Najlepsze emulatory Xbox 360 na PC

Najlepsze emulatory Xbox 360 na PC

Chociaż konsola Xbox 360 była początkowo czymś w rodzaju katastrofy – biorąc pod uwagę liczbę jednostek, które doświadczyły „czerwonego pierścienia śmierci”, obecnie jest uważana za jedną z najlepszych konsol, jakie kiedykolwiek stworzono, z szeregiem klasycznych gier, w które często nadal gra się w jednej formie lub inny — po prostu spójrz na Grand Theft Auto V. Jeśli chcesz wypróbować ten wybór dla siebie, oto niektóre z najlepszych emulatorów Xbox 360 dla komputerów PC z systemem Windows, w tym systemów przenośnych.

Najlepsze emulatory Xbox 360 na PC

Nie będziemy tutaj wymieniać zbyt wielu opcji, ponieważ jak można sobie wyobrazić, wystarczy jedna aplikacja, która działa dobrze i jest stosunkowo łatwa w użyciu. Jednak dobrze jest mieć opcje awaryjne, czy to ze względu na kompatybilność, czy też dlatego, że Microsoft może zagrozić podjęciem kroków prawnych. Pamiętaj, że emulatory często znajdują się w szarej strefie prawnej — wystarczy wykorzystać jedną zastrzeżoną rzecz, aby programista był ścigany przez prawników.

EmuDeck

EmuDeck na urządzeniu ASUS ROG AllyWłaściwie to trochę oszukujemy, ponieważ EmuDeck sam w sobie nie jest emulatorem. Może to jednak być jedyne pobieranie, którym musisz się zająć, ponieważ jest to punkt kompleksowej obsługi, który umożliwia instalowanie wielu emulatorów i zarządzanie nimi z centralnego koncentratora. W tej chwili wybranym emulatorem Xbox 360 jest Xenia, który omówimy w osobnym pliku do pobrania poniżej. Możesz także zainstalować emulatory dla platform takich jak PlayStation 2, Nintendo Switch, Sega Genesis lub oryginalna konsola Xbox. Jeśli jest tu jakiś haczyk, polega na tym, że wersja EmuDeck dla systemu Windows jest nadal dostępna we wczesnym dostępie w chwili pisania tego tekstu, więc będziesz musiał przekaż darowiznę na fundusz Patreon aplikacji, aby ją pobrać. Zapewnia to jednak inne funkcje wczesnego dostępu, takie jak synchronizacja w chmurze z innymi wersjami oprogramowania, w tym z flagową wersją Steam Deck. Będziesz potrzebować oprogramowania Windows, jeśli grasz na urządzeniach przenośnych innych niż Steam, takich jak ASUS ROG Ally.

Ksenia

Red Dead Redemption na konsolę Xbox 360Jeśli masz zamiar wybrać samodzielny emulator Xbox 360, Xenia jest tym, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Nie jest to jakieś spektakularne, ale znane z niezawodności i całkiem solidnej wydajności, co jest ważne, biorąc pod uwagę, że emulacja czegoś takiego jak 360 nie jest tak łatwa jak Super Nintendo czy Atari 2600. Pomaga w tym obsługa standardów takich jak zmienne częstotliwości odświeżania , skalowanie w górę FidelityFX Super rozdzielczości (FSR) firmy AMD i antyaliasing FSAA firmy NVIDIA. Istnieje oficjalna lista kompatybilności gier i zalecamy jej sprawdzenie, zanim poczujesz się zbyt podekscytowany. Z reguły będziesz chciał trzymać się gier oznaczonych jako „grywalne w stanie”, ponieważ wszystko inne będzie wiązało się z problemami technicznymi, które mogą zepsuć twoje wrażenia – jeśli w ogóle będziesz mógł uruchomić grę. Podobnie jak wiele emulatorów, Xenia jest darmowy i open source.

CXBX ponownie załadowany

Capcom kontra SNK 2 EO na CXBX ReloadedW tym przypadku wkraczamy na bardziej zaawansowane terytorium. CXBX Reloaded jest hostowany na stronie GitHub, a jego instalacja jest nieco bardziej skomplikowana, więc do jego uruchomienia potrzebna jest wiedza techniczna. Poza tym jest naprawdę nastawiony na oryginalną konsolę Xbox, chociaż można grać w niektóre gry na konsole Xbox 360 i Xbox One. Podobnie jak Xenia, pamiętaj o sprawdzeniu listy kompatybilności emulatora przed rozpoczęciem ładowania czegokolwiek i staraj się trzymać gier oznaczonych jako „grywalne”. Jedną z rzeczy, które doceniamy w CXBX, jest to, że aktualizuje się dość często. Podczas gdy niektóre emulatory mogą spędzić większość roku bez aktualizacji, jeśli nie wiele lat, wiele wersji CXBX jest wypuszczanych w odstępie tygodni lub nawet dni. Miejmy nadzieję, że powinno to przełożyć się na stale poprawiającą się kompatybilność.

XQEMU

Przyszłość radia Jet SetJeśli CXBX wymaga znajomości technologii, XQEMU jest tylko dla odważnych. Umieściliśmy go na tej liście głównie ze względu na kompletność oraz dlatego, że nie ma wielu innych emulatorów Xbox 360, które nie popadły w zapomnienie. XQEMU jest emulatorem niskiego poziomu, co oznacza, że ​​będziesz musiał znaleźć wiele różnych nieznanych plików, w tym obraz rozruchowej pamięci ROM MCPX, a nawet sformatowany obraz dysku twardego. Kiedy już go uruchomisz, możesz napotkać problemy z grafiką i dźwiękiem, zakładając, że dźwięk w ogóle działa. Jest to przynajmniej projekt typu open source, więc jeśli ty i/lub twoi znajomi macie umiejętności kodowania i jesteście chętni do wniesienia wkładu, istnieje wiele okazji do dopracowania wszystkich elementów.

Emulator komputera VR Xbox 360

Emulator VR Xbox 360Nigdzie nie jest tak zaawansowany jak Xenia, ale emulator VR Xbox 360 PC Emulator (w skrócie VR) jest co najmniej bardziej przyjazny dla użytkownika niż CXBR czy XQEMU, więc jest to coś warte. Dodatkowo obsługuje renderowanie grafiki DirectX 11, które rzekomo osiąga liczbę klatek na sekundę na poziomie 25 klatek na sekundę lub wyższą przy włączonej funkcji VSync, co jest całkiem niezłe, biorąc pod uwagę nieodłączny spadek wydajności polegający na naśladowaniu Xbox 360. Nadal jako pierwszą polecamy Xenię, biorąc pod uwagę, że obsługuje ona nowszy sprzęt i oprogramowanie standardów i ma lepsze perspektywy aktualizacji. Rzeczywiście, dziennik zmian dla VR pokazuje, że najnowsza aktualizacja dodaje obsługę systemu Windows 10, nie mówiąc już o technologiach takich jak AMD czy zaawansowane skalowanie firmy NVIDIA. W tym momencie nawet twórcy VR wskazują graczom Xenię jako alternatywę. To mówi więcej niż cała ta sekcja. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android