Możesz teraz wypróbować konfigurowalny przeprojektowanie 1Password na swoim iPhonie i iPadzie

Możesz teraz wypróbować konfigurowalny przeprojektowanie 1Password na swoim iPhonie i iPadzie

1Password wydało w środę wersję 1Password 8 z wczesnym dostępem na iOS, która zapewnia przeprojektowany interfejs i nowe zaplecze dla użytkowników iPhone’a i iPada. Nowa wersja aplikacji, która według 1Password w końcu trafi na wszystkie obsługiwane przez nią platformy, jest dostępna w trybie wczesnego dostępu dla komputerów Mac od sierpnia, a dla systemu Windows została wydana w listopadzie. Jako długoletni użytkownik 1Password 7, przeprojektowanie było natychmiast oczywiste, gdy otworzyłem wersję beta aplikacji. O ile wiem, prawie każda ikona została zmieniona, aby była trochę bardziej zabawna i kolorowa, a interfejs jest teraz bardziej nowoczesny.

Ekran ustawień bardzo dobrze pokazuje różnicę między 1Password 7 (po lewej) i 8 (po prawej). 1Password 7 otworzyło się na ekranie ulubionych z kilkoma ostatnio używanymi hasłami. Poza zaznaczaniem lub odznaczaniem loginów jako ulubionych, niewiele można było zrobić, aby dostosować ekran. To zawsze było dla mnie trochę frustrujące, ponieważ w zasadzie nigdy nie używałem ekranu i natychmiast podskakiwałem, by szukać. Z drugiej strony 1Password 8 ma ekran główny, który umożliwia dostęp do takich rzeczy, jak skarbce, kategorie i listy ostatnio utworzonych lub zmodyfikowanych haseł. Możesz go również zmienić, aby pasował do sposobu organizowania haseł i uzyskiwania do nich dostępu — jeśli jesteś dużym użytkownikiem kategorii, ulubionych i tagów, możesz przenieść te opcje na górę. Jeśli zrzucisz wszystko do jednego folderu, możesz ukryć wszystko oprócz “Wszystkie elementy”.

Niektóre elementy ekranu głównego są listami zwijanymi. Obraz: 1Password Stara (no cóż, aktualna) wersja aplikacji poinformuje Cię, jeśli jedno z Twoich haseł zostało naruszone, i może Cię ostrzec, jeśli login, który przeglądasz, zawiera ponownie użyte hasło, ale nie było ani jednego ekranu które pozwalają zarządzać ogólnym bezpieczeństwem. Nowa wersja aplikacji na iOS dostosowuje sekcję Strażnicy wersji na komputery do urządzeń mobilnych, co daje również ogólny wynik bezpieczeństwa.

Watchtower zapewnia pełną kontrolę bezpieczeństwa 1Password w aplikacji. Obraz: 1Password Pojawiły się pewne kontrowersje wokół 1Password 8, po tym, jak firma ogłosiła, że ​​interfejs użytkownika jej aplikacji na Maca będzie obsługiwany przez Electron (technologię przeglądarki internetowej stojącą za aplikacjami takimi jak Slack, Evernote i Discord) zamiast natywnego kodu, takiego jak SwiftUI lub AppKit. Niektórzy użytkownicy obawiają się, że zmiana spowoduje, że działanie menedżera haseł będzie wymagało większej ilości zasobów lub że będzie mniej przypominał prawdziwą aplikację na Maca. Niezależnie od tego, jak myślisz o tej zmianie, nie jest to tak naprawdę czynnik w tej aplikacji na iOS, o której 1Password powiedział, że używa SwiftUI jako interfejsu, a Rust jako rdzenia. Oczywiście istnieją inne powody, dla których możesz nie chcieć używać menedżera haseł z wcześniejszym dostępem. Chociaż do tej pory było to dla mnie w porządku, prawdopodobnie będzie kilka błędów do wyłapania przez testerów. Jeśli menedżer haseł telefonu ma absolutnie kluczowe znaczenie dla Twojej pracy i / lub życia, prawdopodobnie najlepiej poczekać do oficjalnego wydania, zwłaszcza że ta aktualizacja jest poważną zmianą w stosunku do poprzedniej wersji. Jeśli jednak nie masz nic przeciwko zwiększonemu prawdopodobieństwu złuszczania się i chcesz wypróbować przeprojektowanie dla siebie tak szybko, jak to możliwe, możesz dołączyć do TestFlight, korzystając z linku w poście na blogu 1Password.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android