Najlepsze darmowe oprogramowanie antywirusowe na Twój komputer

Najlepsze darmowe oprogramowanie antywirusowe na Twój komputer

Ochrona przed wirusami to coś, czego potrzebuje każdy komputer. Chociaż ataki wirusów są obecnie stosunkowo mniej powszechne, dzięki ogólnie polepszonym bezpieczeństwu nadal dobrze jest mieć dedykowane oprogramowanie chroniące system i dane, dzięki czemu można spać spokojnie. Problem? Wiele z najlepszych programów antywirusowych kosztuje całkiem nieźle. Nie martw się jednak, ponieważ istnieje kilka świetnych opcji, jeśli chcesz najlepszego darmowego oprogramowania antywirusowego na komputer. Oto nasze typy najlepszych darmowych programów antywirusowych na komputery PC.
Zobacz też: Najlepsze aplikacje antywirusowe i chroniące przed złośliwym oprogramowaniem na Androida

Najlepsze darmowe oprogramowanie antywirusowe na PC

Najlepsze darmowe oprogramowanie antywirusowe dla komputerów z systemem Windows

Najlepsze oprogramowanie antywirusowe dla komputerów Mac

Najlepsze oprogramowanie antywirusowe na komputer z systemem Windows

Aplikacje antywirusowe dla systemu Windows, które nic nie kosztują, były w przeszłości dość spamerskie. W ostatnich latach ten trend się zmienił i teraz mamy całkiem solidne opcje. Wirusy i inne tego typu zagrożenia nie stanowią tak dużego problemu w systemie Windows jak kiedyś, ale nadal dobrym pomysłem jest posiadanie warstwy ochrony. Oto nasze wybory najlepszych darmowych programów antywirusowych dla systemu Windows.

Microsoft Defender: najlepsze darmowe oprogramowanie antywirusowe dla systemu Windows

Microsoft DefenderJeśli szukasz najlepszego darmowego antywirusa dla systemu Windows, nie musisz iść za daleko. Windows poprawił swoje wbudowane zabezpieczenia na przestrzeni lat. Microsoft Defender to całkiem solidny wybór darmowego programu antywirusowego i w większości przypadków powinien zapewnić Ci bezpieczeństwo. Jest częścią zabezpieczeń systemu Windows i istnieje od czasów 2000 i XP, ale w systemach Windows 10 i 11 jest na równi z większością innych bezpłatnych programów antywirusowych. Otrzymujesz wiele funkcji, w tym monitorowanie w czasie rzeczywistym i integrację na poziomie systemu z Kontrola konta użytkownika systemu Windows. Wspaniałą rzeczą w Defender jest to, że w przeciwieństwie do większości darmowych opcji, nie wysyła powiadomień spamerskich ani nie próbuje nakłonić Cię do uaktualnienia do wersji premium. Oczywiście możesz sparować Microsoft Defender z innym darmowym programem antywirusowym, aby uzyskać dodatkową gwarancję.


Malwarebytes Free: najlepszy program do usuwania złośliwego oprogramowania dla systemu Windows

MalwarebytesPalash Volvoikar / Android AuthorityMalware to duży problem dla komputerów PC, więc posiadanie dedykowanego narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania może być dobrą konfiguracją. Malwarebytes jest tutaj najlepszym rozwiązaniem i dobrze sobie radzi w połączeniu z Microsoft Defender. Jedynym problemem związanym z darmową wersją jest brak skanowania w czasie rzeczywistym. Możesz więc skanować tylko już zainfekowany system. Jednak okresowe skanowanie powinno pomóc Ci zachować bezpieczeństwo. Malwarebytes ma fajną wersję premium, jeśli chcesz wydać trochę pieniędzy na ochronę przed złośliwym oprogramowaniem. Jeśli nie, skorzystaj z darmowej wersji połączonej z Microsoft Defender, a będziesz wystarczająco bezpieczny.
Avast One NiezbędneAvast jest mocnym hitem w przestrzeni antywirusowej, a jego bezpłatna oferta jest świetna, jeśli nie chcesz polegać na Zabezpieczeniu systemu Windows. Nowa oferta firmy nosi nazwę Avast One, a Avast One Essential to nazwa darmowej wersji. Obejmuje on najważniejsze aspekty i nie przeszkadza w trybie cichym, co jest świetne, jeśli nie chcesz, aby przeszkadzały Ci powiadomienia. Otrzymujesz ogólną ochronę przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem, zaporę sieciową, zabezpieczenia sieciowe, narzędzie do sprawdzania haseł i VPN. Avast dodaje również wzmacniacz wydajności dla twojego komputera. Jest również dość lekki w obsłudze, a kompatybilność sięga już systemu Windows 7.


AVG Antivirus Free: kolejny solidny darmowy program antywirusowy innej firmy na komputery PC

Bez antywirusa AVGPodobnie jak Avast, AVG ma również długoletnią reputację w branży antywirusowej. AVG Antivirus Free od lat jest solidnym programem antywirusowym. Nawet dzisiaj zasługuje na miejsce na tej liście i zapewnia bezsensowne wrażenia, jednocześnie chroniąc komputer. Nie brakuje też funkcji. Otrzymujesz skanowanie w czasie rzeczywistym, aby chronić Cię przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Dostępny jest również skaner załączników/pobierania, ochrona przed phishingiem, zapora i sprawdzanie haseł. Wszystko to jest zapakowane w ładny i przejrzysty interfejs użytkownika.


Najlepsze darmowe oprogramowanie antywirusowe dla komputerów Mac

Dostępnych jest również kilka opcji antywirusowych dla systemu macOS. Chociaż istnieje trochę mitu na temat tego, jak macOS nie może łapać wirusów, nie jest to prawda. macOS miał mniej problemów z wirusami niż Windows, ale nadal dobrze jest mieć jakąś ochronę. Oto nasze wybory najlepszych darmowych programów antywirusowych dla komputerów Mac.

Skaner wirusów Bitdefender: najlepsze darmowe oprogramowanie antywirusowe dla komputerów Mac

Skaner wirusów Bitdefender na komputer MacBitdefender zajmuje pierwsze miejsce jako najlepszy darmowy antywirus dla komputerów Mac. To prosta opcja, ale obejmuje wszystkie podstawy i wnosi wiele do stołu, mimo że jest bezpłatna. Bitdefender twierdzi, że ma w pełni nagradzane silniki Bitdefender. Oznacza to, że możesz oczekiwać solidnego poziomu ochrony, ponieważ silniki i definicje Bitdefender są jednymi z najlepszych w branży. Skaner wirusów Bitdefender może znaleźć złośliwe oprogramowanie dla komputerów Mac, a także wirusy Windows i inne zagrożenia. Oferuje również głębokie skanowanie systemu, które skanuje działające aplikacje i demony, archiwa i inne możliwe pliki kontenerów. Interfejs użytkownika jest również prosty, więc jest to świetny pakiet dookoła.


Avast Security: najlepszy darmowy antywirus o niskim kluczu dla komputerów Mac

Avast Security MacBezpłatne oferty Avast są tak dobre, że znalazły się również na naszej liście najlepszych darmowych programów antywirusowych dla komputerów Mac. Otrzymujesz czyste, bezsensowne oprogramowanie antywirusowe, które nie spamuje Cię ciągłymi powiadomieniami. Avast opisuje go jako lekki, wydajny i zaprojektowany do ochrony w czasie rzeczywistym, i to prawda. Oczywiście otrzymujesz ochronę przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Avast Security obejmuje również ochronę prywatności za pomocą inspektora sieci. Na dokładkę wrzucono również ochronę przed phishingiem. Wszystko to zawarte jest w eleganckim interfejsie użytkownika.
Ekran Avira Free Security MacAvira Free Security to kolejna bogata w funkcje opcja na naszej liście. Ta bezpłatna oferta potwierdza reputację marki, ponieważ Avira jest zaufaną marką w branży antywirusowej. Ładuje tę wersję z bezpłatną siecią VPN z miesięcznym limitem 500 MB i menedżerem haseł, który jest doskonały dla bezpłatnego oprogramowania. Obejmuje ochronę w czasie rzeczywistym, doskonałe zarządzanie kwarantanną i skanowanie w chmurze. Inteligentne skanowanie sprawdza również problemy z prywatnością i wydajnością. Avira dorzuca również środek do czyszczenia systemu, więc otrzymujesz dość wszechstronny pakiet z tym. Dostajesz również tryb ciemny i obietnicę niesprzedawania danych, które są świetnymi dodatkami.


Sophos Home Free: darmowy antywirus oparty na chmurze dla komputerów Mac

Sophos Home Darmowy MacSophos Home Free to trochę wyjątkowa oferta. Jest to oprogramowanie antywirusowe działające w chmurze, dzięki czemu możesz korzystać z aktualnych zabezpieczeń w podróży, jednocześnie zajmując niewiele miejsca na komputerze Mac. Sophos Home Free ma również ochronę w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz spać spokojnie. Zdalne zarządzanie jest również zaletą konfiguracji opartej na chmurze. Sophos Home Free zaczyna się jako wersja próbna wersji premium przez 30 dni. Dzięki temu otrzymujesz całą gamę funkcji, w tym ochronę przed oprogramowaniem ransomware, ochronę nośników i wsparcie premium. Jednak darmowa wersja nadal zapewnia podstawową funkcjonalność po wygaśnięciu okresu próbnego, co jest całkiem świetne. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android