Najlepsze domowe mierniki mocy

Najlepsze domowe mierniki mocy

Szczególnie tej zimy warto zwrócić uwagę na zużycie prądu we własnych czterech ścianach. Przyjrzeliśmy się różnym miernikom mocy i inteligentnym wtyczkom – w tym zwycięzcom testów Stiftung Warentest oraz modelom, które sami przetestowaliśmy.

Chcesz mieć swój bez stresu Zmień dostawcę prądu lub gazu? Następnie należy skorzystać z usługi online Przypomnij mi wiedzieć. Tutaj eksperci obserwują rynek, porównują ceny i rok po roku automatycznie przełączają się na renomowanego dostawcę.

Sprawdź potencjał oszczędności już teraz bez zobowiązań

Voltcraft SEM 6000: zużycie energii w kolorze

GIGA wskazówka Der inteligentne wtyczki firmy Voltcraft (zobacz na Amazon) jest opłacalna dla tych, którzy chcą łatwo sterować swoimi urządzeniami za pomocą smartfona. Po podłączeniu do gniazdka wystarczy podłączyć wtyczkę do pomiaru prądu do smartfona za pośrednictwem powiązanej aplikacji (na Androida i iOS) oraz Bluetooth.

Wtyczkę pomiarową prądu Voltcraft można łatwo podłączyć do smartfona za pomocą aplikacji (źródło obrazu: GIGA)

Sami przetestowaliśmy wtyczkę i możemy jedynie potwierdzić łatwość użytkowania podkreśloną w recenzjach zakupowych. Za pomocą smartfona możesz sterować wtyczką Voltcraft, plany czasowe ustawić i tak dalej. W kilku zestawieniach można zobaczyć zużycie energii elektrycznej wraz z wyszczególnionymi kosztami energii elektrycznej oraz między innymi obliczoną emisję CO2.

Zrzut ekranu z aplikacji Voltcraft pokazujący, jaki prąd mierzy aktualna wtyczka pomiarowa i jak wysoka jest emisja CO2.W powiązanej aplikacji możesz sprawdzić, ile energii elektrycznej mierzy wtyczka Voltcraft, a także zobaczyć obliczoną emisję CO2.

Wtyczka posiada pierścień LED w różnych kolorach Świeci: na niebiesko, gdy wtyczka jest włączona, na zielono przy niskim zużyciu energii, na żółto przy średnim zużyciu energii i na czerwono przy wysokim zużyciu energii.

Revolt: Niedrogi wszechstronny

Porada cenowa Możesz go kupić za mniej niż 15 euro Licznik energii elektrycznej Revolt (zobacz na Amazonie). W przeciwieństwie do powyższego złącza Voltcraft, możesz użyć wyświetlacza LCD bezpośrednio odczytać zużycie energii i koszty energii, podczas gdy taryfa za energię elektryczną jest ustalana indywidualnie. Możesz dokonać ustawień za pomocą 2 przycisków.

Amperomierz mierzy prąd oczyszczacza powietrza.Wyświetlacz miernika mocy można obracać (źródło obrazu: GIGA)

W Stiftung Warentest miernik mocy REV otrzymał ocenę 2,2. Zwłaszcza ten Zużycie energii przez urządzenie pomiarowe jest bardzo niskie i wynosi zaledwie 0,4 i został bardzo dobrze oceniony przez instytut badawczy.

W recenzjach na Amazon szczególnie chwalona jest obsługa: konfiguracja jest szybka, a obsługa wyświetlacza nieskomplikowana. Kolejna korzyść jest taka wyświetlacz można obracać jest. W ten sposób odpowiednie dane można odczytać bez żadnych problemów.

Fritz! Dect 200: numer 1 w Stiftung Warentest

W Stiftung Warentest mógł Wtyk pomiarowy prądu Fritz!Dect 200 zdobył tron ​​i uzyskał ocenę 1,5 (zobacz na Notebooksbilliger.de). Między innymi Fritz!Dect 200 był wyraźnie przekonujący, jeśli chodzi o dokładność pomiaru.

Na niebieskim tle biały miernik mocy Fritz!Dect 200.Dzięki połączeniu WLAN routerem Fritz!Dect 200 można sterować także w podróży (źródło zdjęcia: GIGA)

Podobnie jak w przypadku powyższego złącza Voltcraft, złącze to można również podłączyć do smartfona za pomocą aplikacji. Są one dostępne zarówno na Androida, jak i iOS. Po skonfigurowaniu możesz używać smartfona do tworzenia harmonogramów lub podłączania według Kalendarza Google przełącznik.

Praktyczna jest również lista zużycia: wyświetlana jest miara na dzień, tydzień, miesiąc i cały rok. Masz również odpowiedni przegląd oczekiwanych kosztów energii elektrycznej. I podobnie jak powyższe złącze Voltcraft, otrzymasz Bilans CO2 odpowiedniego urządzenia określony. Fritz!Dect 200 ma wiele przydatnych funkcji, ale są one dostępne w cenie nieco poniżej 100 euro.

Do oferty na Notebooksbilliger.de

Możesz dowiedzieć się, jak możesz zaoszczędzić energię elektryczną i gaz w tych osobnych artykułach:

Eve Energy: Idealny dla użytkowników Apple

Wtyczka miernika prądu Energia Ewy (zobacz w Amazon) jest wyłącznie dla użytkowników Apple zrobiony. Możesz pobrać odpowiednią aplikację z App Store i podłączyć ją do wtyczki przez Bluetooth. Aplikacja nie wymaga konta.

Inteligentna wtyczka Eve znajduje się na listwie zasilającej.  Ręka ma zamiar włożyć szarą wtyczkę.Złącze Eve można obsługiwać za pomocą urządzeń Apple i za pomocą poleceń głosowych (źródło obrazu: GIGA)

Jeśli używasz kilku wtyczek w swoim domu, zostaną one podzielone według różnych pomieszczeń (kuchnia, salon itp.), abyś mógł z nich korzystać zgodnie z życzeniem sterowanie przez iPhone’a, iPada lub Siri mogą. Oczywiście istnieje również przegląd przewidywanych kosztów energii elektrycznej.

W Stiftung Warentest wtyczka otrzymała ocenę dobrą (2.4). Czyniąc to, dokładność pomiaru chwalony, a Eve Energy jest również przekonująca w obsłudze.

Istnieje wiele iPadów, ale który jest odpowiedni dla Ciebie? W naszym artykule przedstawiamy nasze rekomendacje:

Najlepsze mierniki mocy: tak je wybraliśmy

Jeśli chodzi o mniejsze gadżety, takie jak mierniki mocy, masz duży wybór. Aby dokonać odpowiedniego wyboru spośród wielu produktów, częściowo oparliśmy się na wynikach Stiftung Warentest – recenzje są połączone poniżej. Na wybór wpływają również nasze doświadczenia i oceny użytkowników. Te ostatnie są pomocne, ponieważ nie oceniają na podstawie liczb porównawczych i innych wartości laboratoryjnych, które niewiele mówią, ale podkreślają indywidualne wrażenia. W osobnym artykule dowiesz się więcej o tym, jak w GIGA radzimy sobie z rekomendacjami i testami produktów.

Wykorzystane źródła: Stiftung Warentest (wydanie 11/2022)

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android