Kiedy przypada następny dzień ostrzeżenia?  Data, godzina i co się dzieje?

Kiedy przypada następny dzień ostrzeżenia? Data, godzina i co się dzieje?

W ubiegłym roku w grudniu odbył się ogólnokrajowy dzień ostrzeżenia. Odpowiednie ostrzeżenie dotyczące okresu próbnego zostanie również ogłoszone na rok 2023. Już w tym tygodniu telefony komórkowe uruchomią alarm na krótko i bez udziału użytkownika. Kiedy nadejdzie ten czas, co się wydarzy i na co należy zwrócić uwagę?

To nie potrwa długo. Jakiej godziny należy się spodziewać? Według BBK Bundu następuje dzień ostrzeżenia co roku w drugi czwartek września zamiast tego stanie się rok 2023. Datą ogólnokrajowego dnia ostrzeżenia jest rok 2023 w czwartek 14 września. Do momentu 11:00 czy się zaczyna.

Dzień ostrzeżenia 2023 w Niemczech: test alarmu na smartfonie i nie tylko

W dniu ostrzeżenia musisz być przygotowany na kilka działań, zwłaszcza na telefonie komórkowym:

To będzie różne ostrzeżenia W ten sposób ostrzeżenie testowe zostanie wysłane bezpośrednio na Twój smartfon. Jest jedno i drugie Powiadomienie tekstowe jak i jeden Dźwięk alarmuJeśli w połowie września Twój smartfon niespodziewanie zadzwoni, oznacza to, że nie złapałeś wirusa i urządzenie nie jest uszkodzone. Jest to raczej znak, że Twój smartfon jest przygotowany na katastrofy i może Cię ostrzec w sytuacjach awaryjnych.Dźwięk alarmu w Twoim smartfonie możesz włączyć potwierdzając komunikat na ekranie wyłączony Aby ostrzeżenia były odbierane, w smartfonie musi być aktywowana funkcja „Cell Broadcast”. Jeśli nie chcesz otrzymywać ostrzeżeń o zagrożeniu za pośrednictwem urządzenia, możesz wyłączyć tę funkcję, ale w sytuacji awaryjnej nie będziesz informowany, jeśli coś wydarzyło się w pobliżu. Tutaj dowiesz się, jak i czy Cell Broadcast działa na Twoim smartfonie: Aktywacja i dezaktywacja Cell Broadcast na iPhonie | Aktywuj i dezaktywuj transmisję komórkową na Androidzie. Przegląd wielu kompatybilnych urządzeń można znaleźć w BKK Bund. Aby ostrzeżenie zostało uruchomione na smartfonie, urządzenie musi nie w przypadku komórkowej sieci danych być podłączony. Wystarczy aktualna wersja mobilnego systemu operacyjnego.Również za pośrednictwem aplikacji ostrzegawczych takich jak NINA i Katwarn oraz na telewizory jak również Radia Będą ostrzeżenia próbne. Okręgi uczestniczące w programie mogą na przykład wysyłać dodatkowe alarmy na poziomie regionalnym Ostrzeżenia syreny lub głośnika. O tym, gdzie w Twojej miejscowości wydawane są ostrzeżenia, możesz dowiedzieć się w swoim ratuszu, straży pożarnej lub urzędzie ochrony przeciwpożarowej.Komunikat „Wszystko jasne” powinien zostać wydany o godzinie 11:45 być wysyłane za pośrednictwem odpowiednich urządzeń. Jednak za pośrednictwem „Cell Broadcast” do smartfona nie jest wysyłany całkowicie wyraźny sygnał, ponieważ nie jest to jeszcze technicznie możliwe.

W zeszłym roku ze względów technicznych dzień ostrzeżenia został przesunięty na grudzień. Tak to wyglądało w 2022 roku:

W ten sposób ostrzega się ludzi w Niemczech

Za ogólnokrajowym alarmem testowym stoją rządy federalne i stanowe, a także Federalny Urząd Ochrony Ludności i Pomocy w przypadku Katastrof (BKK). Dzień ostrzeżenia ma na celu uwrażliwienie mieszkańców i uświadomienie im, że w Niemczech istnieją odpowiednie możliwości ostrzegania przed klęskami żywiołowymi. Dodatkowo należy przetestować infrastrukturę techniczną na wypadek sytuacji awaryjnej. Ostrzeżenia mogą na przykład być odtwarzane specjalnie na smartfonach w niektórych regionach w przypadku klęsk powodziowych lub innych lokalnych sytuacji niebezpiecznych, takich jak strzelaniny w szkołach.

Czy musisz przygotować się na alarm testowy?

Nie jest konieczne żadne przygotowanie z Twojej strony. Powinieneś jednak upewnić się, czy na Twoim smartfonie jest włączona funkcja „Cell Broadcast” i czy Twoje urządzenie obsługuje ostrzeżenia. Na czwartek też warto być przygotowanym o godzinie 11:00 Z otaczających Cię smartfonów będą słyszalne głośne dźwięki. Poinformuj krewnych i przyjaciół o dacie nadchodzącego dnia ostrzeżenia, aby uniknąć niepewności. Dotyczy to szczególnie dzieci i osób starszych. Zwierzęta powinny spędzać czas w czwartkowy poranek w zacisznym miejscu, z dala od smartfonów. Ponieważ na zewnątrz mogą włączać się syreny itp., nie należy wychodzić rano na spacer z psem i zamykać okna.

Każdy, kto rano ogląda telewizję lub słucha radia, powinien przygotować się na chwilowe przerwanie programu o godzinie 11:00 i sygnał „Wszystko jasne” o 11:45. Dzień ostrzeżenia odbywa się corocznie. W przyszłym roku syreny, telefony komórkowe i inne dźwięki zabrzmią również w drugi czwartek września. Datą kolejnego dnia ostrzeżenia w 2024 r. jest czwartek, 12 września. Godzina prawdopodobnie pozostanie bez zmian, zatem rozpocznie się o godzinie 11:00.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android