Motorola wyprzedza Xiaomi nowym smartfonem z wyższej półki

Motorola wyprzedza Xiaomi nowym smartfonem z wyższej półki

Od Xiaomi faktycznie oczekiwano, że zrobi pierwszy krok. Ale teraz Motorola nagle zaprezentowała nowy smartfon z Androidem z absolutnie high-endowym sprzętem, który stawia Xiaomi w cieniu. Teraz Xiaomi 12 musi stawić czoła.

Motorola Moto Edge X30 ze Snapdragonem 8 Gen 1

Zaledwie kilka dni temu Qualcomm zaprezentował Snapdragon 8 Gen 1 jako nowy high-endowy procesor i wiele firm tam było. Xiaomi zainstaluje nowy chip na przykład w Xiaomi 12. Motorola już zaskakuje prezentacją Moto Edge X30. Ten wysokiej klasy smartfon bije na głowę konkurencję i ma wiele do zaoferowania (źródło: Lenovo).

Na przykład wspomniany wyżej procesor Qualcomma jest wbudowany w nowy topowy smartfon, co ma zapewnić wysoką wydajność. Jest też 8 lub 12 GB pamięci RAM i 128 lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Wyświetlacz OLED mierzy 6,7 cala i pracuje z częstotliwością do 144 Hz . To sprawia, że jest to jeden z najszybszych ekranów na rynku.

Z tyłu zastosowano potrójny aparat 50 MP, a tylko główny czujnik i szeroki kąt mają tak wysoką rozdzielczość. Trzeci czujnik to czujnik głębokości 2 MP. Nie ma teleobiektywu. Motorola zainstalowała z przodu aparat 60 MP. Nie zabraknie też „Special Edition” smartfona, w którym przedni aparat zostanie zainstalowany niewidocznie pod wyświetlaczem, a smartfon będzie całkowicie pozbawiony ramek i dziur w ekranie.

Moto Edge X30 ma też 5G , oczywiście czytnik linii papilarnych jest przymocowany z boku, jest certyfikat IP52 i akumulator o pojemności 5000 mAh, który można szybko naładować z mocą 68 watów.

System operacyjny to Android 12 z MYUI 3.0, a Moto Edge X30 może stać się komputerem PC po podłączeniu do stacji dokującej z monitorem, klawiaturą i myszą.

Ta szalona technologia Motoroli niestety nie jest jeszcze zintegrowana:

Motorola Moto Edge X30: cena i dostępność

Motorola rozpocznie sprzedaż Moto Edge X30 15 grudnia 2022 r. Wersja z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej kosztuje w Chinach 3199 juanów (około 455 euro) . Model z 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej kosztuje 3399 juanów (równowartość około 473 euro), podczas gdy topowy model z 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej kosztuje 3599 juanów (równowartość około 500 euro).

„Edycja specjalna” z kamerą podrzędną będzie kosztować 3999 juanów, co stanowi równowartość zaledwie 556 euro. Motorola początkowo rozpoczyna sprzedaż w Chinach. Nie wiadomo, czy i kiedy smartfony trafią do Niemiec.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android