Miesiąc z Galaxy Z Fold 4: Samsung dotarł do końca drogi

Miesiąc z Galaxy Z Fold 4: Samsung dotarł do końca drogi

Klapa, czwarta: Samsung wprowadził wiele drobnych poprawek w Galaxy Z Fold 4. Nie wydaje się to dużo, ale w sumie robi ogromną różnicę w codziennym życiu. A jednak raport terenowy dotyczący nowego składanego telefonu komórkowego również pokazuje: W przypadku Samsunga tak nie jest.

Samsung Galaxy Z Fold 4: Małe zmiany z dużym efektem

Samsung Galaxy Z Fold 4 imponująco udowadnia, że ​​całość to często coś więcej niż suma jej części. Samo każde ulepszenie nie jest warte wspomnienia. Nowy Galaxy Z Fold 4 stał się nieco lżejszy, cieńszy i węższy. Oprogramowanie jest wygodniejsze w obsłudze, a Samsung przewiercił aparaty.

Podsumowując, te się sumują Ale szczegółowe ulepszenia łączą się, tworząc ogólny obraz, który sprawia, że ​​Galaxy Fold 4 jest krokiem naprzód w stosunku do swojego poprzednika – przynajmniej w swojej niszy.

Jest bezkonkurencyjny w swojej najwyższej grupie docelowej. Żaden smartfon nie jest lepszym czytnikiem e-booków, nigdzie indziej wielozadaniowość nie działa tak dobrze z wieloma aplikacjami, gry to świetna zabawa na wyświetlaczu XXL, a do tego jest rysik S Pen.W razie potrzeby rysik zamienia Folda 4 w notatnik lub deska kreślarska.

Ale kupujesz to wszystko za jednego wysoka cena i to nie (tylko) Sugerowana cena detaliczna 1799 euro oznaczał.

Zobacz Samsung Galaxy Z Fold 4 na Amazon

Samsung Galaxy Z Fold 4: Często zły kompromis

Zawias w Galaxy Z Fold 4 stał się węższy (źródło zdjęcia: GIGA)

Ponieważ czwarta generacja Folda również jest nie ma telefonu komórkowego dla wszystkich. Galaxy Z Fold 4 nadal jest kompromisem, a często złym.

To jest ani szczególnie dobry smartfonale po złożeniu wciąż jest za gruby, za ciężki i sprawia wrażenie pilota w dłoni.

Jeden Jednak nie sprawdza się również jako tablet. Dzięki 7,6-calowemu wyświetlaczowi jest zbyt mały po otwarciu, jest zbyt mało aplikacji zoptymalizowanych pod kątem tabletów i często pojawiają się błędy wyświetlania. Prawdą jest, że można temu do pewnego stopnia zaradzić za pomocą odpowiednich ustawień (więcej o tym poniżej), a Android 12L ułatwił też pracę w trybie tabletu. Jednak Galaxy Z Fold 4 jest wciąż daleko od tabletu à la iPad.

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Mobiltelefon ohne SIM-Karte Android Klapp-Smartphone 256 GB, Phantom Black

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Mobiltelefon ohne SIM-Karte Android Klapp-Smartphone 256 GB, Phantom Black

Cena może być teraz wyższa. Cena od 25.09.2022 08:21

Moje życzenie do Galaxy Z Fold 5

Kaan Gurayer

Po moim czasie z Galaxy Z Fold 4 jasne jest dla mnie, że Samsung dotarł do końca drogi. Fold 1 był niczym więcej jak dowodem koncepcji, Fold 2 sprawił, że składany telefon był użyteczny, Fold 3 naprawił największe błędy i to Fold 4 to teraz ostatni szlif. Samsung nie może wycisnąć więcej z tej konstrukcji, która jest stosowana w niewielkich modyfikacjach od 2019 roku.

„Dobry koń skacze tylko tak wysoko, jak to konieczne”, mówią. To powiedzenie dotyczy Samsunga, bo w Europie lider branży miał jak dotąd nie ma znaczącej konkurencji ze składanymi telefonami komórkowymi. Ale to się zmienia: Xiaomi, Oppo i inni konkurenci już gromadzą się i prawdopodobnie prędzej niż później zaoferują nam swoje składane smartfony. Więc czas na minimalne ulepszenia minął, to Galaxy Z Fold 5 musi być całkowicie przeprojektowany.

Samsung Galaxy Z Fold 4: mi się to podobało

Lżejsze, węższe i cieńsze: W porównaniu do swojego poprzednika, Fold 4 jest o 8 gramów lżejszy, a Fold 2 jest nawet o 19 gramów lżejszy! Ważący 263 gramy najnowszy składany telefon Samsunga jest tylko o 23 gramy cięższy niż iPhone 14 Pro Max, a jego wymiary również nieznacznie się skurczyły (155,1 x 130,1 x 6,3 mm w każdym rogu). Zauważasz to w codziennym życiu na każdym kroku.Cieńszy zawias: Zawias również został przerobiony i jest teraz węższy. Ogólnie rzecz biorąc, Fold 4 wygląda tak nowocześnie.Wyświetlacz okładki szerszy: Z drugiej strony wyświetlacz na zewnętrznej okładce stał się nieco szerszy. Ułatwia to obsługę, ponieważ na przykład format 23,1:9 ułatwia pisanie. Ale uważaj: lżejszy, nie lekki. Ze względu na małą szerokość literówki są nadal częścią codziennego życia.Niezawodny czujnik odcisków palców: Czytnik linii papilarnych jest umieszczony w przycisku zasilania z boku i działa idealnie i szybko. Oczywiście wygodniejszy byłby wbudowany czytnik linii papilarnych na wyświetlaczu na okładce. Może z Foldem 5.Ledwo widoczna kamera pod wyświetlaczem: Kamera pod wyświetlaczem zrobiła przyzwoity krok naprzód i jest ledwo rozpoznawalna w życiu codziennym.wystarczająca wydajność: Snapdragon 8+ Gen 1 i oszałamiająca pamięć RAM 12 GB zapewniają mnóstwo mocy. Niezależnie od tego, czy jest to złożona graficznie gra 3D, czy wielozadaniowość z kilkoma aplikacjami jednocześnie: nic nie sprawiło, że Galaxy Z Fold 4 się poci.Dość pamięci: Nawet wariant podstawowy ma 256 GB pamięci.Kamery na poziomie flagowym: Galaxy Z Fold 4 nie do końca sięga szczytu własnych aparatów grupy, Galaxy S22 Ultra wciąż tam jest. Ale składany telefon jest wystarczająco zbliżony do flagowca S Pen. Galaxy Z Fold 4 robi doskonałe zdjęcia w dzień iw nocy. To samo dotyczy aparatu do selfie.Plecy mało podatne na odciski palców: Matowy tył Galaxy Z Fold 4 jest zaskakująco odporny na odciski palców.Przydatne ulepszenia oprogramowania: Android 12L, specjalnie zaprojektowany dla tabletów i składanych urządzeń, sprawia, że ​​Z Fold 4 jest prawdziwym potworem wydajności. Przede wszystkim nowy pasek zadań, w tym program uruchamiający aplikacje, działa tutaj cuda. W ten sposób składany telefon komórkowy staje się niemal mini PC.Doskonałe głośniki: Kolumny brzmią zaskakująco dobrze jak na tak małe urządzenie.Dobra żywotność baterii: Dzięki Galaxy Z Fold 4 możesz właściwie zawsze przetrwać dzień pracy, nawet przy intensywnym użytkowaniu. Mniej wymagający użytkownicy mogą również zarządzać 1,5 dnia.

Galaxy Z Fold 4 na filmie:

Samsung Galaxy Z Fold 4: mi się to nie podobało

Kosztowny: Galaxy Z Fold 4 nie jest tanią ucztą. Sugerowana cena detaliczna zaczyna się od 1799 euro. Ale cena powoli spada.Knick im Display: Wydaje się, że załamanie na wyświetlaczu stało się jeszcze bardziej widoczne w porównaniu z Foldem 3. Może to być spowodowane nowym zabezpieczeniem ekranu, którego używa Samsung.Majsterkowanie przy aplikacjach: W rozłożonym trybie tabletu wiele aplikacji ma problemy z wyświetlaniem. Niektóre rzeczy można rozwiązać, zmieniając rotację aplikacji, proporcje aplikacji, powiększenie ekranu lub rozmiar czcionki. Samsung daje do tego odpowiednie narzędzia, ale przy telefonie komórkowym, który kosztuje około 1800 euro, takie majsterkowanie jest nie do przyjęcia.Problemy z odpowiedzią na składanym wyświetlaczu: Czasami na składanym wyświetlaczu pojawiają się problemy z reakcją, na przykład podczas pisania. Prowadzi to do literówek. Składany wyświetlacz nie jest tak responsywny, jak „normalny” wyświetlacz smartfona. Problemy pojawiały się raz po raz, częściej odczuwane na środku ekranu w zakresie zgięcia niż na zewnątrz.Przyklejony dźwięk trzaskania: Galaxy Fold 4 wydaje dziwny „lepki” dźwięk po otwarciu – zwłaszcza jeśli nie otwierałeś go przez kilka godzin. To czasami brzmiało obrzydliwie.Niska jakość kamery pod wyświetlaczem: Kamera pod wyświetlaczem może być prawie niezauważalna w życiu codziennym. Jakość nagrań wciąż jest marna: ciemne, wyblakłe, okropne. Można się zastanawiać, dlaczego Samsung tak uparcie trzyma się tej funkcji. Na szczęście nad wyświetlaczem okładki nadal znajdują się zdjęcia do selfie lub można bezpośrednio korzystać z głównego aparatu, co jest jedną z największych zalet serii Fold dzięki możliwości składania.Nieaktualna prędkość ładowania: Dzięki szybkiemu ładowaniu 25 W (przewodowo) lub 15 W ładowaniu bezprzewodowemu Galaxy Z Fold 4 ładuje się bardzo wolno. W końcu istnieje odwrotne ładowanie bezprzewodowe.Nie można posortować szuflady aplikacji paska zadań: Nowy pasek zadań to przydatna funkcja. Ale byłoby jeszcze bardziej sensowne, gdyby zintegrowana szuflada aplikacji miała te same opcje ustawień, które oferuje zwykła szuflada aplikacji – na przykład możliwość zmiany sposobu wyświetlania aplikacji.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android