Jakie są najlepsze aplikacje do tłumaczenia i co potrafią?

Jakie są najlepsze aplikacje do tłumaczenia i co potrafią?

Od redakcji 19 sierpnia 2022 r.

Podróżując do innych krajów, turystów rozpoznawano po tym, że w jednej ręce trzymali plan miasta, a w drugiej słownik. Tak uzbrojeni, rozmawiali z miejscowymi, prosząc o drogę do następnej atrakcji.

Dziś podróżnikowi wystarczy smartfon z Mapami Google i aplikacją do tłumaczenia. Przenosi to większość pytań na żądany język w ciągu kilku sekund. Aplikacje obiecują tłumaczyć pojedyncze słowa, złożone zdania i całe rozmowy na język docelowy w czasie rzeczywistym. Jakie aplikacje tłumaczeniowe polecacie?

Aplikacje do tłumaczeń pomagają w rozmowie dwujęzycznej!
Źródło obrazu: Pixabay

Najlepsze aplikacje do tłumaczenia

Aplikacje wiedzą, jak tłumaczyć teksty w formie pisemnej, jak i słowa mówionego. Niektórzy nawet przenoszą tekst ze zdjęć. Jest to pomocne w restauracji w zrozumieniu menu. Kolejną pozytywną niespodzianką jest to, że z większości aplikacji można korzystać zarówno na Androidzie, jak i na iOS.

Aplikacje ujawniają swoje słabości w idiomach. Pojawiają się wówczas tłumaczenia bardziej przypominające rozmach stylistyczny niż poprawne sformułowanie. Raczej nie nadają się do bezbłędnego tłumaczenia dłuższych tekstów.

Aplikacje regularnie strajkują również z tekstami technicznymi. Każdy, dla kogo profesjonalne tłumaczenia są niezastąpione w życiu biznesowym, nadal związany jest z biurami tłumaczeń takimi jak Alphatrad (https://www.alphatrad.de/technische-uebersetzungen). Oferują one swoje usługi z pomocą native speakerów.

Tłumacz Google – aplikacja tłumacząca giganta wyszukiwarek

Tłumacz Google jest bezpłatny i jest używany przez miliony użytkowników w przeglądarce lub za pośrednictwem aplikacji. Aplikacja może tłumaczyć 59 języków nawet w trybie offline. Odpowiedni tekst można nawet wprowadzić ręcznie.

Tłumaczenia zdjęć i przechowywanie już zamówionych tłumaczeń są tak samo częścią zalet Google Translator, jak dwujęzyczne rozmowy. Wadą jest to, że czasami całe zdania są niepoprawne, a jakość tłumaczenia nie jest na tym samym poziomie dla wszystkich języków.

iTranslate – rozbudowany i nowoczesny

Aplikacja iTranslate zachwyca nagradzanym designem i obsługuje ponad 90 języków. Jest oferowany w bezpłatnej wersji podstawowej. Wersja Pro jest dostępna w ramach subskrypcji.

Wersja podstawowa zawiera słowniki z synonimami. Aplikacja rozpoznaje również liczne dialekty. Jednak tryb offline jest oferowany tylko w wersji Pro. Wersja płatna jest również potrzebna do natychmiastowych tłumaczeń, tłumaczeń zdjęć i rozmów. Wyjście mowy działa tylko w połączeniu z połączeniem internetowym.

Słownik dict.cc – klasyczny

Podstawowa wersja słownika dict.cc jest bezpłatna. Reklamy jednak muszą zostać zaakceptowane. Aplikacja zapewnia tłumaczenia w 51 językach. Jest łatwy do zrozumienia, a projekt został oparty na popularnej stronie dict.cc.

Funkcja tłumaczenia może być również używana w trybie offline, jeśli wcześniej pobrałeś moduły tłumaczeniowe. Z drugiej strony wyjście głosowe wymaga połączenia z Internetem. Aplikacja wyróżnia się bogatym słownictwem angielskim. W przypadku innych języków pakiety językowe są słabiej wyposażone.

Microsoft Translator – z obsługą smartwatcha

Darmowy Microsoft Translator tłumaczy 70 języków za pomocą funkcji wprowadzania tekstu, obrazu i głosu. Oprócz pojedynczych słów i zdań transmitowane są również rozmowy. Częste wpisy są zapisywane. Aplikacja obsługuje smartwatch i może tłumaczyć krótkie zdania idiomatycznie. Ponadto tryb offline można wywołać bezpłatnie.

Jednak przy tłumaczeniu dłuższych, zawiłych zdań pojawiają się słabości. Jakość tłumaczenia różni się również w zależności od języka Microsoft Translator.

PONS Online Translator – aplikacja tłumaczeniowa dla lingwistów

Aplikacja PONS bazuje na doświadczeniach słowników o tej samej nazwie. W celu pełnego wykorzystania należy wykupić roczne subskrypcje dla różnych języków. Oprócz samego tłumaczenia aplikacja udostępnia przykładowe zdania, które ułatwiają wybór właściwego tłumaczenia. Oprócz trybu offline, PONS Online Translator dostarcza szczegółowych informacji o aplikacjach i oferuje wersję łacińską.

Niejasność ma wadę w złożonych konstrukcjach zdań. Płatne pakiety językowe sprawiają, że aplikacja jest jedną z najdroższych na rynku.

DeepL – Tłumaczenia wykorzystujące sztuczną inteligencję

Aplikacja Tłumacz DeepL może bezpłatnie przetłumaczyć 26 języków. Oprócz wprowadzania głosu i tekstu oraz tłumaczenia zdjęć umożliwia również korzystanie z funkcji kopiowania i wklejania. Jednak darmowa wersja pozwala na tłumaczenie tylko 5000 znaków, co jest bardzo precyzyjne. Tryb offline jest niedostępny.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android