Najlepsze emulatory SNES na komputery PC i Mac

Najlepsze emulatory SNES na komputery PC i Mac

Joe Hindy / Android AuthoritySuper Nintendo Entertainment System, czyli SNES, to jedna z najpopularniejszych konsol w historii. Wiele osób chce nadal grać w gry z różnych powodów. Nostalgia, speedrunning i granie w stare klasyki, którymi byli za młodzi, by się nimi cieszyć, to najważniejsze powody. Na szczęście istnieje wiele emulatorów SNES na komputery PC i Mac. Oto najlepsze, jakie udało nam się znaleźć. Możesz również znaleźć świetne emulatory SNES na telefony z Androidem.

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Ogólnie polecamy Snes9x na PC i OpenEmu na macOS. Ci, którzy szukają większej dokładności, mogą wypróbować Higan na PC, ale tylko wtedy, gdy Twój komputer ma wysokiej klasy procesor. RetroArch ma wiele rdzeni SNES do wypróbowania, co czyni go świetnym zarówno na komputerach Mac, jak i PC.


Najlepsze emulatory SNES na komputery PC i Mac

BSNES

Zrzut ekranu z BSNESaJoe Hindy / Autorytet AndroidaSolidny, dość prosty emulator SNES, który koncentruje się bardziej na dokładności niż na czystej wydajności.

Cennik: Bezpłatny
Platformy: PC, macOS, Linux (do pobrania)

Co lubimy:

We wszystkich naszych grach testowych działało dobrze. Jest dość dokładny i szybki, z ogólnie dobrą wydajnością. BSNES zawiera wiele dodatków, takich jak shadery, filtry i wiele innych, które poprawiają wygląd gier. Jest darmowy i open source.
Co nam się nie podoba:

Chociaż dostępna jest obsługa Apple M1, nie uważamy, że jest to najlepsza opcja dla użytkowników komputerów Mac. Snes9x jest nieco bardziej dostępny, podczas gdy Higan jest nieco dokładniejszy, co stawia BSNES w środku stawki. Dawno, dawno temu były dwa emulatory BSNES. Pierwszy został Higanem, również na tej liście, a drugi to ten. BSNES to dość dobry emulator, który znajduje się w dobrym środku między dobrą dokładnością a dobrą wydajnością. Ma kilka opcjonalnych rzeczy, takich jak shadery i filtry, ale dostajesz coś takiego dla dokładnej emulacji nad efektownymi funkcjami. W każdym razie ładował i grał we wszystkie nasze gry testowe bez dramatów, więc jest to dla nas łatwa rekomendacja.


Higan

Zrzut ekranu emulatora Higan 2023Joe Hindy / Autorytet AndroidaWielokonsolowy emulator z obsługą SNES, który kładzie ogromny nacisk na dokładność.

Cennik: Bezpłatny
Platformy: PC, macOS, Linux, FreeBSD (do pobrania)

Co lubimy:

Najdokładniejszy emulator SNES na liście. Może emulować wiele konsol, w tym Famicom, Super Famicom, kilka konsol Game Boy, kilka konsol Sega i inne. Higan grał w nasze gry testowe bez problemu, chociaż Crono Trigger potrzebował minuty, aby się zorientować.
Co nam się nie podoba:

W przypadku tego krzywa uczenia się jest dość stroma. Higan to emulator wielu konsol obsługujący SNES. Jego pretekstem do sławy jest jego dokładność. Emulator został zbudowany z myślą o dokładności i koncentruje się głównie na emulowaniu sprzętu oraz gry. Całkiem dobrze grał w nasze gry testowe, chociaż musieliśmy pobrać inny ROM Crono Trigger, aby grać. To nie jest gra, którą polecamy do swobodnej gry. Speedrunnerzy i ci, którzy są zwolennikami dokładności, zdecydowanie powinni wypróbować ten. Większość osób, które chcą po prostu grać w stare gry dla zabawy, może znaleźć prostsze opcje na tej liście.


Otwórz Emu

Zrzut ekranu OpenEmu SNESJoe Hindy / Autorytet AndroidaWielokonsolowy emulator stworzony dla systemu macOS zapewnia doskonałą obsługę SNES.

Co lubimy:

Za pomocą tego możesz emulować wiele konsol, w tym SNES. Pozwala wybrać pomiędzy Snes9x lub BSNES do emulacji. OpenEmu grało w nasze gry testowe bez żadnych dramatów. Konfiguracja takich rzeczy jak kontrolery jest zaskakująco łatwa. OpenEmu to nasza rekomendacja do emulacji SNES na Macu. Może emulować kilkadziesiąt systemów, a SNES jest jednym z nich. Wykorzystuje rdzenie do emulacji różnych systemów i możesz wybierać między rdzeniem Snes9x lub rdzeniem BSNES, w zależności od tego, który z nich działa lepiej. W praktyce jest to emulator typu plug-and-play. Załadował nasze gry testowe bez żadnych problemów i grał w nie bez żadnych dramatów. Zaletą tego jest to, że ma dobrą obsługę kontrolera, a także inne konsole, dzięki czemu możesz pobierać gry na inne klasyczne systemy i tam też grać.


RetroŁuk

Zrzut ekranu RetroArch SNES na komputerze MacJoe Hindy / Autorytet AndroidaNaprawdę doskonały emulator wielu konsol z kilkoma rdzeniami SNES do wyboru

Cennik: Bezpłatny
Platformy: PC, Mac, Linux (do pobrania)

Co lubimy:

Jest więcej rdzeni SNES niż można potrząsnąć kijem, zapewniając, że każda gra, w którą grasz, jest grywalna. RetroArch ma mnóstwo konfiguracji na wszystkich platformach, na których jest dostępny. Grał w nasze gry testowe bez dramatów zarówno na komputerze Mac, jak i PC. Jest dostępny na wielu platformach, w tym Android, Raspberry Pi i innych.
Co nam się nie podoba:

Ten ma krzywą uczenia się dla początkujących emulatorów. Jest tak wiele rdzeni SNES, że trudno jest wiedzieć, co wybrać, chyba że znasz już te dobre. RetroArch to emulator wielu konsol, który obejmuje obsługę SNES. Wykorzystuje „rdzenie” jako swego rodzaju wtyczkę dla każdej konsoli. W ten sposób pobierasz rdzenie dla wybranej konsoli, a emulator będzie grał w gry z tej konsoli. RetroArch jest wyjątkowy na tej liście, ponieważ ma kilka rdzeni dla SNES. Obejmują one kilka rdzeni Snes9x i BSNES, w zależności od tego, czego szukasz. Możesz także użyć Higan, jeśli cenisz dokładność. W ten sposób możesz uzyskać takie same wrażenia, jak z dowolnym emulatorem z tej listy, w zależności od potrzeb. Testowaliśmy z BSNES (zbalansowany), najnowszym rdzeniem Snes9x i Higan. Wszyscy trzej grali w nasze gry testowe bez problemu. W rzeczywistości ci, którzy cenią dokładność Higana, prawdopodobnie mogą sprawić, że gry będą działać łatwiej w RetroArch niż w samym Higan. W każdym razie, jeśli nie masz nic przeciwko krzywej uczenia się, jest to świetny emulator.


Snex9x

Snes9x zrzut ekranu z komputeraJoe Hindy / Autorytet AndroidaNajbardziej dostępny emulator SNES na PC działa bardzo dobrze.

Cennik: Bezpłatny
Platformy: PC, Linux, Mac (do pobrania)

Co lubimy:

Najpopularniejszy i dostępny emulator SNES jest dość łatwy w użyciu. Jest wystarczająco dokładny do zwykłych gier, czego szuka większość ludzi. To powiedziawszy, wspaniale grał we wszystkie nasze gry testowe, bez dramatów i zauważalnych problemów. Jest darmowy i open-source.
Co nam się nie podoba:

Przynajmniej w przypadku komputerów Mac uważamy, że OpenEmu ma lepszy interfejs użytkownika dla początkujących. Nie jest to najdokładniejszy emulator do takich rzeczy jak speedrunning, ale nie jest tak niedokładny, żeby miał duże znaczenie. Snes9x to obecnie najpopularniejszy emulator SNES dostępny na komputery PC i Mac. Używa go mnóstwo ludzi. To dobrze działa. Nie ma hardcorowej dokładności czegoś takiego jak Higan, ale nie powinien mieć problemów z graniem w dowolną grę SNES, którą na niego rzucisz. Konfiguracja jest całkiem dobra, z dość prostymi menu. Graliśmy w to trochę i nie mieliśmy z tym problemów. Zarówno RetroArch, jak i OpenEmu używają tego jako jednego ze swoich rdzeni SNES, więc możesz uzyskać to doświadczenie w urządzeniu typu „wszystko w jednym”, jeśli chcesz. Jest po prostu dobry i niewiele więcej można o nim powiedzieć.


Jeśli przegapiliśmy jakieś świetne emulatory SNES na PC lub Mac, powiedz nam o nich w komentarzach. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android