Małe telefony są obecnie rzadkością, ale rollables mogą to zmienić

Małe telefony są obecnie rzadkością, ale rollables mogą to zmienić

Rita El Khoury / Android Authority Małe nowoczesne smartfony to obecnie rzadkość. Marki starają się zmieścić jak największy panel w największym ceglanym kształcie, który wciąż może być trzymany przez ludzką rękę. Dlatego często robimy podwójne podejście, gdy widzimy nowy smartfon z wyświetlaczem mniejszym niż sześć cali. Ale jest jedno oczywiste rozwiązanie, które może ponownie skierować statek w stronę mniejszych rozmiarów: zwijane telefony.

Rollables to potrzebne małe telefony

OPPO Rollable Phone Concept rozwijany w dłoniDhruv Bhutani / Android Authority Od kilku lat obserwujemy zwijane koncepcje smartfonów. LG miał swój niesławny rollable gotowy do wprowadzenia na rynek, zanim zamknął swój dział smartfonów, OPPO X został pokazany kilka lat temu, a TECNO stworzył koncepcyjny zwijany i składany telefon. Wszystkie one jednak oparte są na obudowie smartfona o wysokiej płycie, która rozszerza się w poziomie, aby zapewnić jeszcze większy kwadratowy ekran. Zmieniło się to w zeszłym tygodniu, kiedy zobaczyliśmy, jak mała koncepcja Motoroli rizr zwija się, ukazując wyższy wyświetlacz. To, co Motorola zrobiła z rizrem, to naśladowanie starszej, przesuwanej serii telefonów, która zaczęła się od małego telefonu i przesunęła się, by pokazać klawiaturę T9. Nowa koncepcja rizr przenosi to na wyższy poziom, obracając wyświetlacz od tyłu do przodu, aby rozszerzyć go w pionie. Rozciąga się od pięciu cali po zwinięciu do 6,5 cala po zwinięciu. Rizr całkowicie zmienia równanie dla małych telefonów. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem, jak rozwija się jego wyświetlacz, poczułem się jak magia. Minęło trochę czasu, odkąd miałem takie poczucie podziwu dla smartfonów. A jednak wydawało się to całkowicie racjonalne — dlaczego wcześniej o tym nie pomyśleliśmy? Rollable to najsensowniejsze rozwiązanie problemu kompaktowego telefonu lub dużego wyświetlacza. Możesz mieć jedno i drugie! Odkładając na chwilę kwestie trwałości, rolowana obudowa to najsensowniejsze rozwiązanie dylematu związanego z kompaktowym telefonem lub dużym wyświetlaczem. Możesz mieć oba! Jest to kieszonkowe urządzenie z użytecznym ekranem, ale może zapewnić więcej miejsca na ekranie, gdy jest to potrzebne. Coś takiego jak zwijany rizr z łatwością zmieściłoby się w kieszeniach moich mikroskopijnych damskich dżinsów, nie sprawiając przy tym wrażenia, że ​​idę na kompromis i ograniczam się przez cały czas do zabawnego wyświetlacza. Wiedziałbym, że mogę uzyskać więcej ekranu na żądanie.

Wiedz, kiedy je rzucić, wiedz, kiedy je spasować

Oppo Find N2 Flip Moonlit Purple w dłoniRobert Triggs / Android Authority „Ale Rita”, słyszę, jak mówisz, „jest to już możliwe w przypadku urządzeń składanych. Wystarczy spojrzeć na Galaxy Flip 4 i ogólnie na sukces serii Samsung Flip”. I miałbyś absolutną rację. Składane klapki to kolejny sposób na rozwiązanie zagadki kieszonkowej w stosunku do rozmiaru ekranu i wyraźnie zyskują popularność wśród kupujących smartfony. Mają jednak dwie główne niedogodności: grubość i użyteczność zewnętrznego wyświetlacza. Na razie żaden telefon z klapką nie rozwiązał żadnego z tych problemów. Oppo Find N2 Flip jest coraz bliżej, ale wciąż jest prawie dwa razy grubszy niż inne telefony i nie można uzyskać dostępu do wszystkich funkcji na zewnętrznym wyświetlaczu — pomimo tego, że jest o wiele większy niż Samsung. dla mnie lepszy projekt smartfona. Nie oznacza to, że rolki mają już wszystko dopracowane — w przeciwnym razie widzielibyśmy je już w każdym sklepie. Trwałość jest wyraźnie głównym problemem. Zmotoryzowany system zwijania i cienka odsłonięta część wyświetlacza, która zwija się do góry lub na boki, to oczywiste słabe punkty. Ponadto producenci musieliby rozwiązać problem przestrzeni. Jak zmieścić wystarczająco dużą baterię, aby obsłużyć (chwilowo) duży wyświetlacz i potężny procesor, a także nowoczesną konfigurację aparatu w smartfonie, który jest o dwie trzecie mniejszy niż jakikolwiek inny? Pierwsza generacja lub dwie zwijanych urządzeń na pewno ucierpi z tych dziwactw, tak jak kilka pierwszych składanych składaków z klapką nie było doskonałych. Ale nie mam wątpliwości, że szukam — na razie — lepszego projektu smartfona. (Mówię to z gwiazdką, że inne czynniki kształtu mogą zmienić moje zdanie w przyszłości, lub klapki mogą stać się cieńsze dzięki bardziej użytecznemu wyświetlaczowi zewnętrznemu).

Wolisz telefony składane czy zwijane?

70 głosówSkładane telefony.20%Zwijane telefony.29%Żadne. Po prostu daj mi solidną płytę.51%

Czy to zmartwychwstanie małego telefonu?

Kompaktowy przedni telefon motorola rizr zwijanyRita El Khoury / Android Authority Jestem na tyle dorosła, że ​​pamiętam, jak duże były pierwsze telefony komórkowe (i ich wysuwana antena), a potem stawały się coraz mniejsze, w miarę jak komponenty kurczyły się i stawały się coraz potężniejsze. Smartfony zwiększały rozmiary ze względu na zapotrzebowanie na duży, gotowy do wyświetlania treści wyświetlacz, ale wydaje się, że przechodzimy teraz przez kolejną fazę miniaturyzacji. Składane i zwijane urządzenia stają się opłacalnymi rozwiązaniami dla małych telefonów. Potrzebujemy tylko komponentów, aby nadrobić zaległości. Składane, zwijane, przesuwane i inne formy powoli stają się opłacalnymi rozwiązaniami dla małych telefonów. Weź duży wyświetlacz, a następnie złóż go, zwiń lub przesuń — wystarczy, że zajmie mniej miejsca — a nadal będziesz mieć ekran, na którym możesz oglądać swoje treści, ale można go schować, gdy nie jest potrzebny. Rollables mają tę zaletę, że zapewniają lepszy punkt wyjścia niż składane, które z założenia ukrywają wyświetlacz w środku po złożeniu. Potrzebujemy tylko reszty komponentów, aby szybko za nami nadążyć. Jeszcze kilka lat temu składane urządzenia były koncepcjami, co do których wszyscy mieli wątpliwości. A jednak teraz są, patrząc na nie jako na udaną obudowę i punkt odniesienia, z którym każdy przyszły elastyczny telefon będzie musiał się porównywać. Mogę więc łatwo wyobrazić sobie przyszłość, w której po prostu nosimy mały 5-calowy wyświetlacz w kieszeni, ale możemy go rozszerzyć dwa lub trzy razy, aby odsłonić znacznie większe płótno przypominające tablet. Przed nami fajne czasy. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android