzać obraz, gdy materiał źródłowy jest za mały dla określonego płótna. Co ważniejsze, rezultaty są imponujące do tego stopnia, że ​​zaczniesz kwestionować realność każdego zdjęcia, które zobaczysz w naturze. Odwiecznym problemem Photoshopa jest to, że jest drogi, przynajmniej dla osób prywatnych i małych firm. Musisz zapłacić za subskrypcję Creative Cloud, a nawet najtańszy plan dla jednego użytkownika z Photoshopem zaczyna się od 19,99 USD miesięcznie.

Gramatycznie

Gramatycznie dla ChromeReklamy gramatyczne są pozornie wszechobecne w Internecie, a mimo to jest to naprawdę przydatne narzędzie — nawet my, profesjonalni pisarze, często używamy go do ponownego sprawdzania pisowni, gramatyki i interpunkcji. Może także sugerować zmiany tonu lub formalności, a generator cytatów w wersji beta obsługuje style APA, MLA i Chicago. Pamiętaj, że chociaż dostępna jest bezpłatna wersja Gramatyki, musisz przejść na plan Premium, aby uzyskać takie rzeczy, jak sugestie dotyczące tonu, przepisywanie całych zdań, pomoc w formatowaniu i wykrywanie plagiatów. Ulepszona wersja może nawet pomóc w płynnej znajomości języka angielskiego, jeśli jest to drugi język i nie jesteś przyzwyczajony do konwencji kulturowych. Wreszcie, Premium zwiększa liczbę podpowiedzi AI, których możesz użyć ze 100 miesięcznie do 1000.

Pojęcie AI

Burza mózgów dotycząca koncepcji sztucznej inteligencjiNotion jest powszechnym narzędziem do zarządzania projektami i sporządzania notatek, a jego dodatkowe funkcje AI są pod pewnymi względami podobne do ChatGPT i Grammarly, obejmując opcje redagowania, podsumowań, korekty i dostosowywania tonu. Dostępnych jest jednak kilka unikalnych elementów, takich jak możliwość tworzenia interaktywnej listy kontrolnej elementów działań na podstawie notatek ze spotkań. Podobnie kładzie się nacisk na tworzenie list punktowanych do celów burzy mózgów lub podsumowań na wynos. Jeśli chcesz z tego skorzystać, nie jest to tanie. Po uzyskaniu pierwszych 20 odpowiedzi Notion AI kosztuje 96 USD na użytkownika rocznie oprócz płatnego planu Notion lub 10 USD miesięcznie z płatną subskrypcją Notion lub bez. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android