Już jest dostępna aktualizacja funkcji Pixel na czerwiec 2024 r.: to już wszystko ogłoszono!

Już jest dostępna aktualizacja funkcji Pixel na czerwiec 2024 r.: to już wszystko ogłoszono!

TL;DR Firma Google ogłosiła dziś aktualizację funkcji Pixel na czerwiec 2024 r. i będzie dostępna na telefonach Pixel, tabletach Pixel i smartwatchach Pixel. Największą wiadomością jest obsługa Gemini Nano dla Pixel 8 i Pixel 8a. Inne funkcje obejmują nową funkcję wykrywania upadków roweru w zegarkach Pixel, ulepszone przechwytywanie obrazu HDR+ i wiele więcej! Mniej więcej co kwartał Google udostępnia nam funkcję Pixel. Ta aktualizacja zawiera szereg nowych funkcji dla smartfonów Pixel, tabletów Pixel i inteligentnych zegarków Pixel. Dzisiaj Google wprowadza funkcję Pixel Feature Drop w czerwcu 2024 r., a w tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz o tym wiedzieć. Podzieliliśmy wszystko na sekcje: telefony, tablety Pixel i smartwatche. Zanurzmy się!

Wprowadzenie funkcji Pixel w czerwcu 2024 r.: smartfony Pixel

Jak można się spodziewać, większość dzisiejszych aktualizacji dotyczy telefonów Pixel, w szczególności Pixel 8, Pixel 8 Pro i najnowszego Pixel 8a. Biorąc to pod uwagę, starsze Pixele również cieszą się miłością.

Bliźnięta Nano: Do tej pory jedynym telefonem Pixel obsługującym Gemini Nano był Pixel 8 Pro. Gemini Nano oferuje funkcje sztucznej inteligencji na urządzeniu, co oznacza, że ​​działają nawet bez połączenia z Internetem. Teraz do zabawy mogą dołączyć Pixel 8 i Pixel 8a, ale z bardzo istotnym haczykiem: musisz ręcznie aktywować Opcje programisty, a następnie ręcznie aktywować Gemini Nano. To znacząca przeszkoda, ale warto wiedzieć, że każdy, kto naprawdę chce funkcji Nano w Pixelu 8 lub Pixelu 8a, może uzyskać do nich dostęp. Aby to zadziałało, wykonaj następujące kroki: Włącz Opcje programisty, przechodząc do Ustawienia > Informacje o telefonie i stuknij siedem razy numer wersji oprogramowania, aż zobaczysz alert „Jesteś teraz programistą”. Iść do Ustawienia > System > Opcje programistyczne. Znaleźć AICore ustawienie na liście i włącz wszystkie funkcje AICore.

DisplayPort: Z jakiegoś powodu telefony Google Pixel nie obsługiwały wcześniej DisplayPort, co uniemożliwia podłączenie telefonu do monitora lub telewizora za pomocą odpowiedniego kabla. W starszych modelach jest to wada sprzętowa, natomiast w nowszych modelach jest to jedynie wada oprogramowania. Google w końcu to naprawia! Od dzisiaj Pixel 8, Pixel 8 Pro i Pixdel 8a będą obsługiwać funkcję DisplayPort! Aby to zrobić, potrzebujesz kabla i sugerujemy ten na Amazon.
Wyszukiwanie wsteczne numeru telefonu: To zupełnie nowa funkcja w telefonach Pixel. Jak sama nazwa wskazuje, umożliwia łatwe wyszukiwanie nieznanych numerów telefonów poprzez wyszukiwanie wsteczne w rejestrach połączeń. Dzięki temu unikniesz kłopotów związanych z pierwszym kopiowaniem numeru i ręcznym wklejaniem go do wyszukiwarki Google. Nie jest zły! Będzie to obsługiwane we wszystkich Pixelach wprowadzonych na rynek od Pixela 6, w tym Pixel Fold.
Mocniejszy rejestrator: Kiedy otrzymasz podsumowanie nagrania w Rejestratorze, będzie ono teraz bardziej szczegółowe dzięki uwzględnieniu nazwisk każdego mówcy. Ta funkcja będzie działać tylko na telefonach Gemini Nano, czyli Pixel 8 Pro oraz Pixel 8 i 8a, jeśli ręcznie aktywowałeś funkcje Nano. Tymczasem możesz także łatwiej pracować z transkrypcjami i podsumowaniami Rejestratora, natychmiastowo eksportując je do Dokumentów Google. Ta funkcja jest dostępna dla wszystkich pikseli obsługujących Rejestrator.
Ulepszony wybór klatek HDR+: Twój aparat automatycznie wybierze najlepszy moment ze zdjęcia zrobionego w HDR+, nawet po jednym naciśnięciu migawki. Powinno to pozwolić na uzyskanie lepszych wyników ze zdjęć. Ta funkcja pojawi się na Pixelu 6 i wszystkich nowszych smartfonach, w tym Pixel Fold.
Wyłączona obsługa funkcji Znajdź moje urządzenie: Google już to potwierdziło, ale teraz jest to szeroko wdrażane. W przypadku użytkowników Pixela 8 i Pixela 8 Pro nowa sieć Znajdź moje urządzenie (FMDN) będzie śledzić ich telefony, nawet jeśli są wyłączone. W przyszłości pojawi się to na większej liczbie telefonów innych niż Pixel, ale niewielu z nich jest obecnie dostępnych na rynku, ponieważ do działania potrzebny jest specjalny sprzęt.

Wprowadzenie funkcji Pixel w czerwcu 2024 r.: tablet Pixel

Tablet Pixel to jak dotąd jedyny tablet Google. Dzisiaj otrzymuje tylko jedną znaczącą aktualizację w postaci Pixel Feature Drop, ale jest to duża aktualizacja. Teraz, gdy tablet Pixel jest zadokowany w trybie Hub, będzie lepiej współpracował z Twoim inteligentnym dzwonkiem do drzwi. Gdy ktoś zadzwoni do drzwi, na tablecie automatycznie pojawi się obraz na żywo z kamery dzwonka. Aby to zadziałało, musisz używać przewodowego dzwonka Nest Doorbell (pierwszej lub drugiej generacji) lub Nest Doorbell (z baterią). Jest to funkcja, z której korzystają użytkownicy Google Nest Hub Max i Google Nest Hub od dawna, ale dzięki niej Pixel Tablet może lepiej dostosować ją do popularnych inteligentnych koncentratorów domowych. Dodatkowo Pixel Tablet otrzymuje także wspomnianą wcześniej ulepszoną ramkę HDR+ wybór trafi na telefony Pixel.

Premiera funkcji Pixel w czerwcu 2024 r.: smartwatche Pixel

Wprowadzenie funkcji Pixel w czerwcu 2024 r. Aktualizacje Wear OSFirma Google ogłosiła jedną istotną nową funkcję, która jest dostępna wyłącznie w zegarku Pixel Watch 2. Tymczasem w tej aktualizacji Pixel Feature uwzględniono także kilka innych ogólnych funkcji Wear OS.

Wykrywanie wypadków samochodowych: Ta funkcja była od dawna podstawą smartfonów Pixel, ale teraz będzie dostępna wyłącznie w Pixel Watch 2. Podobnie jak w przypadku wersji na smartfony, zegarek będzie korzystać z różnych czujników, aby wykryć, kiedy prawdopodobnie brałeś udział w samochodzie rozbić się. Jeśli wykryje możliwość wypadku, sprawdzi, czy nie odniosłeś obrażeń i czy nie potrzebujesz pomocy. Jeśli nie zareagujesz, system automatycznie powiadomi służby ratunkowe i Twoje zaufane kontakty.
Wykrywanie upadku roweru: Działa to podobnie jak wykrywanie wypadków samochodowych, ale dotyczy upadków rowerowych. Co ciekawe, ta funkcja jest teraz dostępna wyłącznie w zegarkach Pixel Watch i Pixel Watch 2, ponieważ smartfony Pixel nie mają funkcji przeznaczonej specjalnie dla rowerów. Tak naprawdę jednak według Google wygląda to na ulepszoną wersję funkcji Fall Detection, która jest dostępna na telefonach.
Obsługa PayPal w Portfelu: Zostało to faktycznie wprowadzone wraz z udostępnieniem funkcji Androida pod koniec maja wszystkim użytkownikom Portfela, zarówno z systemem Wear OS, jak i samym Androidem. Możesz teraz korzystać z PayPal w ramach Portfela, co pozwala na dokonywanie płatności zbliżeniowych za pośrednictwem konta PayPal bezpośrednio z nadgarstka.
Nowe funkcje Google Home: Po raz kolejny zostały one wprowadzone wraz z niedawną zmianą funkcji Androida, więc będą dostępne dla wszystkich zegarków z systemem Wear OS 4, a nie tylko zegarków Pixel. Obejmują one nowe komplikacje dla niektórych tarcz zegarków, nowy kafelek Google Home i szerszy wybór inteligentnych elementów sterujących domem.

Masz wskazówkę? Mów do nas! Wyślij e-mail do naszych pracowników na adres [email protected]. Możesz zachować anonimowość lub uzyskać uznanie za informacje, to Twój wybór.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android