Najlepsze alternatywy YouTube dla wszystkich Twoich potrzeb związanych z hostingiem wideo

Najlepsze alternatywy YouTube dla wszystkich Twoich potrzeb związanych z hostingiem wideo

Edgar Cervantes / Android AuthorityYouTube to tytan wideo online, ale daleko mu do jedynej witryny do udostępniania wideo online. Wiele alternatywnych serwisów YouTube zapewnia lepszą ochronę prywatności, mniej reklam lub po prostu lepszy algorytm wykrywania treści. Bez względu na powody, dla których warto się przełączyć, sprawdziliśmy i wymieniliśmy najlepsze obecnie dostępne alternatywy YouTube. Pamiętaj, że nie uwzględniamy opcji, które są alternatywnymi interfejsami pokazującymi filmy z YouTube lub alternatywne platformy wypełnione potencjalnie szkodliwą treścią.

Najlepsze alternatywy YouTube

Vimeo

Logo VimeoVimeo to bez wątpienia najbardziej rozpoznawalna alternatywa YouTube, z mnóstwem świetnych treści i dobrze działającą platformą. Dowiedz się więcej o ich zestawieniu w naszym porównaniu YouTube i Vimeo, ale różnice wynikają głównie ze sposobu zarabiania na platformach. Podczas gdy YouTube wyświetla reklamy na prawie wszystkich treściach (chyba że masz YouTube Premium), Vimeo nie wyświetla żadnych reklam i zamiast tego pobiera opłaty od osób, które chcą przesyłać filmy. Tak, dobrze przeczytałeś: Vimeo obciąża twórców treści, a nie konsumentów. Istnieje bezpłatny plan testowania wód, ale wszyscy poważni twórcy będą musieli zapłacić. Twórcy mogą wtedy dodać opłatę za obejrzenie swoich filmów, ale większość tego nie robi. Efektem tej polityki jest to, że platforma jest wypełniona treściami o niezwykle wysokiej jakości, często od doświadczonych filmowców. To powiedziawszy, nie znajdziesz wielu głupich montaży kotów ani filmów z reakcjami.

DailyMotion

logo DailyMotionDailyMotion istnieje prawie tak długo, jak YouTube, ale szybko spadł w rankingach, gdy platforma wspierana przez Google szybowała coraz wyżej. Mimo to jest to solidna alternatywa dla YouTube, chociaż nie robi tak wiele, aby się wyróżnić. Nadal jest to platforma hostingu wideo z reklamami, z milionami filmów zarówno marek, jak i indywidualnych twórców. Największa różnica polega na tym, że DailyMotion całkowicie wyłączył komentarze i liczbę wyświetleń kilka lat temu. Daje to znacznie bardziej usprawniony wygląd zarówno w przeglądarce internetowej, jak i aplikacji mobilnej. Jest także oficjalnym partnerem Xiaomi, a filmy premium DailyMotion pojawiają się w aplikacji Mi Video, która jest preinstalowana na wszystkich telefonach Xiaomi.

Oglądaj na Facebooku

Zdjęcie zakładki Oglądaj na Facebooku alternatywnej wersji YouTubeFilmy są częścią Facebooka od lat, ale możesz nie wiedzieć, że istnieje część platformy poświęcona wideo, zwana Facebook Watch. Pod wieloma względami jest bardzo podobny do YouTube, z darmowymi treściami z reklamami. Zawiera również krótkie treści Reels, a także transmisje na żywo ze sportu, gier i nie tylko. Niektóre programy telewizyjne w sieci, takie jak Buffy the Vampire Slayer i Firefly, są również dostępne do bezpłatnego przesyłania strumieniowego. Kiedyś publikował również niewielką ofertę oryginalnych treści, ale ten dział został zamknięty w kwietniu 2023 r. Chociaż zawiera miliony filmów, Facebook Watch jest nieco trudniejszy w nawigacji niż YouTube ze względu na ścisłą integrację z Facebookiem. O wiele bardziej prawdopodobne jest, że znajdziesz film w swoim kanale na Facebooku niż w samym serwisie Facebook Watch. W pewnym sensie wygląda na to, że Facebook Watch nie może się zdecydować, czy chce być alternatywą dla YouTube, nową platformą streamingową, taką jak Apple TV Plus, czy też dodatkiem do jednej z największych sieci społecznościowych na świecie, Facebooka.

TIK Tok

Zdjęcie stockowe Tiktok na smartfonieEdgar Cervantes / Android AuthorityTikTok jest raczej alternatywą dla YouTube Shorts, ale jest jedną z niewielu platform, które mogą konkurować z YouTube na froncie treści. Istnieją miliony filmów i tysiące bardzo niszowych społeczności do zbadania, a algorytm aplikacji wykonuje świetną robotę, zapewniając stały strumień angażujących treści. Nadal są reklamy, ale znacznie łatwiej je pominąć niż reklamy w YouTube. Oczywiście aplikacja jest pod ostrzałem organów regulacyjnych w USA i może zostać zakazana w najbliższej przyszłości. Ma również zauważoną historię z prywatnością (co nie znaczy, że Google i YouTube również nie czerpią korzyści z twoich danych), więc może nie być najlepszym wyborem dla zwolenników ochrony danych.

Skurcz

Twitch na smartfonie zdjęcie stockowe 9Edgar Cervantes / Android AuthorityJeśli bardziej jesteś fanem transmisji na żywo z YouTube, Twitch jest wiodącą alternatywą. Chociaż firma należąca do Amazon jest najbardziej znana ze strumieniowego przesyłania gier wideo, istnieją teraz sekcje obejmujące wszystko, od strumieni DIY, przez rzeczywiste strumienie grania na stole, po ludzi po prostu spędzających czas i rozmawiających. Oglądanie strumieni jest bezpłatne z reklamami, ale możesz subskrybować lub przekazać darowiznę swoich ulubionych streamerów, aby usuwali reklamy i pomagali im je wspierać. Wcześniejsze transmisje można również oglądać na żądanie, chociaż niektórzy twórcy blokują to za subskrypcją. Większość głównych streamerów przesyła również treści do YouTube, chociaż zazwyczaj transmitują na żywo tylko na jednej z dwóch platform.

Peertube

Logo PeertubeMasz ochotę stworzyć własny YouTube? Peertube może pomóc. Jest to federacyjna usługa hostingu wideo o otwartym kodzie źródłowym, która zapewnia zdecentralizowaną alternatywę dla YouTube, Vimeo i innych. Oznacza to, że korzysta z technologii peer-to-peer, aby poprawić wydajność i zmniejszyć obciążenie pojedynczego serwera. Pomijając fajne rzeczy techniczne, Peertube nie jest najłatwiejszy do zdobycia. Z usługi korzysta około 1000 platform z 600 000 filmów na istniejących serwerach, ale skonfigurowanie wszystkiego to dla większości ludzi dużo pracy. To jest jeden dla bardziej oddanych technologii. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android