Najlepsze emulatory Nintendo 3DS na komputery PC i Mac

Najlepsze emulatory Nintendo 3DS na komputery PC i Mac

Nintendo 3DS było super popularną konsolą. Sprzedał się w ponad 75 milionach egzemplarzy i zawierał kilka kultowych tytułów. Niektóre tytuły obejmują kilka gier Pokemon, serię Etrian Odyssey, Kid Icarus, Radiant Historia oraz różne gry Mario, Zelda i Kirby. System przenośny zostanie wycofany we wrześniu 2020 r., A Nintendo eShop od marca 2023 r. Dlatego emulacja to jedyny sposób, aby cieszyć się niektórymi z tych starych ulubionych. Oto najlepsze emulatory Nintendo 3DS na komputery PC i Mac. Istnieje kilka emulatorów 3DS, których nie wymieniamy z różnych powodów. Na przykład 3dmoo nie było aktywnie rozwijane od 2015 roku. Inne, takie jak Emulator R4 3DS, nie są godne zaufania, więc ich nie polecamy. Niektóre inne witryny lubią uzupełniać swoje liczby, dodając zwykłe emulatory Nintendo DS, takie jak DeSmuME. Unikamy również tej praktyki. W chwili pisania tego tekstu istnieją tylko dwa kompetentne emulatory 3DS. Nawet wtedy RetroArch używa rdzenia emulatora Citra, więc właściwie jest tylko jeden kompetentny emulator Nintendo 3DS.

Emulator Citry

Zrzut ekranu Citry 2023Joe Hindy / Autorytet AndroidaNajlepszy emulator Nintendo 3DS, bez cienia wątpliwości.

Cennik: Bezpłatny
Platformy: Windows, macOS, Linux i Android (do pobrania)

Co lubimy:

Łatwy w użyciu i konfiguracji. Działa na komputerach PC, Mac, Android i Linux. Aktywnie rozwijany. Przyzwoita kompatybilność. Ponad połowa gier na 3DS-a działa doskonale lub bardzo dobrze.
Co nam się nie podoba:

Bez naturalnych konkurentów, jeśli Citra nie zrobi tego za ciebie, nie masz innych opcji. Citra Emulator to najlepszy emulator Nintendo 3DS dla różnych platform, w tym PC, Mac, Linux i Android. Charakteryzuje się dobrą kompatybilnością, obsługą kontrolerów sprzętowych i zwykłymi emulatorami, takimi jak stany zapisu i wbudowana obsługa oszustów. Ponieważ większość gier jest przeznaczona dla jednego gracza, nie sądzimy, aby ktokolwiek miał coś przeciwko obsłudze oszustów. W każdym razie emulator jest dość łatwy w użyciu w codziennym użytkowaniu. Nasze gry testowe działały dobrze, chociaż niektóre gry mogą wymagać odszyfrowania. Jest to dość proces dla niewtajemniczonych, ale nie jest strasznie trudny, gdy się do tego przyzwyczaisz. Nasze gry testowe działały z dobrą wydajnością bez konieczności majsterkowania, ale testujemy na dość mocnym komputerze. Inne platformy mogą potrzebować dodatkowej miłości.


RetroŁuk

Zrzut ekranu rdzenia RetroArch Citra 2023Joe Hindy / Autorytet AndroidaRetroArch to doskonały emulator typu „wszystko w jednym”, który obejmuje obsługę Nintendo 3DS za pośrednictwem rdzenia Citra.

Cennik: Bezpłatny
Platformy: Windows, macOS, Linux, Android, iOS (do pobrania)

Co lubimy:

Jest dostępny wszędzie. Wykorzystuje Citrę jako rdzeń, więc ma taką samą kompatybilność jak samodzielny emulator. Dzięki RetroArch możesz grać na wielu innych konsolach, co czyni go dobrą opcją typu „wszystko w jednym”. Istnieje wystarczająca liczba opcji konfiguracyjnych do pracy dla większości ludzi.
Co nam się nie podoba:

Konfiguracja ma krzywą uczenia się. RetroArch to najlepszy emulator typu „wszystko w jednym” na większość platform. Jest to łatwa rekomendacja dla użytkowników komputerów PC, Mac, Linux, Android i iOS, ponieważ może tworzyć gry Nintendo 3DS, a także dziesiątki innych konsol. Ustawienie tego jest trochę uciążliwe. Musisz pobrać rdzeń, załadować rdzeń, załadować grę, a następnie możesz w nią grać lub konfigurować swoje wrażenia. Nie jest źle, gdy już się do tego przyzwyczaisz, ale może być nieco onieśmielające dla osób, które są nowe w emulatorze. RetroArch używa rdzeni do grania w gry. Pomyśl o każdym rdzeniu jak o konsoli, którą możesz załadować jak wtyczkę. Dlatego musisz pobrać tylko rdzenie, które chcesz dla konsol, które Cię interesują. Twórcą rdzenia 3DS jest Citra, ten sam programista, co samodzielny emulator Citra. Dlatego twoje wrażenia powinny być takie same w przypadku RetroArch. Polecamy Citrę, jeśli chcesz tylko emulować Nintendo 3DS. Jeśli jednak szukasz wielu konsol, warto spróbować RetroArch.


Jeśli przegapiliśmy jakieś świetne emulatory Nintendo 3DS, powiedz nam o tym w komentarzach. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android