Jeśli Nothing Phone 1 nie jest tani, zawiedzie

Jeśli Nothing Phone 1 nie jest tani, zawiedzie

Nic nie obiecuje „szybkiego i płynnego” działania oprogramowania, skórki opartej na czystym Androidzie i „kultowego” projektu. Jeśli zapomniałeś, OnePlus One z 2014 roku był reklamowany jako posiadający „szybkie i gładkie” wrażenia, skórkę zbliżoną do zapasów Androida i wyróżniający się własny projekt (ta tekstura piaskowca). Ale jest jeden obszar, w którym Nic absolutnie nie musi czerpać inspiracji z OnePlus One, i to jest strategia cenowa. Błędny krok może spowodować lub złamać aspiracje Niczego.

Idź tanio lub idź do domu

Tekstura pleców OnePlus One i szczegóły aparatuKris Carlon / Android Authority Ludzie nieuchronnie dokonywali porównań między OnePlus i Nothing, biorąc pod uwagę zaangażowanie Pei w wzrost sławy obu marek, a także wspomniane wcześniej podobieństwa między OnePlus One i Nothing Phone 1. Ten pierwszy jest nadal czule pamiętany za absolutnie szalone 299 USD z ceną w 2014 roku i mamy nadzieję, że ta ostatnia również naśladuje ten element strategii. Oczywiście, ceny smartfonów od tego czasu wzrosły w stratosferze z powodu inflacji, problemów z łańcuchem dostaw i mocniejszych (i droższych) procesorów. Ale poddanie się pod konkurencję jest nadal powszechną strategią dla nowych marek wchodzących na rynek i mających nadzieję na jego zakłócenie. Huawei zrobił to z Ascend P1 i Ascend P6, Realme zrobił to z Realme 1, Xiaomi zrobił to z Mi 1 i tak, OnePlus też to zrobił. Niczego nie można się nauczyć od Xiaomi, Huawei i innych, którzy wszyscy zaczęło się w niskiej cenie. Podcinanie rywali to wypróbowany i przetestowany sposób dla marek na zdobycie przyczółka na rynku oraz generowanie zainteresowania i sprzedaży. Zmniejsza również ryzyko dla osób, które kupują do nieznanej firmy. I każdy nowicjusz przez lata podnosił ceny swoich telefonów, po tym, jak się ugruntował. Więc nic nie ma sensu, aby przyjąć to samo świadome cenowo podejście – chyba że chce iść drogą Red Hydrogen One i Amazon Fire Phone i być jednym hitem-cudem. Nawet Essential, z całym szumem i podekscytowaniem, potknął się o telefon Essential o wartości 700 USD. Wprawdzie telefon nie był wyceniony na 2017 rok, ale mimo to otrzymał obniżkę o 200 USD w miesiącach po premierze. Nic nie powinno podejmować takiego ryzyka. Nawet jeśli Pei prowadzi ważną grę, pozycjonując markę jako konkurenta Apple i zakłócacz rynku, Nic nie ma aureoli ani nagromadzonego kredytu w dobrej wierze uznanego producenta smartfonów. Stratosferyczne ceny mogą sprawić, że Phone 1 stanie się urządzeniem aspirującym dla wielu entuzjastów, ale niskie ceny skłonią ich do otwarcia portfela. A kiedy jesteś „dziecięcą” firmą, potrzebujesz wyników sprzedaży, a nie aspiracji.

Czy Nothing Phone 1 musi być tańszy od konkurentów?

581 głosów

Tanie lub niedrogie, to jedyne opcje

Jeśli doświadczenie premium nie może rymować się z ceną 299 USD w 2022 r. – i nie bez powodu – nadal jest miejsce, aby Nic nie było atrakcyjne i konkurencyjne po wyższych, ale nadal przystępnych cenach. Rynek smartfonów znacznie dojrzał od czasu Premiera OnePlus One, dzięki pojawieniu się flagowców ultra-premium i wysokiej jakości średnich rangerów. Stworzyło to lukę dla niedrogich, wszechstronnych flagowców, które są czymś więcej niż tylko przeciętnymi telefonami z wysokiej jakości krzemem. Nothing Phone 1 może być zatem dobrze ustawiony do walki z Pixel 6 i odbierania starszych, niedrogich flagowców, takich jak OnePlus One odpuścić. To znaczy, jeśli nic nie dostanie odpowiedniej ceny i rzeczywiście oferuje propozycję na poziomie flagowym. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android