Masz nowe PS5 na święta?  Oto 7 rzeczy, które powinieneś zrobić w pierwszej kolejności

Masz nowe PS5 na święta? Oto 7 rzeczy, które powinieneś zrobić w pierwszej kolejności

Adam Birney / Android Authority Jeśli udało Ci się zdobyć PS5, gratulacje! Kiedy już znajdziesz dobre miejsce do przechowywania swojej masywnej konsoli, jest wiele do zrobienia. Przede wszystkim prawdopodobnie jest mnóstwo aktualizacji, które uwzględniają wszystkie zmiany z zeszłego roku. Po tym prawdopodobnie będziesz musiał zaktualizować także kontroler i każdą grę, którą zainstalujesz. Gdy wszystkie te aktualizacje zostaną usunięte, a Twoje nowe PS5 będzie gotowe, oto siedem rzeczy, które powinieneś zrobić.Uwaga: Pierwsze dwie pozycje na tej liście mają przypisane „Jeśli”. Jeśli nie masz zewnętrznego dysku lub PS4/PS4 Pro, a PS5 jest dla Ciebie zupełnie nowy, możesz przejść do punktu 3 na tej liście.
Zobacz też: Recenzja Sony PlayStation 5


Ustaw domyślną lokalizację pobierania dla dysku zewnętrznego

WD_Czarny dysk twardyTristan Rayner / Android Authority Jeśli posiadasz zewnętrzny dysk twardy (HDD) lub dysk półprzewodnikowy (SSD), przed pobraniem jakichkolwiek gier upewnij się, że jest on skonfigurowany z systemem PS5. Podczas gdy gry na PS5 należy pobierać na niestandardowy dysk SSD w PS5, gry na PS4 można pobierać z dowolnego miejsca i nadal działać. Jeśli nie masz jeszcze pamięci zewnętrznej, mamy kilka ulubionych opcji do wypróbowania. Oczywiście, jeśli chcesz skorzystać z ulepszonej grafiki lub wydajności określonych gier na PS4, prawdopodobnie będziesz chciał pobrać je na PS5 wewnętrzny dysk SSD. Jeśli grasz w zwykłą, starą grę na PS4, która nie została w żaden sposób ulepszona, umieść ją na dysku zewnętrznym, aby zaoszczędzić cenne miejsce na dysku SSD PS5. Dysk SSD Twojego PS5 zaczyna się od około 667 GB użytecznego miejsca do pobrania, więc upewnij się, że używasz go mądrze. Możesz ustawić domyślne lokalizacje pobierania w ustawieniach PS5, aby mieć pewność, że pobierasz wszystkie gry na PS4 we właściwe miejsce. Aby ustawić dysk zewnętrzny jako domyślną lokalizację pobierania gier na PS4, wykonaj następujące czynności. Iść do Ustawienia > Pamięć > Pamięć rozszerzona
Następnie włącz Zainstaluj gry PS4 w rozszerzonej pamięci masowej

Sony aktywowało teraz wewnętrzne gniazdo rozszerzeń SSD do pobierania gier, dzięki czemu możesz wreszcie mieć więcej miejsca na wszystkie te duże gry na PS5. Jeśli chcesz, weź taki dysk SSD, jak ten, włóż go pod panel boczny, pozwól konsoli robić swoje, a rozszerzona pamięć będzie gotowa w mgnieniu oka!


Przenieś zapisane dane z PS4 lub PS4 Pro

zapisane dane i ustawienia aplikacji gry playstation 5Sarah Chaney / Android Authority Jeśli posiadałeś PS4 lub PS4 Pro przed kupnem PS5, upewnij się, że przeniosłeś wszystkie zapisane dane. Następnie możesz rozpocząć grę na nowej konsoli od miejsca, w którym ją przerwałeś na starej konsoli. Nie jest to wcale trudne; pobranie wszystkiego zajmie trochę czasu. Oto kroki, które należy wykonać: Przejdź do Ustawienia > Zapisane dane i Ustawienia gry/aplikacji > Zapisane dane (PS4)
Następnie możesz wybrać jedną z nich Magazyn w chmurze lub Dysk USB, w zależności od tego, jak chcesz przenieść zapisane dane. Poczekaj, aż wszystko się przeniesie!


Pobieraj gry na PS5

gry na ps5Sarah Chaney / Android Authority PS5 jest dostępne na rynku od ponad 18 miesięcy, podobnie jak wszystkie premierowe gry. Do tej pory te uruchamiane gry prawdopodobnie będą miały duży pakiet aktualizacji podczas pierwszej instalacji gry. Ze względu na błędy, łatki, aktualizacje zawartości i nie tylko, możesz trochę poczekać, zanim zaczniesz grać w swoje nowe gry. Gdy tylko wszystkie aktualizacje konsoli i kontrolera zostaną ukończone, pobierz gry na PS5. Nawet jeśli nie zamierzasz grać od razu, miło będzie je pobrać i przygotować, gdy będziesz gotowy. Chociaż bądźmy szczerzy, prawdopodobnie będziesz chciał zagrać tak szybko, jak to możliwe. Gdy czekasz na pobranie gier na PS5, inne rzeczy z tej listy zapewnią Ci rozrywkę.


Zapoznaj się z nowym interfejsem i ustawieniami swojego PS5

ustawienia wstępne gry ps5Sarah Chaney / Android AuthorityNowy interfejs PS5 jest znacznie wygodniejszy w obsłudze i lepiej zorganizowany niż interfejs PS4. Upewnij się, że masz czas na sprawdzenie interfejsu użytkownika i dostosowywanych funkcji w ustawieniach PS5.

Opcje ustawień gry

Istnieją pewne ustawienia wstępne gry, które można wybrać, a konsola rozpocznie każdą nową grę z tymi preferowanymi ustawieniami. Oto wszystkie ustawienia wstępne, które możesz dostosować: Poziom trudności Tryb wydajności lub tryb rozdzielczości Widok pierwszej osoby Widok trzeciej osoby Napisy i dźwięk Dwie najbardziej widoczne opcje dostosowywania to Poziom trudności i tryb wydajności lub Tryb rozdzielczości. daje ci kilka różnych opcji do wyboru — domyślna gra, najłatwiejsza, łatwa, normalna, trudna lub najtrudniejsza. Oczywiście nie wszystkie gry mają pięć różnych ustawień trudności, ale każda nowa gra, którą uruchomisz, będzie starała się jak najlepiej dopasować do wybranego poziomu trudności. Tryb wydajności lub tryb rozdzielczości to mniej więcej to, na co wygląda. Dzięki temu ustawieniu możesz ustalić priorytety, czy chcesz, aby Twoje gry wyglądały najlepiej, czy działały najlepiej. Zasadniczo oznacza to, że jeśli gra ma tryb, w którym wygląda fantastycznie, ale działa w 30 klatkach na sekundę, oraz tryb, w którym rozdzielczość jest gorsza, ale działa w 60 klatkach na sekundę, możesz wybrać, który wolisz, i będzie dotyczyć wszystkich gier, które oferują tę opcję.Aby uzyskać dostęp do tych gotowych opcji gry, wykonaj następujące czynności: Przejdź do Ustawienia > Zapisane dane i Ustawienia gier/aplikacji > Ustawienia wstępne gier
Wybierz ustawienia wstępne, które chcesz zbadać, i zmień ustawienia z tego menu.

Dostosuj tworzenie skrótów przycisków

Możesz łatwo dostosować działanie przycisku Utwórz na kontrolerze DualSense. Jeśli lubisz robić zrzuty ekranu na filmach lub odwrotnie, sprawdź to ustawienie i zmień je według własnych upodobań.skróty do przycisku tworzenia playstation 5Sarah Chaney / Android Authority Przejdź do Ustawienia > Przechwycenia i transmisje > Przechwycone > Skróty do przycisku Utwórz, aby przejść do tych ustawień. Do wyboru są trzy różne układy mapowania przycisków — Standard, Łatwe zrzuty ekranu lub Łatwe klipy wideo.

Włącz grę zdalną

Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo gry z PS5 na telefon, tablet, laptop, komputer stacjonarny lub konsolę PS4, upewnij się, że w ustawieniach jest włączona gra zdalna. Przejdź do Ustawienia > System > Gra zdalna aby przejść do ustawień gry zdalnej. Tutaj możesz włączać i wyłączać Gra zdalną, łączyć urządzenia i przeglądać historię połączeń.

Sprawdź ustawienia oszczędzania energii

Aby przejść do ustawień oszczędzania energii, przejdź do Ustawienia > System > Oszczędzanie energii.W tym miejscu możesz ustawić, jak długo PS5 może pozostać nieaktywne, zanim automatycznie przejdzie w tryb spoczynku. W ramach tego konkretnego ustawienia możesz ustawić osobno czas podczas odtwarzania multimediów i grania w gry. Możesz także sprawdzić, które funkcje są dostępne w trybie spoczynku i włączać je i wyłączać. Następnie możesz ustawić, po jakim czasie kontrolery mają się wyłączyć, gdy nie są używane: po 10 minutach, 30 minutach, 60 minutach lub nie wyłączaj się.

Popraw ustawienia spoilera

Masz dość spoilerów z gry w PS Store? Istnieje teraz sposób, aby upewnić się, że nie musisz ich widzieć. Po prostu idź do Ustawienia > Zapisane dane i ustawienia gry/aplikacji > Ostrzeżenia przed spoilerami.W tym miejscu możesz ukryć tylko spoilery zidentyfikowane przez twórców gier lub spoilery dotyczące wszystkiego, czego jeszcze nie widziałeś, a sklep PS albo ukryje zawartość, albo wyświetli ostrzeżenie „Spoiler”.

Sprawdź swój czas gry na PS4

Sony dodało funkcję śledzenia czasu gry na PS5, a także śledzi dane historyczne, dzięki czemu możesz zobaczyć, ile czasu spędziłeś grając w gry PS4. Aby to sprawdzić, dotknij przycisku PlayStation, a następnie wybierz swojego awatara z menu. Wybierać Profil > Gry i będziesz mógł zobaczyć, ile czasu zatopiłeś w każdym. Pojedynczy. Gra.

Wyłącz filmy z trofeami

Domyślnie PS5 zapisuje 15-sekundowe wideo w rozdzielczości 4K za każdym razem, gdy zdobędziesz trofeum (i wykonuje również zrzut ekranu), co szybko zajmie miejsce na konsoli. Zanim zaczniesz grać, możesz to wyłączyć, przechodząc do Ustawienia > Przechwytywanie i rozgłaszanie > Trofea. Stąd zapewnij Zapisz filmy z trofeami jest odznaczone.


Zajrzyj do PS Store i dodaj swoje ulubione gry do listy życzeń

grzechotka & amp;  clank store page ps5 lista życzeńSarah Chaney / Android Authority PlayStation Store jest teraz ładnie zintegrowany z interfejsem użytkownika i łatwo się do niego wchodzi i z niego wychodzi. Jeśli w najnowszym stanie gry Sony pojawiły się nadchodzące gry, które wydawały Ci się interesujące, znajdź je w Sklepie i dodaj je do listy życzeń. Możesz także śledzić gry, aby mieć pewność, że jesteś na bieżąco z wszelkimi wiadomościami dotyczącymi gry. PlayStation Store prawdopodobnie najpierw prześle wiadomości dotyczące dat premiery, nowych funkcji gry i nie tylko. Jeśli więc jest jakaś gra — nawet niezależna — która naprawdę Cię interesuje, dodaj ją do listy życzeń i obserwuj w Sklepie.


Przeglądaj całkowicie nowy PS Plus

Istnieją trzy elastyczne poziomy i ponad 700 gier dostępnych w nowym PlayStation Plus, a oto krótkie zestawienie tego, co zawiera każdy poziom (i kosztuje):

Niezbędne elementy PlayStation Plus: Otrzymujesz dwie gry na PS4 i jedną grę na PS5 do pobrania co miesiąc, ekskluzywne rabaty w PS Store, miejsce w chmurze na zapisane gry oraz dostęp online dla wielu graczy do zakupionych gier. Ten poziom kosztuje tyle samo, co obecna cena PS Plus (9,99 USD miesięcznie / 24,99 USD kwartalnie / 59,99 USD rocznie).
PlayStation Plus Extra: Obejmuje wszystkie korzyści poziomu Essential. Otrzymujesz także dostęp do ponad 400 gier na PS4 i PS5 do pobrania. (14,99 USD miesięcznie / 39,99 USD kwartalnie / 99,99 USD rocznie).
PlayStation Plus Premium: To poziom, który możesz zdobyć, jeśli chcesz korzystać z zalet PS Now, ponieważ otrzymujesz wszystko z poziomów Essential i Extra, a także dodatkowe 340 tytułów poprzedniej generacji (w tym gry na PS3 dostępne za pośrednictwem przesyłania strumieniowego w chmurze oraz tytuły do ​​pobrania na PS2, PSP i PlayStation). Otrzymujesz również dostęp do przesyłania strumieniowego w chmurze (PS4, PS5 i PC) oraz ograniczone czasowo wersje próbne gier, aby wypróbować wybrane gry przed zakupem. Jeśli jesteś aktualnym członkiem PlayStation Plus, Twoje członkostwo zostanie automatycznie przeniesione do poziomu PlayStation Plus Essential, przy czym Twoja cykliczna opłata członkowska i data płatności pozostaną takie same. Jeśli masz zarówno subskrypcję PlayStation Plus, jak i PlayStation Now, zostaniesz przeniesiony do PlayStation Plus Premium. Powinieneś otrzymać wiadomość e-mail od firmy Sony potwierdzającą nową opłatę abonamentową i datę płatności.


Zagraj w Pokój zabaw Astro

pokój zabaw ps5 astrosAstro’s PlayroomAstro’s Playroom to darmowa gra, która jest fabrycznie zainstalowana na Twojej konsoli. Więc jeśli czekasz na pobranie innych gier, możesz w międzyczasie zagrać w tę. To taka urocza gra, w którą zdecydowanie powinieneś zagrać, choćby po to, by zobaczyć DualSense w całej okazałości. Ta gra została zaprojektowana tak, aby pokazać wszystkie funkcje DualSense i wykonuje fantastyczną robotę. Oprócz pełnego wykorzystania potencjału DualSense, Astro’s Playroom to lekka, relaksująca gra. Odkrywanie świata w Astro’s Playroom i znajdowanie wszystkich pisanek PlayStation rozsianych po całej grze to świetna zabawa.


I masz to! Mamy nadzieję, że pomogło Ci to dowiedzieć się, co powinieneś zrobić po zdobyciu nowego PS5. Miłego odkrywania nowej konsoli i gratulacje bycia jednym z nielicznych szczęśliwców, którym udało się ją zdobyć. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android