Najlepsze gry VR na smartfony

Najlepsze gry VR na smartfony

Redakcja 3 stycznia 2023 r

Źródło obrazu: Pexels

Gry VR pozwalają nam zagłębić się w wirtualne światy i zapomnieć o całym naszym otoczeniu. Gry wznoszą się na zupełnie nowy poziom, a granica między rzeczywistością a przestrzenią wirtualną coraz bardziej się zaciera. Chociaż większość zestawów VR jest obecnie stosunkowo przystępna cenowo, wielu graczy nie chce inwestować – przynajmniej dopóki nie będą mieli okazji wypróbować kilku gier VR. A to możliwe, ponieważ dzięki niedrogim adapterom do smartfonów naszego codziennego towarzysza można w kilka sekund zamienić w okulary VR. Przyglądamy się niektórym z najlepszych gier na smartfony w trybie VR!

Gry VR: dlaczego są tak popularne?

Zestawy słuchawkowe, które mogą przenieść nas w wirtualną rzeczywistość, są badane od ponad 50 lat. Jednak minęło dużo czasu, zanim stał się masowym dodatkiem do komputerów PC i konsol. Dopiero premiera pierwszego Oculus Rift w 2016 roku sprawiła, że ​​gry VR znalazły się w centrum uwagi. Od tego czasu gry immersyjne stały się integralną częścią rynku. Jego popularność z pewnością wynika z faktu, że pozwala graczom zagłębić się znacznie głębiej w doświadczenie. Ponieważ sekcja obrazu zmienia się przy każdym ruchu głowy, mózg jest oszukiwany, że znajduje się w środowisku, które pozostaje takie samo we wszystkich kierunkach. Jednak wysoka częstotliwość odświeżania jest ważna, aby patelnie działały płynnie, a iluzja nie pękała. Jednocześnie okulary VR wykorzystują dwa wyświetlacze, które są nieco przesunięte w perspektywie iw ten sposób imitują stereoskopowy widok dwojga oczu. Te różne sztuczki sprawiają, że gra z zestawem VR jest wyjątkowym przeżyciem, które nie ma sobie równych.

Rozwija się różnorodność gatunkowa dla VR

Kiedy Oculus Rift pojawił się po raz pierwszy w 2016 roku, dostępne aplikacje i gry były nadal bardzo ograniczone. Z jednej strony reprezentacje graficzne nie były wyrafinowane, z drugiej strony wielu gatunków nie odważono się jeszcze podejść. Tak więc jako pierwsze pojawiły się raczej proste gry typu jump’n’run, gry wyścigowe i strzelanki – z drugiej strony gry z dużą ilością historii były rzadko spotykane. Dzisiejszy krajobraz gier VR jest kolorowy i różnorodny. W wirtualnej rzeczywistości możesz doświadczyć praktycznie każdego gatunku. Na przykład możesz odbyć podróż w czasie z Wędrowcem i być częścią najbardziej poruszających momentów w historii ludzkości. B. pierwsze lądowanie na Księżycu lub może być na scenie na Woodstock. Gry MMORPG trafiły również do wirtualnej rzeczywistości. W grach takich jak Zenith: The Last City gracze mają możliwość konkurowania z wieloma innymi graczami, ucieleśnionymi przez spersonalizowane awatary w świecie fantasy. Nawet przy stole pokerowym gracze mogą teraz zasiąść za pomocą okularów VR. Gra PokerStars VR pozwala użytkownikom rywalizować z prawdziwymi przeciwnikami, którzy również odważą się grać na cyfrowym zielonym filcu z awatarem. Jeśli wolisz grać ze znajomymi, po prostu otwórz prywatny pokój i zorganizuj wirtualną noc gier. Jednocześnie oferowanych jest kilka środowisk gry, a także wszelkiego rodzaju rekwizyty, żetony i inne.

Najlepsze gry VR na smartfony

Źródło obrazu: Unsplash

Graj w gry VR na swoim smartfonie

Jeśli nie chcesz inwestować bezpośrednio w gogle VR, możesz także wypróbować wiele gier na swoim smartfonie. Do tego celu dostępne są niedrogie adaptery, w których można zamocować smartfon jako wyświetlacz. Masz już swój własny zestaw słuchawkowy DIY i możesz zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości. Niestety, nie wszystkie gry są dostępne z tą formą gogli VR, ale przyjrzeliśmy się najbardziej obiecującym tytułom:

Sisters: Sisters to horror przeznaczony na smartfony, w który można grać za pomocą adaptera, takiego jak Google Cardboard. W grze gracze muszą wejść do upiornego starego domu i dowiedzieć się, co stało się z dwiema siostrami, które tu mieszkały. Możesz spodziewać się przerażających chwil. Hardcore VR: Hardkorowa strzelanka VR wykorzystuje prostą, atrakcyjną grafikę przypominającą serię Portal i uzupełnia ją szybką akcją. Gracze poruszają się po kolorowych pomieszczeniach i muszą tam niszczyć wrogie roboty. Gra sieciowa posiada tryb multiplayer, dzięki któremu zaprzyjaźnieni gracze mogą łączyć się i wspólnie przeżywać akcję. GALAXY 360: Użytkownicy mogą w pełni cieszyć się efektami rzeczywistości wirtualnej w grze GALAXY 360. Tutaj wyruszają na szalone przejażdżki kolejką górską, które odbywają się bezpośrednio w kosmosie. Każdy, kto zawsze chciał doświadczyć uczucia nieważkości, znalazł się we właściwym miejscu. VR Galaxy Wars: Jeśli chcesz nie tylko eksplorować kosmos, ale także toczyć tam dzikie bitwy, być może znajdziesz odpowiednią grę dla siebie w VR Galaxy Wars. Stawką jest przyszłość ludzkości i tylko odważni astronauci mogą powstrzymać zły koniec.

Nie musisz inwestować w gogle VR, aby wypróbować gry VR. Niektóre gry można już uruchomić za pomocą adaptera VR w smartfonie. Nasi ulubieńcy gwarantują zabawę i immersję.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android