Lista życzeń Xiaom Mi Band 9: wszystkie funkcje, które chcę zobaczyć

Lista życzeń Xiaom Mi Band 9: wszystkie funkcje, które chcę zobaczyć

Kaitlyn Cimino / Android Authority Xiaomi Mi Band 8 (znany również jako Xiaomi Smart Band 8 w Europie) ma niesamowicie długą listę funkcji, biorąc pod uwagę jego koszt poniżej 50 dolarów, co obecnie zalecamy osobom kupującym z ograniczonym budżetem w naszym najlepszym przewodniku po trackerach fitness. Co roku pojawia się kolejny Mi Band, który wprowadza dalsze udoskonalenia do serii, często dostarczając funkcje wcześniej zarezerwowane dla znacznie droższych urządzeń. Choć do nowego modelu mamy jeszcze mnóstwo czasu, oto moja lista życzeń dotycząca tego, co chciałbym zobaczyć w przyszłym roku od Xiaomi Mi Band 9.

Sprzętowy przycisk Wstecz

Nawigacja po całym interfejsie Mi Band 8 odbywa się za pomocą dotyku, co może być nieco trudne w przypadku tak małego wyświetlacza. Założę się, że chodzi tu głównie o cięcie kosztów, ale prawdopodobnie przynajmniej trochę chodzi o trzymanie się podstawowej, minimalistycznej filozofii Mi Band. Mimo to fizyczny przycisk Wstecz znacznie ułatwiłby nawigację w interfejsie użytkownika, nawet jeśli mógłby dodać trochę objętości do bieżącego modelu i nieznacznie zaśmiecić projekt.

NFC nie powinno być zarezerwowane tylko dla Chin

Chińska wersja Mi Band 8 zawiera NFC do płatności mobilnych, co jest pierwszym rozwiązaniem w przypadku modułu do śledzenia budżetu firmy. Zespół obecnie współpracuje z AliPay i WeChat Pay. Świetnie, ale co z wersją międzynarodową? Xiaomi zdecydowało się w ogóle nie włączać tej funkcji. Byłoby miło zobaczyć, jak Mi Band 9 udostępnia tę funkcję we wszystkich wersjach, zwłaszcza że usługi płatnicze w chińskiej wersji są już dostępne w innych krajach Europy i Azji.

GPS też by się przydał

Xiaomi Mi Band 7 wyświetla tarczę zegarka.Kaitlyn Cimino / Android AuthorityXiaomi Mi Band 7NFC to jedna z najbardziej poszukiwanych funkcji Mi Band, założę się, że zaraz obok GPS. Chociaż Mi Band 8 może korzystać z GPS w telefonie, wbudowany GPS nadal jest jedną z największych brakujących funkcji Mi Band. Xiaomi Mi Band 9 powinien w końcu to naprawić i oferować wbudowany GPS. Wiem, co myślisz: czy nie spowodowałoby to ceny powyżej 50 dolarów? Tak, dla niektórych może to oznaczać zerwanie umowy, ale jednym prostym rozwiązaniem byłoby zaoferowanie wariantu GPS i tańszego modelu podstawowego. Może się to wydawać niepotrzebne, ponieważ istnieje już seria Mi Band Pro, ale te trackery są zwykle nieco bliższe podstawowym smartwatchom niż trackerom fitness. Niektórzy z nas chcą czegoś małego i niedrogiego, takiego jak Mi Band 8, ale są gotowi zapłacić odrobinę więcej za przydatne dodatki.

W aplikacji Mi Fitness nadal przydałyby się pewne ulepszenia interfejsu użytkownika i lepsza integracja danych

Menu aplikacji fitness Xiaomi Mi 1Andy Walker / Android AuthorityMi Fitness (dawniej Xiaomi Wear) Największą słabością Mi Band zawsze było oprogramowanie i niestety tak jest nadal. W przeszłości firma oferowała dwie oficjalne aplikacje, obie z różnymi interfejsami użytkownika i zestawami funkcji; to było więcej niż trochę mylące. Mi Band 8 jest kompatybilny tylko z aplikacją Mi Fitness i to wszystko, ponieważ Mi Band nie współpracuje również z aplikacjami innych firm. Ograniczone wsparcie nie miałoby większego znaczenia, gdyby oficjalna aplikacja miała interfejs użytkownika, który działał równie dobrze jak Fitbit i inne, ale tak nie jest. W aplikacji brakuje wielu opcji dostosowywania. Na przykład nie ma możliwości przejścia z metryk na US/Imperial. Jest to również nieco wadliwe, ponieważ dość często występują problemy z łącznością między aplikacją a zegarkiem. Nawigacja po aplikacji nie jest taka zła, ale w przypadku niektórych funkcji wydaje się, że wymaga to wielu niepotrzebnych kroków. Zdaję sobie sprawę, że od opaski fitness mieszczącej się w przedziale cenowym, w którym można kupować pod wpływem impulsu, możemy wiele oczekiwać, ale to jedyna rzecz, która powstrzymuje ten tracker od doskonałości. Gdyby Xiaomi mogło ulepszyć działanie aplikacji, miałoby opaskę fitness, która prawdopodobnie jest tak samo dobra jak trackery, które kosztują dwukrotnie, a nawet trzykrotnie więcej.

Obsługa aplikacji innych firm byłaby jeszcze lepsza

ekran główny Google Fit 2Jimmy Westenberg / Android AuthorityJak wspomniałem powyżej, Mi Band 7 i wcześniejsze modele współpracowały także z inną aplikacją o nazwie Zepp Life. Ta aplikacja była pod pewnymi względami lepsza i miała dostęp do niektórych opcji synchronizacji danych innych firm, których nie ma w aplikacji Mi. Więc co robi aplikacja Mi Fitness obsługuje synchronizację danych? Strava i tyle. Nie byłoby tak źle, gdyby istniała obsługa aplikacji fitness innych firm, ale nie można nawet użyć czegoś takiego jak Google Fit jako zamiennika. Ulepszona aplikacja bardzo by się przydała, ale mógłbym żyć z Mi Fitness, gdyby Mógłbym zsynchronizować swoje dane z i z innymi aplikacjami lub gdybym mógł w zamian użyć aplikacji innej firmy. Chociaż rozumiem, że Xiaomi chce skupić się na swoim ekosystemie, korzystanie z opaski w przypadku osób spoza Chin jest bardzo frustrujące. Chcę zobaczyć tę zmianę w Mi Band 9.

Lista życzeń Mi Band 9: Jaką funkcję najbardziej chciałbyś zobaczyć?

7 głosów Sprzętowy przycisk Wstecz14%NFC w modelu globalnym29%GPS lub przynajmniej opcjonalny wariant, który nie jest Pro0%Główna aktualizacja aplikacji Mi Fitness14%Lepsza integracja z innymi firmami i obsługa aplikacji29%Inne (Powiedz nam w komentarzach.)14%

Czy będzie Mi Band 9?

Xiaomi Mi Band 7 w kolorze czarnym spoczywa na miętowej macie do jogi.Kaitlyn Cimino / Android AuthorityMi Band to jeden z najpopularniejszych trackerów budżetowych, który odniósł duży sukces dla firmy. Mi Band jest także jednym z niewielu produktów oficjalnie wydanych w Stanach Zjednoczonych. To właściwie przesądzony wniosek, że w przyszłości pojawi się Xiaomi Mi Band 9. A kiedy? Rzućmy okiem na historię wprowadzenia firmy na rynek. Pamiętaj, że skupiamy się na datach premiery na całym świecie, a nie na pierwszych premierach wyłącznie w Chinach.

Mi Band 8 — 26 października 2023 r
Mi Band 7 — 21 czerwca 2022 r
Mi Band 6 — 30 kwietnia 2021 r. Jak widać, Xiaomi co roku wypuszcza nową wersję swojego opaski, chociaż faktyczny miesiąc premiery na całym świecie znacznie się różni. Jest niemal pewne, że Mi Band 9 zobaczymy w 2024 r., choć znacznie trudniej powiedzieć, kiedy pojawi się on w tym roku, zwłaszcza biorąc pod uwagę tak późną premierę Mi Band 8. Firma prawdopodobnie chciałaby zapewnić co najmniej roczną przerwę między modelami, więc powiedziałbym, że Mi Band 9 prawdopodobnie zobaczymy późnym latem lub jesienią.

Czy warto poczekać na Mi Band 9?

Xiaomi Mi Band 7 wyświetla na ekranie powiadomienie tekstowe użytkownika.Kaitlyn Cimino / Android Authority Na Xiaomi Mi Band 9 nie trzeba czekać, bo obecny model nie ma jeszcze nawet trzech miesięcy. Prawdopodobnie minie dziewięć miesięcy lub więcej, zanim pojawi się następca. Dobra wiadomość jest taka, że ​​Mi Band 8 jest już jednym z najlepszych trackerów budżetu, więc jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, nie ma powodu, aby nie sięgnąć po niego dzisiaj. Xiaomi Mi Band 8Xiaomi Mi Band 8Xiaomi Mi Band 8 Dokładne monitorowanie stanu zdrowia i kondycji • Przystępna cena • Unikalna forma Po raz kolejny Xiaomi dostarcza wszechstronny monitor fitness w przystępnej cenie. Xiaomi Mi Band 8 ma zupełnie nową konstrukcję paska i ten sam żywy ekran dotykowy na poprzedniej generacji. Założone na nadgarstek, jako naszyjnik, a nawet przyczepione do buta do biegania, urządzenie śledzi najważniejsze statystyki dotyczące kondycji i oferuje przydatne narzędzia do monitorowania stanu zdrowia użytkownikom, którzy chcą mieć oko na swoje samopoczucie. To potężny tracker dla początkujących w atrakcyjnej cenie. Jeśli Mi Band nie robi na Tobie wrażenia, HUAWEI Band 7 (41 USD w Amazon) jest godną uwagi alternatywą, choć nieco trudniej ją znaleźć w USA. Tym, którzy szukają czegoś mocniejszego i nie mają nic przeciwko dopłacie za ten przywilej, polecamy również Fitbit Charge 6 (159,95 USD w Amazon). Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android