Najlepsze alternatywy dla Spotify: jakie masz opcje?

Najlepsze alternatywy dla Spotify: jakie masz opcje?

Edgar Cervantes / Android AuthoritySpotify jest obecnie prawdopodobnie królem usług strumieniowego przesyłania muzyki, ale kiedyś Napster też był. Nie jest to jedyna doskonała usługa przesyłania strumieniowego audio i może nawet nie być najlepsza dla Ciebie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najlepszym obecnie dostępnym alternatywom Spotify.
Zobacz też: Siedem najlepszych usług strumieniowego przesyłania muzyki Hi-Res na Androida Nie mówimy, że powinieneś opuścić Spotify. Ma duży wybór muzyki od ogromnej liczby artystów, a także przejrzysty i intuicyjny interfejs użytkownika. Usługa oferuje również szereg funkcji, takich jak możliwość tworzenia i udostępniania list odtwarzania oraz odkrywania nowej muzyki na podstawie historii słuchania. Ale czasami spotyka się też z krytyką. Na przykład wielu artystów oskarżyło Spotify o niepłacenie uczciwych tantiem, a niektórzy nawet nawoływali do bojkotu serwisu. Możesz zdecydować sam. Ale jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie są inne usługi strumieniowego przesyłania muzyki, oto niektóre z najlepszych alternatyw dla Spotify.

Najlepsze alternatywy dla Spotify

Pływowy

Cena £: Bezpłatnie / 9,99–19,99 USD miesięcznieAplikacja Tidal na AndroidaTidal pozycjonuje się jako stworzony przez muzyków dla muzyków. Oferuje szeroką gamę funkcji, w tym dostęp do ponad 90 milionów utworów, wsparcie w wielu krajach, wysokiej jakości dźwięk i wybór wyselekcjonowanych list odtwarzania. Posiada również aktywny blog muzyczny i dużą bibliotekę teledysków. Chociaż konkurenci mogą oferować więcej funkcji, Tidal koncentruje się na zapewnieniu wysokiej jakości wrażeń słuchowych poważnym fanom muzyki.
Czytaj więcej: Tidal kontra Spotify Chociaż nie pasuje do funkcji społecznościowych Spotify, Tidal zapewnia dostęp do wielu filmów, od występów na żywo po teledyski. Ma również lepszą jakość dźwięku (na wyższym poziomie płatności), oferuje zniżkę dla wojska i prawdopodobnie oferuje lepszy interfejs użytkownika. Bycie własnością artystów może prowadzić do wniosku, że Tidal bardziej niż Spotify ma na sercu dobro artystów.

Muzyka z Youtube

Cena £: Bezpłatnie / 9,99 USD miesięcznieInterfejs YouTube Music RecapJoe Hindy / Android Authority Ponieważ YouTube Music jest zintegrowany z YouTube, który z kolei jest własnością Google, nie zdziwi Cię fakt, że zawiera więcej treści niż jakakolwiek inna usługa. Możesz przeglądać wykonawców, gatunki lub utwory, a jeśli chcesz odkryć nową muzykę, dostępne są rekomendacje oparte na Twoich nawykach słuchania. Możesz także łatwo przesyłać własne utwory.
Związane z: Muzyka YouTube kontra Spotify Muzyka YouTube nie może konkurować z niektórymi innymi usługami przesyłania strumieniowego na każdym poziomie, ale jako alternatywa dla Spotify oferuje wielką wartość. Abonament Premium kosztuje 9,99 USD miesięcznie, a za jedyne 2 USD więcej możesz wyeliminować reklamy również w zwykłym YouTube. Ten plan obejmuje wszystkie funkcje YouTube Music i YouTube Premium, takie jak słuchanie bez reklam, odtwarzanie w tle i wiele innych.

Muzyka Apple

Cena £: 10,99 USD – 16,99 USD miesięcznieInterfejs przeglądania Apple MusicJoe Hindy / Android Authority Po letnim przyjęciu, kiedy został wydany pod koniec 2015 roku, Apple Music stał się od tego czasu jednym z najlepszych serwisów do strumieniowego przesyłania muzyki. Oferuje 80 milionów utworów, listy odtwarzania, radio na żywo 24/7 oraz możliwość przesyłania i przesyłania strumieniowego własnej muzyki. Istnieje kilka opcji planów miesięcznych, w tym plany indywidualne, studenckie i rodzinne, chociaż opcje bezpłatnego słuchania są ograniczone. Apple Music rozwiązało wiele wczesnych błędów i jest dostępne w wielu krajach, w których inne usługi nie są dostępne, co czyni go wszechstronną opcją.
Związane z: Spotify vs. YouTube Music vs. Apple MusicMoże mieć nieco mniejszą bibliotekę muzyczną niż Spotify, ale masz dostęp do doskonałego bezstratnego dźwięku Apple w cenie podstawowej, co docenią audiofile. Ma również fajne dodatki, takie jak dźwięk przestrzenny ze śledzeniem głowy i możesz przesyłać własną muzykę. To, czy jest lepsze niż Spotify, jest kwestią preferencji, ale z pewnością jest godną alternatywą.

Deezer

Cena £: Bezpłatnie / 9,99–19,99 USD miesięcznieMuzyka z Deezera 1Deezer to solidna usługa przesyłania strumieniowego, która oferuje szereg funkcji, w tym listy odtwarzania, stacje, rekomendacje i Flow, czyli osobistą funkcję ścieżki dźwiękowej. Ma również duży wybór piosenek i jest dostępny w większej liczbie krajów niż wielu jego konkurentów. Jedną z jego wyróżniających się funkcji jest opcja przesyłania strumieniowego Hi-Fi w 16-bitowej jakości FLAC za 19,99 USD miesięcznie, która konkuruje z Tidal na rynku przesyłania strumieniowego Hi-Fi. Chociaż ma to swoje zalety i wady, Deezer jest z pewnością renomowaną usługą.
Czytaj więcej: Spotify kontra Deezer Pomimo tego, że Spotify ma znacznie większy udział w rynku, Deezer daje mu szansę. Jeśli chcesz zapłacić wyższą cenę, Deezer oferuje lepszą jakość dźwięku i funkcje odkrywania muzyki. Ale Deezer może być również tańszą opcją, jeśli zdecydujesz się na niższy poziom cen w abonamencie rocznym. Spotify ma szerszy wybór podcastów i dodatkowe funkcje, takie jak integracja z Mapami Google, ale w zależności od tego, co jest dla Ciebie najważniejsze, Deezer może być bardzo realną alternatywą dla Spotify.

Pandora

Cena £: Bezpłatnie / 4,99–9,99 USD miesięcznieZdjęcie Pandory 3Edgar Cervantes / Android Authority Pandora istnieje od 2005 roku, co czyni ją jedną z najstarszych usług strumieniowego przesyłania muzyki. Z biegiem lat usługa ewoluowała i obecnie oferuje funkcje podobne do swoich konkurentów, w tym muzykę, podcasty, teksty piosenek i nie tylko. Darmowa wersja zawiera reklamy, ale większość funkcji jest z nią dostępna. Jest również obsługiwany przez różne urządzenia i usługi, takie jak Alexa, konsole do gier i telewizory. W porównaniu ze Spotify, Pandora jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych i ma katalog zawierający około 30 milionów utworów. Ale jego główną cechą są prawdopodobnie stacje, które są oparte na gatunkach i nastrojach, a usługa jest coraz lepsza w polecaniu utworów, im więcej słuchasz. Pod wieloma względami jest porównywalny ze Spotify i przewyższa go pod względem cen, więc może być atrakcyjny jako alternatywa, jeśli jesteś w USA. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android