Lista życzeń Google Pixel Fold 2: wszystkie funkcje, które chcę zobaczyć

Lista życzeń Google Pixel Fold 2: wszystkie funkcje, które chcę zobaczyć

Pixel Fold to pierwsze podejście Google do składanej przestrzeni i chociaż daleko mu do ideału, jest to całkiem niezły pierwszy wysiłek. Mimo to jest wiele rzeczy, które chcielibyśmy ulepszyć w Google Pixel Fold 2. Chociaż prawdopodobnie minie jeszcze ponad pół roku, fajnie jest spekulować, co nowy Fold 2 może zaoferować. Oto moja lista życzeń dotycząca Google Pixel Fold 2.

Większa bateria i szybsze ładowanie

Edgar Cervantes / Urząd ds. Androida Google twierdzi, że Pixel Fold może wytrzymać ponad 24 godziny, ale tak nie jest, chyba że używasz bardzo oszczędnie lub włączysz opcję Ekstremalne oszczędzanie baterii. Jeśli rzeczywiście będziesz używać składanego urządzenia zgodnie z przeznaczeniem, przekonasz się, że wytrzyma on maksymalnie jeden dzień, a przy intensywnym użytkowaniu prawdopodobnie będziesz biegał do ładowarki przed końcem dnia. Naprawdę chcę, aby ten problem został rozwiązany w przypadku Pixel Fold 2. Pixel Fold powinien przejść z baterii 4821 mAh na pojemność co najmniej 5000 mAh, a przynajmniej Google musi poprawić efektywność energetyczną w innym miejscu. Chociaż chcę większej baterii, zdaję sobie również sprawę, że nieruchomości są na wagę złota w przypadku urządzeń składanych, więc mniejsze baterie są często kluczem do sukcesu. Przynajmniej Google mogłoby zapewnić nam szybsze ładowanie, abyśmy mogli przebić Fold 2 szybko się wyłącz i wróć do akcji. Pixel Fold może ładować mocą do 30 W, co jest przyzwoite jak na telefon Google, ale chcielibyśmy, aby przynajmniej skoczył do 45 W, aby dorównać urządzeniom takim jak Samsung Galaxy S23 Ultra.

Udoskonalenia ramek, zagięć i wagi

Składany wewnętrzny wyświetlacz Google Pixel FoldRyan Haines / Android Authority Chociaż Google Pixel Fold to przyzwoicie wyglądający telefon, chcielibyśmy, aby Fold 2 jeszcze bardziej udoskonalił ten projekt, zmniejszając wagę i jednocześnie zmniejszając jego zagniecenia. Google Pixel Fold jest dość ciężki i waży 283 g . To znacznie więcej niż większość telefonów z batonikami, a nawet Galaxy Z Fold 5 jest lżejszy i waży 253 g. Z drugiej strony, Pixel Fold jest w rzeczywistości nieco mniejszy i cieńszy niż Fold. Mimo to bardzo chciałbym, aby Google dalej udoskonalał swój projekt, aby obniżyć wagę do czegoś nieco bardziej porównywalnego z Fold 5. Zagięcie i ramki są w pewnym sensie oczywiste. Choć Samsung musi jeszcze całkowicie zmniejszyć swoje zagięcie, to załamanie Folda wpada mi w oko nieco bardziej, a większe ramki sprawiają, że całość przypomina trochę produkt pierwszej generacji. Co oczywiście jest prawdą. Mamy nadzieję, że Fold 2 zabierze wszystko, co kochamy w pierwszym składanym urządzeniu Google, jednocześnie zmniejszając jego powierzchnię.

Lepsze zarządzanie ciepłem

Google Pixel Fold w połowie zamknięty na dłoni 3Edgar Cervantes / Android AuthoritySeria Google Pixel znana jest z przegrzewających się chipów Tensor i niestety tak samo jest w przypadku Google Pixel Fold. Tensor G2 łatwo się nagrzewa i często powoduje zauważalny dyskomfort. Google naprawdę musi się tym zająć. Dobra wiadomość jest taka, że ​​Tensor G3 w Pixelu 8 nie cierpi tak bardzo z powodu nadmiernego ciepła, więc prawdopodobnie nie będzie to poważny problem w przypadku Pixela Fold 2.

Ulepszona optymalizacja aplikacji

Google Pixel Fold wielozadaniowy Instagram i Spotify zły układRyan Haines / Android Authority Google Pixel Fold ma duży potencjał i chociaż Google wprowadził kilka ulepszeń oprogramowania specjalnie z myślą o składaniu, obsługa aplikacji pozostaje głównym problemem. Obecnie wsparcie jest gorsze niż w przypadku serii Samsung Galaxy Fold, ponieważ ten ostatni ma bardziej standardowy wyświetlacz zorientowany pionowo w porównaniu z unikalną orientacją poziomą firmy Google. Dziwaczne optymalizacje aplikacji oznaczają, że proste rzeczy, takie jak przełączanie z trybu tabletu na telefon, mogą powodować usterki i inne problemy z wyświetlaczem, jak widać na powyższym zdjęciu. Chociaż nie mamy nic przeciwko podejściu Google do wyświetlaczy, musi ono znaleźć sposoby na przyciągnięcie większej liczby programistów i wyeliminowanie niedociągnięć, tak aby Fold nie sprawiał już wrażenia produktu w wersji beta.

Obsługa rysika byłaby niesamowita

Przycisk pióra Samsung Galaxy Tab S9 Plus SRyan Haines / Android Authority Mimo że Samsung nie dołącza go do urządzenia, jestem wielkim fanem obsługi rysika S Pen w Galaxy Fold 5. Wydaje się, że jest to naturalny towarzysz urządzenia, które można przekształcić w tablet, który jest idealny rozmiar umożliwiający rysowanie i robienie notatek. Chciałbym, aby Google konkurował, oferując własną obsługę pióra. W przeciwieństwie do Samsunga, Google niekoniecznie musi inwestować we własny standard i może po prostu zaoferować obsługę USI. Dla tych, którzy nie wiedzą, wiele Chromebooków korzysta obecnie z tego standardu i choć formalnie nie pojawił się on w telefonach ani nawet tabletach, naturalnym sposobem dla Google byłoby rozszerzenie obsługi pióra na większą liczbę urządzeń, nie tylko na laptopy .

Czy będzie Pixel Fold 2?

Składany ekran okładki Google Pixel w dłoniRyan Haines / Android AuthorityPixel Fold
Google Pixel Fold — 27 czerwca 2023 Nie możemy powiedzieć na pewno, czy pojawi się Google Pixel Fold 2, ponieważ oryginalne urządzenie było dla firmy pewnym eksperymentem. Niemniej jednak Google wyraźnie stawia na technologię składaną. Przynajmniej niektóre wczesne dowody porzucenia pakietu APK sugerują, że Google pracuje nad kolejną składaną nazwą kodową Comet. Sugeruje się jednak, że może to być telefon z klapką, podobny do serii Galaxy Z Flip. Nawet jeśli pojawi się inny model Pixel Fold, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zobaczymy go najwcześniej latem 2024 roku.

Czy warto poczekać na Pixel Fold 2?

Google Pixel Fold otworzył się w ogrodzieKris Carlon / Android AuthorityPixel Fold Google Pixel Fold to wciąż dość nowe urządzenie, bo nie ma nawet pół roku. Nie ma powodu czekać na Fold 2, jeśli interesuje Cię wizja Pixela dotycząca składanych urządzeń. Chociaż nie jest to idealne rozwiązanie, minie trochę czasu, zanim fani Pixela będą mieli jakąkolwiek inną opcję marki Google.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android