Kup Galaxy S24 Plus zamiast Galaxy S24 Ultra.  Dlatego!

Kup Galaxy S24 Plus zamiast Galaxy S24 Ultra. Dlatego!

Galaxy S24 Ultra to obiektywnie najlepszy telefon z serii Galaxy S24. Aby potwierdzić tę tezę, wystarczy spojrzeć na sprzęt, konstrukcję, rysik S Pen i system aparatu. Jednak nie każdy potrzebuje mocy, jaką oferuje Ultra, tak jak nie potrzeba karty RTX 4090, aby grać w Minecrafta lub jeździć Ferrari na zakupy. Mając to na uwadze, w tym roku Samsung Galaxy S24 Plus jest niesamowicie atrakcyjny. Przejmuje więcej funkcji sprzętowych Ultra niż w poprzednich latach. Dodatkowo Galaxy AI jest głównym atutem tej serii i jest taki sam we wszystkich telefonach Galaxy S24, dzięki czemu Plus jest jeszcze silniejszy. Aha, i o zawrotnej cenie modelu Ultra nawet nie wspomniałem. Używałem zarówno Galaxy S24 Ultra, jak i Galaxy S24 Plus i powiem Ci: Plus jest tam, gdzie jest o godz. Oto dlaczego uważam, że Galaxy S24 Plus jest najlepszym Galaxy S24 dla większości ludzi!

Co wolisz kupić, Galaxy S24 Plus czy S24 Ultra?

450 głosówGalaxy S24 Plus50%Galaxy S24 Ultra50%

Czy naprawdę potrzebujesz rysika S Pen?

Robert Triggs / Android AuthorityGalaxy S24 Ultra Choć może to budzić kontrowersje dla fanów Samsunga na całym świecie, rysik S Pen nigdy do mnie nie przemawiał. Nie rysuję ani nie robię notatek i nigdy nie pomyślałem sobie: „Naprawdę przydałby mi się teraz rysik do telefonu”. Biorąc pod uwagę, że liczba osób korzystających z telefonu bez rysika znacznie przewyższa liczbę osób, które z niego korzystają, z pewnością nie jestem osamotniony w tej ocenie. Rysik S Pen to gwiazda serii Ultra, ale czy naprawdę go potrzebujesz? Rozumiem, że wiele osób z niego korzysta, ale dla mnie zajmuje tylko miejsce w telefonie, które można lepiej wykorzystać przez inne funkcje. Na przykład, gdyby wyjęto rysik S Pen, Samsung mógłby zmieścić większą baterię, gniazdo słuchawkowe, gniazdo kart microSD lub dowolną liczbę innych funkcji, z których faktycznie chciałbym skorzystać. Może to też po prostu zmniejszyć rozmiar telefonu (więcej o tym za chwilę). Chodzi o to, że większość osób czytających to prawdopodobnie nie potrzebuje rysika S Pen, więc po co wydawać więcej na telefon, aby uzyskać jeden? Ta sytuacja sprawia, że ​​S24 Plus jest lepszą opcją dla ludzi takich jak ja.

Konstrukcja Ultra to nabyty gust

Samsung Galaxy S24 Ultra w dłoniRobert Triggs / Android AuthorityGalaxy S24 UltraSamsung nie zmienił radykalnie wyglądu swoich smartfonów wyposażonych w rysik od czasu Galaxy Note 10, który pojawił się na rynku w 2019 roku. Najwyraźniej ludziom bardzo podoba się ten projekt; w przeciwnym razie Samsung już by to zmienił. Ale za każdym razem, gdy biorę do ręki któryś z tych telefonów – czy to Note z przeszłości, czy jeden z najnowszych Galaxy S Ultra – nie mogę powstrzymać się od myśli: „To okropny sposób zaprojektowania smartfona”. Znam fanów Samsunga prawdopodobnie już miażdżą swoje klawiatury w komentarzach po tym stwierdzeniu, ale wysłuchaj mnie. Galaxy S24 Ultra ma kwadratowe rogi, które mogą być niewygodne w trzymaniu przez dłuższy czas; wbijają się prosto w twoją dłoń. Płaskie boki Galaxy S24 i S24 Plus nie są dużo lepsze pod względem ergonomii, ale delikatne zakrzywienie rogów robi znaczącą różnicę, szczególnie jeśli trzymasz telefon w dłoni dłużej niż 15 minut . Innymi słowy, podczas długich sesji ze smartfonem Galaxy S24 Plus będzie znacznie wygodniejszy w trzymaniu w porównaniu do Ultra. Na długą podróż samolotem w każdy dzień tygodnia wybrałbym Galaxy S24 Plus zamiast S24 Ultra. A jeśli już mowa o trzymaniu telefonu w dłoni, Galaxy S24 Plus jest wyraźnie lżejszy od Galaxy S24 Ultra. Według moich pomiarów Plus jest około 16% lżejszy niż Ultra. Choć Plus to wciąż duży i nieco ciężki telefon, to jednak lepiej pasuje do moich potrzeb niż prostokątna cegła. Nie możemy też omawiać konstrukcji Galaxy S24 nie wspominając o współczynniku tytanu. Samsung robi wielką aferę z tytanowymi bokami Galaxy S24 Ultra, ponieważ Apple przywiązywało dużą wagę do materiału użytego w modelach iPhone'a 15 Pro. Jednak tytanowa konstrukcja Galaxy S24 Ultra po prostu sprawia, że ​​jest on droższy w produkcji. I po co? Po prostu założysz obudowę na tego Galaxy S24, niezależnie od tego, który kupisz, więc cała tytanowa konstrukcja, jaką daje, jest droższym telefonem. Jeśli chcesz usłyszeć więcej, mój kolega Ryan Haines ma wiele do powiedzenia na temat trendu w zakresie tytanu w smartfonach. Skoro mowa o byciu drogim…

Samsung Galaxy S24 Plus: większy zwrot z każdej wydanej złotówki

Samsung Galaxy S24 Plus w dwóch kolorachRobert Triggs / Android Authority Najbardziej oczywistym powodem, dla którego Galaxy S24 Plus jest lepszy od Ultra dla mnie i innych takich jak ja, jest cena. W Stanach Zjednoczonych Samsung Galaxy S24 Plus jest o 300 dolarów tańszy od Galaxy S24 Ultra, a zaoszczędzenie tych 300 dolarów nie wymaga wielkich poświęceń. Dzięki Plusowi nadal otrzymujesz wyświetlacz o rozdzielczości 1440p, który ma prawie taki sam rozmiar jak Galaxy S24 Ultra (6,7 cala w porównaniu z 6,8 cala). Dostajesz także ten sam procesor (przynajmniej w USA), czyli Snapdragon 8 Gen 3 dla Galaxy, obecnie najlepszy procesor w świecie Androida. Masz taką samą ilość pamięci RAM (12 GB) i te same opcje przechowywania (z wyjątkiem opcji 1 TB, która jest dostępna wyłącznie w modelu Ultra, ale dodaje jej cenę aż o 360 dolarów). Masz nawet te same opcje kolorystyczne Galaxy S24 na całej planszy, mimo że niektóre są nieco ciemniejsze i inne w wersji Ultra. Najlepszą nowością w tym roku jest Galaxy AI, która jest równie dostępna na S24 Plus i Ultra, więc po co płacić więcej? Co jednak najważniejsze, każdą funkcję Galaxy AI, którą posiada Ultra, ma także Plus. Biorąc pod uwagę, że w tym roku niewiele się zmieniło, jeśli chodzi o sprzęt, Galaxy AI jest numerem jeden w tej serii, a Ultra nie może zrobić w tej dziedzinie niczego, czego nie może zrobić Plus. Po co więc płacić więcej? Krótko mówiąc, Galaxy S24 Plus będzie najlepszym Galaxy dla większości czytających to osób. Za tę kwotę otrzymasz niewątpliwie jeden z najlepszych smartfonów roku, bez konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy na funkcje, których możesz nie używać, a także konstrukcję, która może nie odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Oczywiście, Ultra istnieje nie bez powodu i ma ogromną publiczność.

Idź na Ultra tylko wtedy, gdy musisz przejść na Ultra

Seria Samsung Galaxy S24 stoi w miejscuRobert Triggs / Android Authority Dwie rzeczy, w których Galaxy S24 Ultra jest ogólnie lepszy od Plusa, to rysik S Pen i aparat, przy czym rysik S Pen nie wchodzi w grę, jeśli tak naprawdę go nie potrzebujesz. Jeśli chodzi o aparat, S24 Ultra ma więcej obiektywów, lepsze możliwości powiększania i dodatkowe funkcje aparatu, z którymi Galaxy S24 Plus po prostu nie może się równać. Jeśli cenisz aparat ponad wszystkie inne aspekty smartfona, Galaxy S24 Ultra jest telefonem, który warto mieć w tej serii. Jednak osoby, które bardziej swobodnie podchodzą do swoich zdjęć i filmów, będą musiały zdecydować, czy wydać 300 dolarów więcej, aby je kupić fantazyjne funkcje aparatu w Ultra są naprawdę tego warte. Twierdzę, że dla większości ludzi nie jest to konieczne. Galaxy S24 Plus zapewnia mnóstwo doskonałych możliwości w zakresie zdjęć i filmów, w tym, po raz kolejny, wszystkie te fantazyjne funkcje sztucznej inteligencji, które pozwalają dostosować ujęcia, aby wyglądały jak najlepiej. Wybierz S24 Ultra, jeśli chcesz mieć najlepsze aparaty, potrzebujesz S Pen lub mieszkasz gdzieś, gdzie S24 Plus ma chip Exynos. Muszę jednak przyznać, że ta opinia jest mocno obciążona miejscem, w którym mieszkam. W Europie i wielu innych miejscach na świecie Galaxy S24 Plus jest wyposażony w chipset Exynos 2400, co jest wystarczającym powodem, aby przejść na wersję Ultra i zamiast tego kupić układ Snapdragon. Jeśli jednak mieszkasz w USA, Kanadzie, Chinach, Hongkongu lub na Tajwanie, Twój Galaxy S24 Plus jest wyposażony w chip Qualcomm, więc nie musisz się martwić. Rozumiem, że wielu fanów Samsunga może nie zgodzić się z moją opinią, ponieważ wierzą, że Ultra to najlepszy telefon z Androidem, warty każdego grosza. Może to dotyczyć zaawansowanych użytkowników, którzy potrzebują smartfonów do wykonywania określonych zadań i wymagają najlepszego z najlepszych aparatów. Ale jeśli jesteś podobny do mnie i nie przejmujesz się designem Galaxy S24 Ultra, jego wagą, krawędziami wbijającymi się w dłoń, S Pen i nie potrzebujesz fantazyjnych obiektywów z tyłu, to zaoszczędź pieniądze i zamiast tego wybierz Galaxy S24 Plus. Zobacz cenę w SamsunguSamsunga Galaxy S24 UltraAparat Samsunga Galaxy S24 Ultra200MP
Silnik ProVisual
Do 1 TB pamięci
Nowe narzędzia AI
Zobacz cenę w SamsunguSamsunga Galaxy S24 PlusSamsung Galaxy S24 PlusDuży jasny wyświetlacz
Snapdragon 8 Gen 3 dla Galaxy
Cienkie ramki
Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android