Mapy Google powinny mieć sposób na blokowanie firm

Mapy Google powinny mieć sposób na blokowanie firm

C. Scott Brown / Android Authority Korzystam z Google Maps prawie codziennie. Oczywiście używam go do wskazówek, ale używam go również w sposób, w jaki większość ludzi używa Yelp – do sugestii restauracji. Uruchomię też aplikację Mapy, jeśli będę potrzebować rozkładów jazdy pociągów, znaleźć najbliższą toaletę na lotnisku lub dowiedzieć się, jakie miejsca mogą być interesujące. Jest to bez wątpienia jedna z moich najczęściej używanych aplikacji. Nie oznacza to jednak, że jest idealna. W rzeczywistości jest ogromny problem z aplikacją, który doprowadza mnie do szaleństwa: brak możliwości blokowania firmom wyników wyszukiwania. Wydawałoby się to podstawową funkcją, ale Google po prostu jej nie dostarczy. Zanim przejdę do mojej skargi, pozwól, że pokażę ci, o czym mówię.
Zobacz też: Oto, jak powstrzymać Mapy Google przed wyczerpywaniem baterii

Wyniki wyszukiwania w Mapach Google: nie to, czego chcę

Powiedzmy, że pojechałem do miejsca, w którym nigdy wcześniej nie byłem. Nagle mam ochotę na herbatę (co jest dla mnie częstym zjawiskiem). Mogę poprosić Mapy o wyświetlenie listy pobliskich miejsc z herbatą, jak widać na poniższych zrzutach ekranu. To świetna funkcja, z której cały czas korzystam. Zwróć jednak uwagę na trzeci zrzut ekranu. Widzisz, jak polecił Dunkin’ jako możliwe miejsce na herbatę? Nie chcę jechać do Dunkin’. Nigdy, przenigdy nie chcę tam jechać. Dunkin’ ma okropną herbatę i przez większość czasu ma mało miejsc do siedzenia. Poza tym jest to ogromna sieć — wolałbym iść do małej firmy i wspierać mieszkańców. Wielokrotnie powtarzałem Mapom Google, że nie jestem zainteresowany Dunkin’, ale nadal mi to sugeruje. Teraz powiedziałem Mapom Google, że nie jestem zainteresowany Dunkin’ (patrz zrzuty ekranu czwarty i piąty). Możesz to zrobić, otwierając Mapy, dotykając swojego zdjęcia profilowego, a następnie przechodząc do Ustawienia > Zarządzaj preferencjami. Niestety nie zmienia to zbytnio wyników wyszukiwania. Nadal będziesz widzieć reklamy Dunkin’ i sugerowane lokalizacje Dunkin’. Jedyną rzeczą, która się zmienia, jest to, że obok firmy zobaczysz niższy procent dopasowania — w przypadku Dunkin’ jest to dla mnie dopasowanie 5%. Chcę, aby było to dopasowanie 0% i nie chcę zobacz to już w moich wynikach. Dlaczego nie mogę tego zrobić, Google?
Związane z: Najlepsze aplikacje GPS i map na Androida

Mogę blokować wyniki z Google News, dlaczego nie mogę blokować firm?

Prezentacja otwarcia sklepu Google Store w Nowym Jorku 13C. Scott Brown / Android AuthorityW aplikacji Google News możesz blokować całe źródła. Powiedzmy, że nie chcę oglądać żadnych historii z witryny o nazwie „Najlepszy blog Dunkin”. Mogę znaleźć artykuł z tego źródła w aplikacji Wiadomości, kliknąć ikonę przepełnienia i kliknąć „Ukryj wszystkie artykuły”. Boom: Nigdy więcej nie zobaczę artykułu z „The Best Dunkin’ Blog”. Ta funkcja jest dostępna, ponieważ Google rozumie, że możesz nie ufać niektórym źródłom wiadomości — lub po prostu ich nie lubić. Dlaczego nie może zrozumieć, że my też nie ufamy/nie lubimy niektórych firm? Brak możliwości blokowania firm w Mapach sprawia, że ​​jest to mniej użyteczna aplikacja. Oczywiście znam odpowiedź na to pytanie: pieniądze. Google nie czerpie bezpośrednich przychodów z reklam w witrynach z wiadomościami, więc nigdy nie będzie czasu, w którym będzie musiała wysłać Ci reklamę na stronę z wiadomościami. Mapy Google — i główne źródło przychodów Google, wyszukiwarka — polegają na reklamach dla zysku. Jeśli zablokuję Dunkin’ w moich wynikach wyszukiwania w Mapach, Google musiałby wtedy również zablokować reklamy Dunkin’, co wpłynęłoby na jego wynik. Z tego też powodu nie ma oficjalnego sposobu blokowania witryn przed wyszukiwaniem w wyszukiwarce Google (chociaż istnieją obejścia).

Co sądzisz o niechcianych sugestiach w Mapach Google?

300 głosów Irytują mnie, chcę, żeby zniknęły.52%Dopóki mogę je przewijać, nic mi nie jest.32%Żadna sugestia mnie naprawdę nie irytuje.15% Chociaż rozumiem tok rozumowania, cała ta sytuacja sprawia, że ​​Mapy są mniej przydatne ja. Nie chcę, żeby Dunkin’ pojawiał się w moich wynikach wyszukiwania i nie chcę tam też Chick-fil-A. Nigdy więcej nie pójdę do Home Depot i nie chciałbym nigdy usłyszeć o Hobby Lobby, dopóki żyję. Mapy byłyby lepszym produktem, gdybym mógł im powiedzieć, aby przestał sugerować, że powinienem odwiedzić te firmy.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android