Jak zresetować kontroler PS5?

Jak zresetować kontroler PS5?

Nie musisz ciągle resetować kontrolera DualSense, aby rozwiązać pewne problemy, takie jak parowanie go z konsolą PS5 lub z innym urządzeniem przez Bluetooth. Mimo to może być niezawodną ostatecznością. Zalecamy, aby zawsze zaczynać od miękkiego resetu przed próbą twardego resetu kontrolera, ponieważ może on utracić wszelkie otrzymane aktualizacje oprogramowania. Oto jak zresetować kontroler PS5.
Czytaj więcej: Jak podłączyć kontroler PS5 do dowolnego urządzenia?

SZYBKIE ODPOWIEDZI
Aby wykonać miękki reset kontrolera PS5, naciśnij przycisk PS na kontrolerze DualSense, aby otworzyć Centrum sterowania i wybierz Akcesoria aby wyłączyć kontroler. Aby wykonać twardy reset kontrolera PS5, użyj cienkiego przedmiotu, takiego jak długopis lub spinacz do papieru, aby nacisnąć mały przycisk reset z tyłu kontrolera PS5 przez pięć sekund.


SKOCZ DO METODY RESETOWANIA

Miękki reset

Jeśli masz drobne problemy z połączeniem bezprzewodowym, takie jak opóźnienie wejścia, naciśnięcie przycisków lub utrata parowania, spróbuj wykonać miękki reset kontrolera PS5. Miękki reset polega w zasadzie na włączeniu i wyłączeniu DualSense, aby ponownie połączyć się z konsolą PS5. Naciśnij przycisk PS na środku kontrolera, aby wyświetlić Centrum sterowania na desce rozdzielczej PS5. Wybierz Akcesoria, a następnie wybierz kontroler, który chcesz wyłączyć. Po wybraniu opcji Wyłącz kontrolki kontrolera powinny zgasnąć.Adam Birney / Android AuthorityUpewnij się, że kontroler jest w pełni naładowany, aby ponownie połączyć się bezprzewodowo. Jeśli po ponownym włączeniu kontrolera problemy nadal występują, możesz spróbować wykonać twardy reset, wykonując czynności opisane w następnej sekcji.

Twardy reset

Twardy reset, inaczej znany jako reset fabryczny, przywróci DualSense do stanu, w jakim był po pierwszym rozpakowaniu kontrolera. Wszystkie ustawienia kontrolera przejdą do trybu domyślnego, a zainstalowane aktualizacje zostaną wyczyszczone. Użyj tej metody w ostateczności, jeśli masz ciągłe problemy z łącznością bezprzewodową.Najpierw upewnij się, że kontroler jest odłączony i całkowicie wyłączony. Następnie poszukaj małego otworu z tyłu kontrolera PS5 obok logo Sony.Tylna lokalizacja kontrolera PS5 przycisku resetowania;Adam Birney / Android AuthorityAby nacisnąć przycisk w środku, musisz włożyć do otworu cienki, spiczasty przedmiot, taki jak końcówka długopisu lub wyprostowany spinacz do papieru. Przytrzymaj go przez pięć sekund, a diody na kontrolerze powinny zamigać i zgasnąć. Podłącz kontroler do PS5 za pomocą dołączonego kabla USB-C i naciśnij Przycisk PS aby ponownie zsynchronizować kontroler. Jeśli po wykonaniu powyższych instrukcji nadal stwierdzasz, że kontroler nie łączy się prawidłowo, możesz skorzystać z narzędzia diagnostycznego PlayStation Repairs, aby uzyskać dalszą pomoc.


Czytaj więcej: Jak zresetować przełącznik Nintendo

Często zadawane pytania

Dlaczego powinienem zresetować kontroler PS5? Jeśli kontroler DualSense nie paruje się prawidłowo z konsolą lub nie rozpoznaje innego urządzenia korzystającego z łączności bezprzewodowej Bluetooth, zresetowanie kontrolera może rozwiązać problem. Co się stanie, jeśli zresetuję kontroler PS5? Jeśli wykonasz twardy reset kontrolera DualSense, kontroler powróci do ustawień domyślnych po pierwszym wyjęciu go z pudełka. Czy możesz przywrócić ustawienia fabryczne kontrolera PS5? Tak, możesz użyć cienkiego przedmiotu, takiego jak spinacz do papieru, aby nacisnąć mały czarny przycisk z tyłu kontrolera DualSense przez pięć sekund, aby przywrócić ustawienia fabryczne. Jak zresetować oprogramowanie układowe kontrolera DualSense? Aby zresetować kontroler DualSense do ustawień fabrycznych, za pomocą cienkiego przedmiotu, takiego jak długopis lub spinacz do papieru, naciśnij na pięć sekund mały przycisk resetowania z tyłu kontrolera. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android