Jaka jest najnowsza wersja Androida i jak sprawdzić swoją

Jaka jest najnowsza wersja Androida i jak sprawdzić swoją

Wiele osób, zwłaszcza nasi czytelnicy, codziennie korzysta z systemu operacyjnego Android podczas interakcji z telefonami i tabletami z Androidem. Ale nadal może być trudno być na bieżąco z najnowszą wersją Androida. Zmiana konwencji nazewnictwa z Marshmallow i Nougat na Androida 12 i 13 sprawiła, że ​​stało się to nieco prostsze, ale nadal możesz się zastanawiać. Jaka jest najnowsza wersja Androida? Będziemy Cię informować na bieżąco.

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Najnowsza pełna wersja Androida to Android 13, ale Android 14 Beta 2 jest już powszechnie dostępny do wypróbowania.


Jaka jest najnowsza wersja Androida i kiedy została wydana?

Edgar Cervantes / Android Authority Odpowiedź nie jest tak prosta, jak można by się spodziewać. W chwili pisania tego tekstu najnowszą pełną wersją Androida jest Android 13, który został wydany w sierpniu 2022 r. Android 14 jest jednak w fazie beta i wielu użytkowników może już go wypróbować. Pierwsza wersja deweloperska Androida 14 została uruchomiona 8 lutego 2023 r., a 10 maja Google zaprezentował Androida 14 Beta 2 na konferencji programistów I/O. Mogłeś to przegapić wśród ogłoszeń sprzętowych i demonstracji sztucznej inteligencji. Druga wersja Beta Androida 14 jest dostępna na kilka marek telefonów, nie tylko na telefony Google Pixel. To nie jest gotowy produkt, a niektórzy użytkownicy – ​​w szczególności właściciele Samsunga – nie mają jeszcze do niego dostępu, ale jest na dobrej drodze do pełnego wydania w 2023 roku.

Jak sprawdzić wersję Androida w telefonie

Możesz łatwo sprawdzić wersję Androida swojego telefonu za pomocą menu ustawień. Dokładne kroki będą zależeć od posiadanego telefonu, ale proces jego znajdowania jest bardzo podobny na wszystkich urządzeniach z Androidem. Te kroki pokazują, jak to się robi na OnePlus 10 Pro. Idź do swojego Menu ustawień. Dostęp do tego można uzyskać za pośrednictwem widżetu aplikacji lub rozwijanej szuflady, jak na powyższym zrzucie ekranu. Zwykle jest reprezentowany przez ikonę koła zębatego. Przewiń w dół, aż zobaczysz O telefonie Lub O urządzeniu opcję i stuknij ją. Przewiń następną stronę, aż zobaczysz Wersja Androida, a obok niej powinna być widoczna liczba wskazująca posiadaną wersję. Dotykając tego przycisku, zobaczysz również ostatnią zainstalowaną aktualizację zabezpieczeń Androida.

Jak zaktualizować telefon do najnowszej wersji Androida

Aktualizacja oneplus 10 proRyan Haines / Android AuthorityBieżącą wersję systemu operacyjnego zobaczysz, wykonując powyższe czynności. W przypadku telefonu z Androidem prawdopodobnie będzie to system OEM na górze wersji Androida, taki jak OxygenOS na urządzeniach OnePlus. Dotykając tej wersji, możesz nacisnąć Sprawdź aktualizacje i przejdź do instalacji najnowszej wersji Androida. Możesz zapoznać się z naszym dedykowanym przewodnikiem, jak zaktualizować telefon do najnowszej wersji Androida.

Dlaczego nie mogę zaktualizować telefonu do najnowszej wersji Androida?

Samsung Galaxy S20 Ultra Aktualizacja aktualizacji Androida GenericAdamya Sharma / Android Authority Podczas gdy Google wydaje najnowszą wersję Androida zgodnie z harmonogramem, poszczególni producenci muszą ustalić, kiedy będą udostępniać aktualizacje swoim użytkownikom. Jeśli nie możesz zaktualizować telefonu do najnowszej wersji, może to oznaczać, że Twój producent OEM nie udostępnił jeszcze dostosowanej aktualizacji. Jeśli posiadasz starszy telefon, inną możliwością jest to, że nie będziesz już otrzymywać żadnych aktualizacji. Każde urządzenie ma otrzymywać tylko określoną liczbę aktualizacji Androida, więc jeśli trzymasz telefon wystarczająco długo, w końcu przestanie być aktualizowany. Na przykład Samsung Galaxy S23 został wydany na początku tego roku, a Samsung zobowiązał się do czterech aktualizacji oprogramowania dla serii. Oznacza to, że Android 14 będzie jego pierwszą aktualizacją, a Android 17 ostatnią, prawdopodobnie w 2026 roku. Jeśli nadal będziesz mieć to urządzenie w 2027 roku, kiedy pojawi się Android 18, nie będziesz mógł go otrzymać.


Często zadawane pytania

Czy Android 13 to dobra aktualizacja? Jest to nieco subiektywne, ale większość ekspertów zgodzi się, że Android 13 to dobra aktualizacja. Wprowadził nowy język projektowania o nazwie Material You, ulepszoną kontrolę prywatności, obsługę nowych kodeków audio Bluetooth i cały szereg nowych funkcji. Czy Android 14 jest już dostępny? Pełna wersja Androida 14 nie jest jeszcze dostępna, ale Android 14 Beta 2 jest dostępny do wypróbowania na wielu urządzeniach. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android