Kupowanie używanych telefonów Pixel: jak zaoszczędzić pieniądze i uniknąć pułapek

Kupowanie używanych telefonów Pixel: jak zaoszczędzić pieniądze i uniknąć pułapek

Robert Triggs / Android AuthorityUżywane i odnowione telefony Google Pixel są dostępne u wielu sprzedawców detalicznych i prywatnych, ale czy powinieneś je kupić? A jeśli już zdecydowałeś, że chcesz go mieć, czego powinieneś szukać? Zaokrągliliśmy informacje, których będziesz potrzebować, szukając używanych telefonów Pixel. Od największych pułapek, których należy unikać, po wskazówki, jak kupić używanego Pixela w atrakcyjnej cenie — oto wszystko, co musisz wiedzieć o kupowaniu używanego telefonu Google.

Najważniejsze powody, dla których warto kupić używany telefon Pixel

Użytkownicy Google Pixel korzystają z jednej z najlepszych zasad aktualizacji oprogramowania spośród wszystkich użytkowników Androida. Oznacza to, że Twój używany Pixel może otrzymywać aktualizacje, nawet jeśli jest na rynku od lat. Kupując używany Google Pixel, możesz korzystać z Androida tak, jak zamierzali jego twórcy, a także być pierwszym w kolejce do aktualizacji i fajnych nowych funkcji. Otrzymujesz ekskluzywne funkcje, które są powiązane z innymi produktami Google, dzięki czemu Pixels jest domyślnym wyborem dla użytkowników zainwestowanych w ekosystem Google. Telefony Pixel, nawet starsze, tańsze, znane są ze świetnych aparatów.

Najważniejsze powody, dla których warto kupić używanego Pixela

Podczas gdy telefony Pixel przeszły długą drogę, Google wciąż pozostaje w tyle za Apple i Samsung, jeśli chodzi o obsługę klienta, dostępność kanałów sprzedaży i usług oraz ekosystemy stron trzecich. Telefony Pixel nie są znane z przyszłych specyfikacji technicznych. Większość urządzeń Pixel jest uruchamiana ze specyfikacjami, które są odpowiednie pierwszego dnia, ale mogą stać się gorsze już po roku lub dwóch.

Przeczytaj także: Sprzedaż używanego telefonu: co robić, a czego nie | Kupowanie używanego telefonu: co robić, a czego nie

Używałeś Pixela, nowego Pixela lub innych?

Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie masz ograniczony budżet. Ale jeśli możesz wydać trochę więcej, czy powinieneś rozważyć zakup nowego Pixela zamiast używanego? Google nie dyskontuje swoich flagowych telefonów na początku ich cyklu życia, więc jeśli chcesz nowego Pixela z ograniczonym budżetem, będziesz musiał przyjrzeć się jednej z ofert średniej klasy Google. W chwili pisania tego tekstu najtańszym telefonem Google jest Pixel 5a, którego ceny zaczynają się od 449 USD. Za mniej więcej tę samą cenę możesz kupić używanego Pixela 6 na Swappa, co naszym zdaniem jest lepszą ofertą, biorąc pod uwagę jego specyfikacje i funkcje. (Nawiasem mówiąc, Pixel 6a ma wkrótce zostać wprowadzony na rynek). dla innych marek istnieje wiele alternatyw dla kupowania używanego Pixela. Nasze zestawienie najlepszych tanich telefonów z Androidem to świetne miejsce na rozpoczęcie, ale zalecamy wydać trochę więcej na jedno z bardziej kompetentnych urządzeń średniej klasy. Niektóre z naszych rekomendacji obejmują:

Co należy wiedzieć przy zakupie używanego Pixela

Mamy szczegółowy przewodnik dotyczący zakupu używanych telefonów, który zalecamy najpierw przeczytać. Kup tutaj jest kilka kluczowych rzeczy, o których należy pamiętać podczas dokonywania zakupu:

Upewnij się, że nie przepłacasz. Oceń stan telefonu i sprawdź średnią cenę podobnych Pixeli (ten sam model) oraz ten sam warunek) na Swappa lub Gazelle.
Zapytaj o baterię. Powtarzające się cykle ładowania odbijają się na bateriach, co może stanowić problem w przypadku telefonów z małymi lub średnimi bateriami, takimi jak Pixels. Najlepiej byłoby mieć telefon, którego bateria została wymieniona – odnowione telefony Pixel mają większe szanse na nową baterię.
Daj telefonowi fizyczne. Jeśli możesz sprawdzić Pixel przed zakupem, zwróć uwagę na: Zarysowania, martwe piksele lub wypalenia na wyświetlaczu Problemy z portem ładowania Grzechotanie, zablokowane lub w inny sposób uszkodzone przyciski Wszelkie oznaki wybrzuszenia, które mogą oznaczać, że bateria jest niebezpiecznie zdegradowane Przepalone lub brzęczące głośniki, w tym słuchawka

Sprawdź, czy masz gwarancję. Nawet jeśli kupujesz od prywatnego sprzedawcy, warto zapytać, ile pozostało z gwarancji (jeśli w ogóle).
Sprawdź sytuację aktualizacji oprogramowania. Starsze używane Pixele mogą nie otrzymywać już aktualizacji systemu operacyjnego, a nawet aktualizacji zabezpieczeń. Będziesz chciał ich uniknąć, jeśli możesz. Sprawdź, czy telefon nie został zgubiony lub skradziony. Możesz wyszukać numer IMEI urządzenia i uruchomić go w bazach danych zgubionych, skradzionych lub umieszczonych na czarnej liście telefonów.
Upewnij się, że telefon jest zresetowany i odblokowany. Jeśli sprzedawca nie usunął swojego konta Google z Pixela, nie będziesz mógł z niego korzystać.
Czy telefon jest kompatybilny z Twoim operatorem? Telefony Pixel są pod tym względem całkiem dobre, ale nadal mogą się zdarzyć blokady sieciowe.
Google Pixel 5 kontra Google Pixel 4 XLDavid Imel / Android Authority

Używane piksele: czego unikać

Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej unikać używanych telefonów Pixel, które mają więcej niż trzy lata – oznacza to serię Pixel 3 i starsze. Głównym powodem jest bateria, która w starych, używanych urządzeniach może ulec degradacji z powodu powtarzających się cykli ładowania i rozładowania. Chociaż możesz użyć aplikacji takiej jak AccuBattery do oceny stanu baterii, najbezpieczniej jest poszukać nowszego telefonu. Możesz również samodzielnie wymienić baterię, jeśli możesz, za dodatkową opłatą.Ponadto stare telefony Pixel mogą nie być już wystarczająco szybkie, aby zapewnić w miarę płynne działanie bez częstych opóźnień i zacinania się.Ogólnie odradzamy kupowanie telefonów, które nie otrzymują już poprawek bezpieczeństwa. Ponieważ tak wiele naszego życia zależy od bezpieczeństwa naszych urządzeń, nie powinieneś lekceważyć tego. W chwili pisania tego tekstu następujące telefony Pixel już nie otrzymuj regularne aktualizacje zabezpieczeń: Pixel 3a i Pixel 3a XL (aktualizacje kończą się w maju 2022 r.) Pixel 3 i Pixel 3 XL Pixel 2 i Pixel 2 XL Pixel 1 i Pixel 1 XL Ponadto Pixel 4 i Pixel 4 XL będą otrzymywać tylko aktualizacje do października 2022 r., według strony pomocy Google. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie średniej ceny używanego telefonu — Swappa kompiluje dane dla telefonów sprzedawanych na swojej platformie, więc jest to dobre miejsce do sprawdzenia. Jeśli telefon Pixel, który rozważasz, jest znacznie tańszy niż przeciętny, warto zwrócić szczególną uwagę i zapytać o wszelkie potencjalne problemy. Jest to szczególnie ważne, jeśli kupujesz od prywatnego sprzedawcy, który nie zapewnia żadnej ochrony. Ukryte problemy mogą obejmować bootloopy, szybko rozładowujące się akumulatory, kamery, które nie działają normalnie i uszkodzenia wody, żeby wymienić tylko kilka.swappaBogdan Petrovan / Android AuthorityStrona z używanymi urządzeniami elektronicznymi Swappa oferuje pomocne wykresy cenowe, które podają średnią cenę używanych telefonów Pixel

Najlepsze miejsca, w których można kupić używane telefony Pixel

Kupowanie telefonu od prywatnego sprzedawcy (za pośrednictwem lokalnej grupy na Facebooku, Craigslist, eBay itp.) może oznaczać niższą cenę, ale jest z natury bardziej ryzykowne niż kupowanie od sprzedawcy. Prawdopodobnie stracisz również gwarancję, opcje zwrotu i inne zabezpieczenia, które sprzedawcy muszą zapewnić zgodnie z prawem. Jeśli chcesz kupować od sprzedawcy, oto kilka dobrych miejsc, w których możesz rozpocząć wyszukiwanie niedrogiego telefonu Pixel. Gazelle – oferuje 30-punktową kontrolę jakości, 30-dniowe zwroty Swappa – wiele ofert, komercyjnych sprzedawców, 30-dniowa gwarancja Amazon eBay Uptrade – przetestowane urządzenia, aktualne zdjęcia, 30-dniowe zwroty

Odnowione telefony Pixel

Jeśli potrzebujesz okazji, ale także odrobiny spokoju, odnowione telefony Pixel mogą być dla Ciebie właściwym wyborem. Większość odnowionych telefonów jest objęta gwarancją, a niektóre gwarantują nawet wygląd i działanie jak nowe. To nie jest coś, co zwykle dostajesz w przypadku używanych telefonów.Odnowione telefony Pixel są dostępne w wielu sklepach w Stanach Zjednoczonych. Należą do nich wyspecjalizowani odnowieni sprzedawcy, tacy jak BackMarket, SellCell i Decluttr, ale można również znaleźć odnowione Pixele w większości dużych sprzedawców detalicznych. Oto kilka dodatkowych linków, jeśli szukasz odnowionych urządzeń Pixel:

Czy to dobry moment na zakup używanego Pixela?

W momencie pisania tego tekstu (maj 2022 r.) rozsądnie byłoby trochę poczekać, zwłaszcza jeśli szukasz używanego telefonu Pixel ze średniej półki. To dlatego, że podobno Google przedstawi Pixel 6a na konferencji programistów Google I/O w dniach 11-12 maja. Wydanie nowej generacji sprawia, że ​​obecne modele są tańsze, i dotyczy to używanych telefonów Pixel. Jeśli szukasz wyższej klasy używanego urządzenia Pixel, odczekanie kilku miesięcy może pomóc Ci uzyskać pewne oszczędności. Pixel 6 jest na rynku dopiero od nieco ponad sześciu miesięcy, więc oferta używanych Pixel 6 jest wciąż ograniczona. Wstrzymywanie się do Amazon Prime Day 2022 w lipcu może być również sprytne, ponieważ wydarzenie to zwykle obejmuje oferty na niedrogie telefony.

Przydatne linki

Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android