Klawiatura do gier nie uczyniła mnie lepszym graczem, ale i tak warto było ją kupić

Klawiatura do gier nie uczyniła mnie lepszym graczem, ale i tak warto było ją kupić

Calvin Wankhede / Android Authority Od lat obracam się między trzema różnymi mechanicznymi klawiaturami na moim biurku. Wszystkie działają inaczej i mają swoje własne cechy charakterystyczne, co jest świetne, gdy potrzebujesz określonego układu lub funkcji do danego zadania. Ale mimo że wpadłem głęboko w króliczą dziurę w mechanicznej klawiaturze, kupno klawiatury do gier nigdy nie przyszło mi do głowy. Ostatecznie zmieniło się to kilka miesięcy temu, kiedy wymieniłem moją niestandardową klawiaturę na Razer Huntsman Elite – wstrząsająca zmiana, której nie spodziewałem się polubić, nawet jako gracz. Jak wielu, zawsze byłem sceptyczny wobec deskryptor „klawiatura do gier”. Klawiatury wysyłają tylko sygnał binarny — klawisz jest wciśnięty lub nie. Z kolei mysz do gier potrzebuje wymyślnej elektroniki, aby dokładnie śledzić subtelne ruchy dłoni. Większość ludzi potrafi odróżnić mysz standardową od myszy do gier, ale to samo nie dotyczy klawiatur. Jeśli jednak szukasz nowej klawiatury, szybko odkryjesz, że masz duży wybór. Nawet w tej samej cenie mogą się różnić w zależności od rozmiaru, estetyki, ergonomii, poziomu hałasu, układu i innych. I właśnie w tym zakresie klawiatury do gier próbują się wyróżnić. Na przykład głównym atutem Huntsman Elite są wewnętrzne przełączniki optyczno-mechaniczne Razera, które obiecują krótsze czasy reakcji podczas grania. Poza tym klawiatura ma również oświetlenie RGB poszczególnych klawiszy, odłączaną podpórkę pod nadgarstek, dedykowane klawisze multimedialne i wiele funkcji oprogramowania. Ale czy te funkcje są rzeczywiście przydatne? Po kilku tygodniach życia z klawiaturą uważam, że tak. Huntsman Elite nie jest tani, ale zawiera wiele funkcji uzasadniających jego cenę wywoławczą. Podczas gdy 199 USD za Huntsman Elite może wydawać się dużo pieniędzy na urządzenie wejściowe, wiele klawiatur mechanicznych z najwyższej półki sprzedaje się znacznie więcej. Co więcej, Huntsman Elite oferuje wiele funkcji, których nie znajdziesz w większości tanich klawiatur. A przy typowej cenie sprzedaży wynoszącej około 90-100 USD, z przyjemnością informuję, że Razer ma jedną z najlepiej zaokrąglonych klawiatur mechanicznych na rynku – do gier lub w inny sposób. Klawiatura do gier Razer Huntsman EliteO tym artykule: Razer Huntsman Elite testowałem przez trzy miesiące. Urządzenie zostało zakupione przez Android Authority na potrzeby tego artykułu.

Przełączanie: bezproblemowe naciśnięcia klawiszy i satysfakcjonujące informacje zwrotne

fioletowe przełączniki razer obok testera przełączników KailhCalvin Wankhede / Android Authority Przełączniki Razer Purple wraz z testerem przełączników Kailh BOX. Być może znasz już standardowe mechaniczne przełączniki klawiatury, które wykorzystują metalowe styki do rejestrowania naciśnięć klawiszy. Optomechaniczny przełącznik Razera w Huntsman Elite to niewielka riff w stosunku do tej znanej koncepcji. Zachowuje ogólne wrażenie mechaniczne, ale fizyczne kontakty zastępuje wiązką światła. Razer twierdzi, że ta konstrukcja umożliwia rejestrację naciśnięć klawiszy szybciej niż w przypadku standardowego przełącznika mechanicznego. Ale musisz spojrzeć na specyfikację, aby znaleźć prawdziwy powód. Niska siła aktywacji wynosząca 45 gramów i minimalna odległość przesuwu 1,2 mm są znacznie niższe niż w przypadku popularnych przełączników zatrzaskowych, takich jak Cherry MX Blue. A w prawdziwym świecie te dwa czynniki czynią cuda, sprawiając, że przełącznik wydaje się bardziej dynamiczny. Podczas grania odkryłem, że przełączniki Huntsman Elite działają bez wysiłku, ale nie tak łatwo, że przypadkowo uruchamiasz naciśnięcia klawiszy. Jest to możliwe w przypadku niektórych przełączników o niskiej rezystancji, takich jak MX Speed, do których można się przyzwyczaić. Przełącznik Razera wymaga mniejszej siły i mniejszego skoku do uruchomienia, dzięki czemu klawiatura lepiej reaguje na Twoje działania. Nie będę zagłębiał się zbytnio w techniczne aspekty tych przełączników, ale Razer doskonale przekroczył tutaj granicę między szybkością a dokładnością. Na marginesie, jeśli wolisz zerowe dotykowe sprzężenie zwrotne i ciszę, możesz zamiast tego uzyskać tę samą klawiaturę z czerwonym przełącznikiem liniowym Razer.
Zobacz też: Jak znaleźć odpowiednią klawiaturę do swoich potrzeb Żeby było jasne, nie kupuję marketingowych twierdzeń Razera, że ​​optyczny charakter jego przełączników umożliwia szybszą sygnalizację między klawiaturą a komputerem. Jednak lżejsza sprężyna i precyzyjne uruchamianie robią zauważalną różnicę podczas grania. Czy poprawiło to moje wyniki w grach rywalizacyjnych? Nie w wymierny sposób, ale spójność poprawiła moje ogólne wrażenia, a moja klawiatura była o jedno rozproszenie umysłowe mniej. Dobra wiadomość na tym się nie kończy. Fioletowe przełączniki Razer zapewniają świetne wrażenia dotykowe, a ostry dźwięk kliknięcia nigdy mi się nie znudził podczas pisania długich dokumentów, chociaż nie mogę tego powiedzieć o innych w moim pobliżu. Przetestowałem go również w porównaniu z Kailh BOX Jade — powszechnie uważanym za jeden z najlepszych klikalnych przełączników na rynku — i stwierdziłem, że lżejsze uruchamianie nie męczy tak bardzo moich palców po długiej sesji gry. Nie mogłem też wybrać zwycięzcy między dwoma przełącznikami, co przekłada się na duże uznanie dla przełącznika Razera. Nawet w teście równoległym z moim ulubionym przełącznikiem zatrzaskowym nie mogłem znaleźć żadnej wady w przełącznikach optyczno-mechanicznych Razera. Jedyną skargą, jaką miałem, była stabilność klawiszy — lub jej brak. Najedź palcem na klawisz bez naciskania go (często podczas grania), a możesz zauważyć lekkie chybotanie klawiszy. To powiedziawszy, nie było to wystarczająco uciążliwe, aby zniechęcić mnie do korzystania z tego, co poza tym jest bardzo dobrze zaokrąglonym pakietem. Jeśli chodzi o wygodę, Razer dołączył również odłączaną podpórkę pod nadgarstek z Huntsman Elite. Początkowo byłem sceptyczny, ale podwyższona pozycja była wystarczająco dobra, aby zapewnić pewien komfort podczas długich sesji grania. Pianka była jednak na granicy bezużyteczności — była po prostu zbyt miękka i od razu można było wyczuć twardą powierzchnię pod spodem. Nie sądzę też, aby był szczególnie trwały, ponieważ okładka jest wykonana z tego samego materiału, co wyściółka słuchawek i z czasem może się łuszczyć.
Związane z: Podstawowe wskazówki dotyczące konfigurowania domowego biura

Pokaz świetlny i nie tylko

Razer Huntsman Elite Chroma ConnectCalvin Wankhede / Android AuthorityChroma Connect synchronizuje niektóre efekty w grach z oświetleniem klawiatury. Obecnie większość części komputerowych przeznaczonych do grania, nawet monitory, ma całe oświetlenie RGB. Huntsman Elite nie jest wyjątkiem, z podświetleniem poszczególnych klawiszy i podświetleniem, które rozciąga się wokół obwodu klawiatury i podpórki pod nadgarstek. Ten ostatni wykorzystuje magnetyczne kołki do pobierania mocy z klawiatury — całkiem możliwe, że to definicja nadmiaru. Konieczne lub nie, Razer przybił tutaj wykonanie. Każde źródło światła na klawiaturze świeci jasno, bez przyćmionych punktów i różnic kolorystycznych. Sterowanie oświetleniem za pośrednictwem aplikacji towarzyszącej Synapse jest również rozbudowane, z prawie tuzinem gotowych efektów i możliwością synchronizacji niestandardowych animacji z innymi urządzeniami peryferyjnymi Razer. Kolejną fajną funkcją związaną z oświetleniem jest integracja gry Razer Chroma, która zmienia oświetlenie w oparciu o akcje gry. Na przykład w Apex Legends światła zmienią kolor na czerwony, gdy odniesiesz obrażenia, na niebieski, gdy doładujesz swoje tarcze, i animują się, gdy znajdziesz się w powietrzu. Funkcja działa dobrze, jak pokazano powyżej, ale nie działa w każdej grze. Przyznam też, że przez większość czasu tego nie zauważasz. Kto by pomyślał, żeby zerknąć na klawiaturę w trakcie intensywnej strzelaniny? Oprogramowanie Razer umożliwia synchronizację efektów w grze nie tylko z klawiaturą i myszą, ale także z oświetleniem Philips Hue i Nanoleaf. To powiedziawszy, funkcja Chroma Connect firmy Razer umożliwia synchronizację efektów świetlnych z platformami sprzętowymi innych firm, takimi jak Philips Hue i Nanoleaf. Widzę, jak efekty w grze mogą zwiększyć immersję, jeśli strategicznie umieścisz kompatybilne światła wokół lub za monitorem. Film promocyjny Razera całkiem dobrze pokazuje ten efekt. Wracając do samej klawiatury, doskonałe efekty świetlne mają swoją cenę. Huntsman Elite wymaga dwóch portów USB-A, przez co podłączony na stałe kabel jest gruby i trudny do manewrowania. Jeśli masz przy biurku mały komputer do gier (SFF) lub zadokowany laptop do gier, możesz nie chcieć rezygnować z ograniczonych portów na rzecz podświetlenia. Klawiatura nie ma też przejścia USB, aby złagodzić żądło.
Zobacz też: Najlepsze laptopy do gier, jakie możesz kupić Wreszcie, oprogramowanie Synapse firmy Razer to mieszanka. Jest to technicznie opcjonalne, ale zainstalowanie go to jedyny sposób na odblokowanie dostosowywania oświetlenia i ponownego mapowania klawiszy. Ponieważ na przykład nie używam klawiatury numerycznej, mógłbym zmienić mapowanie tych klawiszy, aby szybko uruchamiać gry, wyciszać mikrofon lub przełączać się na określony program. Mimo że działa dobrze, oprogramowanie Razer Synapse wydaje się rozdęte i natrętne. Ale chociaż oprogramowanie Razera działa dobrze, jest zauważalnie rozdęte. Znalezienie odpowiedniego ustawienia wymaga przekopania się przez kilka menu, a uruchomienie narzędzia za każdym razem zajmuje trochę czasu, mimo że zawsze działa w tle i pochłania zasoby. Co więcej, raz wyświetliło wyskakujące powiadomienie, które skupiło się i zminimalizowało moją grę — dość niewygodne dla klawiatury do gier. Na szczęście możesz zapisać swoje preferencje we wbudowanej pamięci Huntsman Elite i odinstalować Synapse, gdy skończysz z tym.

Czy mimo wszystko warto kupić klawiaturę do gier?

Razer Huntsman Elite na dzieńCalvin Wankhede / Android Authority Chociaż nie mogę wypowiadać się za każdą klawiaturę do gier dostępną na rynku, mogę śmiało powiedzieć, że Huntsman Elite zrobiła na mnie wrażenie. Przełączniki optyczno-mechaniczne firmy Razer to nie tylko przyjemność z grania i pisania, ale także bardzo responsywne ze względu na małą siłę uruchamiającą. Nawet jeśli nie uważasz się za poważnego gracza, nadal docenisz dobrze zaimplementowane podświetlenie, podpórkę pod nadgarstek i sterowanie multimediami w Huntsman Elite. Nie miałem nawet okazji pochwalić włączenia obrotowego enkodera (pokrętła), co niestety wciąż jest rzadkością w masowych klawiaturach mechanicznych.
Klawiatura do gier Razer Huntsman EliteKlawiatura do gier Razer Huntsman EliteBardzo responsywna • Podświetlenie Razer Chroma RGB • Magnetyczna podkładka pod nadgarstekWspaniała klawiatura do gier zapewniająca również doskonałe wrażenia podczas pisaniaWyposażona w optyczno-mechaniczne przełączniki Razer, Huntsman Elite oferuje responsywne pisanie i wrażenia w grach, które przewyższają większość masowych klawiatur mechanicznych. W połączeniu z doskonałym oświetleniem RGB, dedykowanymi elementami sterującymi multimediami i dołączoną podpórką pod nadgarstek, Huntsman Elite z łatwością uzasadnia swoją cenę wywoławczą. Powinienem zauważyć, że Huntsman Elite nie jest już najnowszym i najlepszym Razerem – Huntsman V2 (sugerowana cena producenta 199 USD, ale obecnie do 159,99 USD na Amazon) od tego czasu zastąpił go jako flagowa seria klawiatur firmy. Powiedziawszy to, znajdziesz bardzo niewiele praktycznych różnic między tymi dwoma modelami i zdecydowanie nie ma aktualizacji, która zasługiwałaby na wyższą cenę. Huntsman Elite jest w sprzedaży częściej niż nie, co czyni go łatwą rekomendacją, jeśli masz tylko około 90-100 USD do wydania na nową klawiaturę, która uzupełni Twoje biurko.
Chcesz alternatywy? Najlepsze niedrogie klawiatury do gier, które można kupić Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android