Nagrody Best of MWC 2024: Najlepsze innowacje, jakie widzieliśmy na targach

Nagrody Best of MWC 2024: Najlepsze innowacje, jakie widzieliśmy na targach

Bogdan Petrovan / Android AuthorityPo raz kolejny jesteśmy w Barcelonie, aby świętować wszystko, co mobilne na targach MWC 2024. Od potężnych smartfonów po przełomowe nowe technologie – wydarzenie to było wizytówką tego, co najlepsze w branży, a my byliśmy tam, aby zrelacjonować to na każdym kroku. Udostępniliśmy już prawdopodobnie najpełniejszą relację z MWC 2024, jaką można znaleźć w Internecie na naszej stronie internetowej i na naszym kanale YouTube. Podsumowując, wybraliśmy najbardziej ekscytujące i znaczące innowacje w programie. Są to nagrody Best of MWC 2024 przyznane przez Android Authority.

Xiaomi 14 Ultra

xiaomi 14 ultra najlepsze z mwc 2024Bogdan Petrovan / Android Authority W naszym praktycznym wyglądzie nazwaliśmy Xiaomi 14 Ultra „wideo potworem” i to nie tylko ze względu na zastraszający rozmiar guzka aparatu. Ten flagowy produkt z Androidem w dobrej wierze jest wyposażony w funkcje wideo zaprojektowane tak, aby przeciętny użytkownik smartfona mógł zapuścić się tam, gdzie wcześniej mogli to zrobić tylko profesjonaliści. Jeśli interesujesz się produkcją wideo i systemem Android, to jest telefon dla Ciebie. Możesz nawet kupić uchwyt do aparatu, zapewniający zaawansowaną ergonomię. Inne funkcje są równie imponujące, dlatego bez wahania nazwaliśmy Xiaomi 14 Ultra jedną z najlepszych rzeczy, jakie pojawiły się na MWC 2024.

Przezroczysty laptop Lenovo

Przezroczysty laptop Lenovo najlepszy na targach MWC 2024Bogdan Petrovan / Android Authority Gdy po raz pierwszy widzisz koncepcję przezroczystego laptopa Lenovo, przez chwilę zastanawiasz się, czy to prawdziwy produkt, czy rekwizyt z filmu science-fiction. Opisaliśmy to jako „całkowicie, bezużytecznie fajne” i to w zasadzie podsumowuje. Wątpliwa użyteczność nie powstrzymuje nas od uznania innowacyjności i musimy pochwalić firmę Lenovo za ciągłe przesuwanie granic, jeśli chodzi o prezentowanie nowatorskich rozwiązań.

HONOR Magic 6 Pro

honor magic 6 pro najlepsze z mwc 2024Bogdan Petrovan / Android AuthorityHONOR był jedną z największych atrakcji MWC 2024. Jego nowym flagowym telefonem jest HONOR Magic 6 Pro i jest on nafaszerowany po brzegi flagowymi funkcjami, w tym najnowszym, wysokiej klasy SoC firmy Qualcomm, potężną baterią i szybkie ładowanie. Podobnie jak w przypadku większości dzisiejszych flagowych telefonów, najważniejsze elementy znajdują się w dziale aparatu. Dzięki aparatowi peryskopowemu o rozdzielczości 180 MP i 2,5-krotnym powiększeniu użytkownicy będą mogli skutecznie przybliżać fotografowane obiekty za pomocą znacznych powiększeń. HONOR Magic 6 Pro ma wiele do zaoferowania, co czyni go jedną z naszych najważniejszych atrakcji MWC 2024.

Pierścień Samsunga Galaxy

Najlepszy pierścień Samsung Galaxy na targach Mwc 2024Bogdan Petrovan / Android Authority O którym od dawna mówiono, Galaxy Ring został po raz pierwszy zaprezentowany na targach CES, ale na MWC 2024 w końcu mogliśmy się mu dokładnie przyjrzeć. Pierwszy inteligentny pierścień Samsunga z pewnością stanie się poważną konkurencją dla pioniera tej formy, firmy Oura. Pierścień, który pojawi się latem tego roku, będzie zapewniał do dziewięciu dni pracy na baterii, monitorował sen i stan zdrowia, a także głęboką integrację z innymi produktami firmy Samsung związanymi ze zdrowiem. Z pewnością podniesie poziom inteligentnych pierścieni, jeśli chodzi o wymianę myśli wśród konsumentów i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak inni gracze sprostają temu wyzwaniu.

ZTE Nubia Pad 3D 2

zte 3d pad najlepszy z mwc 2024Bogdan Petrovan / Android AuthorityZTE powraca z drugą generacją tabletu z wyświetlaczem 3D bez okularów. Tablet o nazwie ZTE Nubia Pad 3D 2 wykorzystuje dwie umieszczone z przodu kamery, które śledzą wzrok użytkownika i tworzą efekt 3D. Trzeba tego doświadczyć, aby zrozumieć, ale z naszego doświadczenia wynika, że ​​efekt 3D był wyraźny i przekonujący i można go doświadczyć w dowolnym filmie lub grze. Główną wadą jest niższa rozdzielczość w trybie 3D, więc mamy nadzieję, że ZTE naprawi to w przyszłych iteracjach.

HONOR MagicBook Pro 16

honor magic book pro 16 najlepszych na mwc 2024Bogdan Petrovan / Android Authority O telefonach już słyszeliście, ale możecie nie wiedzieć, że HONOR próbuje wyrobić sobie markę na rynku komputerów PC. Nowy HONOR MagicBook Pro 16 to wydajny, nowoczesny laptop, który łączy w sobie zaawansowany sprzęt z funkcjami AI i własnymi dostosowaniami HONOR. HONOR MagicBook Pro 16 ma wiele do zaoferowania, ale pojemny wyświetlacz, elegancka konstrukcja i duża moc to cechy, które większość użytkowników doceni najbardziej.

TECNO PolarAce i Camon 30 Premier

Nagroda Camon 30 Premier MWC 2024Paul Jones / Android AuthorityTECNO nie jest najbardziej znanym producentem smartfonów, ale to, czego firmie brakuje w zakresie dzielenia się myślami, nadrabia odważną ambicją. Firma dokonuje kilku interesujących posunięć, w tym projektuje własny układ scalony do przetwarzania obrazu we współpracy z Sony. Chip o nazwie PolarAce zapewnia lepszą wydajność w warunkach słabego oświetlenia, co pozostaje piętą achillesową fotografii smartfonowej. Jako pierwszy w branży technicznej, PolarAce zostanie po raz pierwszy zastosowany w Camon 30 Premier, atrakcyjnie wyglądającym urządzeniu średniej klasy, które pojawi się jeszcze w tym roku.

Punkt MC02

punkt najlepszy z mwc 2024Bogdan Petrovan / Android AuthorityFirma produkująca Punkt MC02 nie ma złudzeń co do sprzedaży tego nastawionego na prywatność urządzenia w dużych nakładach. Nadal jednak utrzymuje, że ważne jest, aby dać ludziom możliwość korzystania przede wszystkim z urządzenia zaprojektowanego z myślą o prywatności, a jeśli nic innego, to w celu podniesienia świadomości na temat tej palącej, ale mało zrozumiałej kwestii. Telefon Punkt obsługuje system operacyjny Aposthrophy, wersję Androida stawiającą na prywatność, i zawiera takie funkcje, jak wbudowana sieć VPN, „księga danych” śledząca żądania danych aplikacji oraz szwajcarskie serwery do przechowywania danych w chmurze.

Nic Telefon 2a

nic, telefon 2, najlepszy z mwc 2024Bogdan Petrovan / Android Authority Mistrzowie szumu w Nothing zrobili to ponownie i udało im się wzbudzić entuzjazm wielu osób swoim pierwszym urządzeniem ze średniej półki. Telefon ten, nazwany Nothing Phone 2a, ma wiele wspólnego z popularnym Nothing Phone 2, w tym niektórymi charakterystycznymi elementami wyglądu. Nadal otrzymujesz charakterystyczne światła Glyph, ale jest to stonowana wersja, która ma odzwierciedlić, że jest to mniej ambitne urządzenie. Będziemy musieli poczekać, aż pojawią się recenzje, aby powiedzieć, jak dobre jest to urządzenie, ale jeśli cena będzie odpowiednia, nic może nie mieć zwycięzcy!

Szkło powietrzne OPPO 3

Nagroda OPPO Air Glass 3 MWC 2024Paul Jones / Android AuthorityOPPO od dłuższego czasu pracuje nad okularami AR w koncepcji Air Glass, a na MWC 2024 mogliśmy zobaczyć trzecią generację. Podczas gdy inne firmy idą na całość (kaszel, Apple), OPPO stawia na odwrotne podejście: lekkie, dyskretne okulary AR, które nie sprawiają, że wyglądasz jak absolutny kretyn. OPPO twierdzi, że Air Glass 3 są najlżejsze w swojej klasie i możemy to potwierdzić. W naszych czasach wydawały się tak lekkie jak zwykłe okulary, a jednocześnie umożliwiały dyskretną projekcję informacji w polu widzenia. Fajna rzecz — chcielibyśmy tylko, żeby OPPO faktycznie wprowadziło tę koncepcję na rynek.

Zegarek OnePlus 2

oneplus watch 2 najlepsze z mwc 2024Bogdan Petrovan / Android AuthorityOnePlus powraca do gier do noszenia dzięki zegarkowi OnePlus Watch 2. Podczas gdy pierwsza generacja unikała systemu Wear OS, nowy zegarek łączy system operacyjny Google z innym systemem operacyjnym o niskim poborze mocy, zwanym RTOS, który działa na innym chipie. Ponieważ OnePlus Watch 2 to w zasadzie dwa urządzenia w jednym, może oferować zarówno zaawansowane możliwości Wear OS, jak i czas pracy baterii aż do 12 dni, jeśli będziemy polegać tylko na podstawowych funkcjach. Czy to idealny kompromis? Przeczytaj naszą recenzję OnePlus Watch 2, aby się dowiedzieć.

Inteligentne połączenie Motoroli

motorola smart connect najlepiej z mwcBogdan Petrovan / Android AuthorityWiele firm próbuje znaleźć sposób na wypełnienie luki pomiędzy komputerami stacjonarnymi i smartfonami. Motorola wkroczyła do akcji dzięki Smart Connect, rozwiązaniu programowemu, które zwiększa produktywność zarówno w telefonie, jak i na komputerze. Można by pomyśleć, że takie rozwiązanie będzie zarezerwowane dla laptopów Lenovo, jednak przedstawiciele firmy potwierdzili, że każdy komputer PC z systemem Windows 10 lub nowszym może obsługiwać Smart Connect. Pełną listę funkcji Smart Connect możesz zobaczyć tutaj.

Szept

najlepsze z mwcBogdan Petrovan / Android Authority O sztucznej inteligencji słyszy się podczas wydarzeń takich jak MWC 2024, ale wiele z nich to tylko nic nieznaczące, modne hasła. Dlatego byliśmy szczęśliwi, widząc Whispp, bardzo znaczące i wzruszające zastosowanie technologii AI. Mówiąc prościej, Whispp daje nowy głos osobom z wadami wymowy, wzmacniając ich głos lub przywracając go tym, którzy utracili go z różnych powodów. Zawsze chętnie widzimy i omawiamy tego rodzaju pomysły, dlatego Whispp jest jedną z naszych głównych atrakcji MWC 2024.

Nubia Flip

zte nubia flip best of mwc 2024Bogdan Petrovan / Android AuthoritySkładane telefony ostatnio stały się tańsze, ale nadal oferują wyższą cenę w porównaniu do przeciętnego telefonu. ZTE udowodniło na MWC 2024, że jest miejsce na jeszcze niższe ceny. Telefon Nubia Flip będzie kosztować zaledwie 599 euro (~650 dolarów), kiedy trafi do Europy wiosną tego roku. Oczywiście wiąże się to z pewnymi wyrzeczeniami, jeśli chodzi o specyfikację i funkcje, ale ta cena jest nadal imponująca jak na urządzenie składane. Jasne jest, że nadeszła era niedrogich urządzeń składanych i po to tu jesteśmy.

Qualcomm Snapdragon X80/FastConnect 7900

Qualcomm x80 najlepszy z mwcBogdan Petrovan / Android AuthorityWiele innowacji zaprezentowanych na MWC nie jest bezpośrednio dostępnych dla konsumentów, a mimo to wywierają na nich ogromny wpływ. Weźmy na przykład bliźniacze zapowiedzi Qualcomm dotyczące modemu Snapdragon X80 i FastConnect 7900 — te nowe chipy trafią do urządzeń roku 2024 i później, zapewniając lepszą żywotność baterii, szybsze i bezpieczniejsze połączenia, a nawet nowe funkcje, takie jak obsługa komunikacji satelitarnej.

Technologia śledzenia wzroku HONOR

honorowe śledzenie oczu najlepsze na mwc 2024Bogdan Petrovan / Android Authority Sterowanie smartfonami za pomocą wzroku nie jest nową koncepcją, ale HONOR uważa, że ​​ma lepszy sposób na jej wdrożenie. Aby zademonstrować, jak to działa, firma zorganizowała całkiem fajne demo, podczas którego mogliśmy sterować prawdziwym samochodem, po prostu wpatrując się w aparaty do selfie Magic 6 Pro. Sztuczna inteligencja odgrywa rolę w urzeczywistnieniu tego wszystkiego, ale HONOR nie udostępni informacji, jak działa magia (gra słów zamierzona). Tak czy inaczej, to fajny pomysł i zawsze szukamy nowych sposobów interakcji z naszą technologią.


Na tym kończymy nasze spojrzenie na najlepsze innowacje z targów MWC 2024. Do zobaczenia za rok! Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android