Lista telefonów i tabletów Samsung Galaxy kwalifikujących się do aktualizacji One UI 6

Lista telefonów i tabletów Samsung Galaxy kwalifikujących się do aktualizacji One UI 6

Dawno, dawno temu społeczności Androida nie podobał się UX Samsunga. Jednak firma dokonała pięknej zmiany dzięki One UI. Chociaż One UI jest bogate w funkcje, Samsung sprytnie umieścił w nim wystarczającą liczbę rozsądnych funkcji, aby zadowolić zarówno przeciętnego użytkownika, jak i entuzjastę. Samsung znacznie poprawił także spójność aktualizacji, stając się jedną z najlepszych wśród marek Androida. One UI jest obecnie na dobrej drodze do najnowszej aktualizacji One UI 6 opartej na systemie Android 14; te kwalifikujące się urządzenia Samsung otrzymają aktualizację!

Harmonogram wdrażania Samsung One UI 6.0

One UI 6 jest już dostępny w publicznej wersji beta dla kilku urządzeń, ale nie zalecamy instalowania wersji beta na codziennym sterowniku. Oczekujemy, że stabilne wersje One UI 6.0 zostaną wydane w październiku, prawdopodobnie zaczynając od serii Galaxy S23 i stopniowo udoskonalając trafia do pozostałych produktów firmy Samsung. Samsung zwykle nadaje priorytet swoim flagowcom i nowym urządzeniom, zanim aktualizuje starsze modele flagowe i urządzenia budżetowe. Firma nie ogłosiła jeszcze oficjalnego harmonogramu wdrożenia, ale można zastosować się do tej ogólnej zasady: jeśli Twoje urządzenie zostało wprowadzone na rynek w 2023 r., możesz otrzymać aktualizację w tym roku.

Te urządzenia Samsung Galaxy otrzymają aktualizację One UI 6

Samsung nie ujawnił listy urządzeń obsługujących One UI 6.0. Możemy jednak rozsądnie ustalić, czy urządzenie kwalifikuje się do aktualizacji, w oparciu o obietnicę Samsunga dotyczącą aktualizacji Androida czterech generacji.

Seria Galaxy S

Dhruv Bhutani / Android Authority Z flagowych urządzeń oczekujemy, że aktualizację do One UI 6 w oparciu o system Android 14 otrzymają następujące urządzenia: Seria Galaxy S23: Galaxy S23 Galaxy S23 Plus Galaxy S23 Ultra Seria Galaxy S22: Galaxy S22 Galaxy S22 Plus Galaxy S22 Ultra Seria Galaxy S21: Galaxy S21 Galaxy S21 Plus Galaxy S21 Ultra Galaxy S21 FE Na tej liście brakuje serii Galaxy S20, ponieważ nie zostanie zaktualizowana do One UI 6, ale nadal będzie otrzymywać poprawki zabezpieczeń.

Urządzenia składane: seria Galaxy Z Fold i seria Galaxy Z Flip

Tylny panel Samsunga Galaxy Z Fold 5 i Galaxy Z Flip 5Ryan Haines / Android Authority Wśród składanych urządzeń oczekuje się aktualizacji: Galaxy Z Fold 5 i Galaxy Z Flip 5, Galaxy Z Fold 4 i Galaxy Z Flip 4, Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3, Galaxy Z Fold 2 i Galaxy Z Flip nie ma na tej liście, ponieważ nie zostaną zaktualizowane do One UI 6, ale nadal będą otrzymywać poprawki zabezpieczeń.

Seria Galaxy A

Samsung Galaxy A54 za pomocą aparatówRyan Haines / Android Authority Seria A Samsunga jest bardzo popularna na całym świecie i wielu użytkowników tych urządzeń doceni tę aktualizację: Galaxy A73 Galaxy A72 Galaxy A54 Galaxy A53 Galaxy A52 seria: Galaxy A52 5G Galaxy A52s Galaxy A34 Galaxy A33 Galaxy A24 Galaxy A23 Galaxy A14 Galaxy A13 Galaxy A04s Należy pamiętać, że niektóre z wymienionych urządzeń z tej półki budżetowej mogą otrzymać uproszczoną wersję aktualizacji „One UI Core”, jeśli zostały uruchomione z One UI Core. Dlatego nie otrzymają pełnej funkcjonalności One UI 6 i mogą przegapić funkcje wymagające mocniejszego sprzętu. Na tej liście brakuje Galaxy A51, ponieważ nie zostanie on zaktualizowany do One UI 6, ale nadal będzie otrzymywać poprawki zabezpieczeń.

Seria Galaxy M i seria Galaxy F

Seria M i F firmy Samsung są dostępne wyłącznie w Indiach i urządzenia te otrzymają One UI 6: Galaxy M54 Galaxy M53 5G Galaxy M33 5G Galaxy M23 Galaxy M14 Galaxy M13 Galaxy M04 Galaxy F54 Galaxy F23 Galaxy F14 5G Jak już wspomniano, niektóre z urządzenia budżetowe zostały wprowadzone na rynek w uproszczonej wersji „One UI Core” i pozostaną na tej samej ścieżce, tracąc niektóre funkcje One UI 6.

Tablety Galaxy

Wyświetlacz Samsunga Galaxy Tab S9 PlusRyan Haines / Android Authority Nawet tablety Samsunga zyskają miłość do One UI 6: Seria Galaxy Tab S9: Galaxy Tab S9 Galaxy Tab S9 Plus Galaxy Tab S9 Ultra Seria Galaxy Tab S8: Galaxy Tab S8 Galaxy Tab S8 Plus Galaxy Tab S8 Ultra Galaxy Tab S7 FE Galaxy Tab S7 i Galaxy Tab S7 Plus nie spełniają wymagań, ponieważ zostały ogłoszone wraz z Androidem 10 i otrzymały już aktualizacje trzech generacji do Androida 13. Obietnica Samsunga dotycząca „czterech generacji aktualizacji Androida” została ogłoszona po ich zostanie uruchomiony i dlatego nie ma zastosowania. Z drugiej strony Galaxy Tab S7 FE został wydany z systemem Android 11. Nie jest jasne, ile aktualizacji Androida otrzyma. Ale nawet zgodnie ze starszą polityką Samsunga „trzech generacji” Galaxy Tab S7 FE obsługuje system Android 14.

Wytrzymałe urządzenia

W ostatnich latach w ofercie wzmocnionych urządzeń Samsunga nie pojawiło się zbyt wiele pozycji, dlatego lista urządzeń, które otrzymają One UI 6, jest minimalna i obejmuje tylko jedno urządzenie:


Jeśli Twojego urządzenia nie ma na powyższej liście, jest mało prawdopodobne, że otrzyma aktualizację do One UI 6. Samsung może łaskawie zdecydować się na rozszerzenie aktualizacji na Twoje urządzenie, ale szanse na to są nikłe. Co więcej, stanie się to dopiero po otrzymaniu aktualizacji wszystkich wymienionych powyżej urządzeń, więc przygotuj się na długie oczekiwanie. Jeśli Twoje urządzenie nie jest wymienione, oznacza to, że jest również bardzo stare i zalecamy zapoznanie się z nowszym telefonem Samsung Galaxy.

Często zadawane pytania

Czy One UI 6 pojawi się na moim telefonie Galaxy? Możesz sprawdzić powyższą listę, aby dowiedzieć się, czy Twoje urządzenie kwalifikuje się do aktualizacji One UI 6. Czy One UI 6 to to samo, co One UI 6.0? Tak, One UI 6 i One UI 6.0 odnoszą się do tej samej aktualizacji. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android