Jak znaleźć duplikaty w Excelu?

Jak znaleźć duplikaty w Excelu?

W miarę doskonalenia swoich umiejętności w zakresie Excela prawdopodobnie będziesz pracować z dużymi ilościami danych. Niezależnie od tego, czy używasz go jako punktów danych, czy szukasz unikalnych odpowiedzi, kluczowe znaczenie ma możliwość znalezienia duplikatów, aby zapewnić poprawność obliczeń. Oto kilka pomocnych sposobów wykonania zadania.
Czytaj więcej: Jak znaleźć, wyróżnić i usunąć duplikaty w Arkuszach Google

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Aby znaleźć duplikaty w programie Excel, wybierz zakres komórek, które chcesz sprawdzić, a następnie przejdź do Formatowanie warunkowe -> Zaznacz reguły komórek i wybierz Duplikuje wartości.


KLUCZOWE SEKCJE

Jak znaleźć duplikaty w Excelu?

Wybierz swój zakres komórek. Podobnie jak w przypadku każdej funkcji Excela, musisz zdecydować, z jakimi danymi chcesz pracować.Adam Birney / Android AuthorityPrzejdź do Dom i zlokalizuj Style Sekcja. Teraz kliknij Formatowanie warunkowe aby otworzyć menu rozwijane.
Excel duplikaty 2 1200x477 1Adam Birney / Android AuthorityPrzejdź do Wyróżnij reguły komórki i wybierz Duplikować opcja wartości.Excel duplikaty 3 1200x331 1Adam Birney / Android Authority Teraz powinieneś zobaczyć wyskakujące menu. Tutaj możesz zdecydować, jak chcesz sformatować zduplikowane komórki. W naszym przykładzie pokolorujemy duplikaty na zielono. Teraz kliknij OK, aby zidentyfikować duplikaty.
Excel duplikaty 4 1200x293 1Adam Birney / Android Authority

Jak znaleźć tylko duplikaty lub trzy egzemplarze w programie Excel?

Być może szukasz sposobu na sparowanie punktów danych i musisz wyeliminować trzecie punkty. Możesz rozszerzyć funkcję duplikatu, aby działała z trzema lub wyższymi egzemplarzami, wykonując te same czynności. Jednak jest to nieco trudniejsze, ponieważ zaczynasz również używać LICZ.JEŻELI funkcjonować. Oto jak to zrobić: Najpierw wybierz zakres komórek i wróć do Formatowanie warunkowe w Style Sekcja. Zamiast przechodzić do Reguł wyróżniania komórek, przejdź do Nowa zasada poniżej Zestawy ikon.Excel duplikaty 5 1200x443 1Adam Birney / Android Authority Spowoduje to wyświetlenie menu, w którym możesz zbudować swoją regułę. Teraz wybierz Użyj formuły, aby określić, które komórki sformatować.Excel duplikaty 6 1200x485 2Adam Birney / Android AuthorityWprowadź formułę =LICZ.JEŻELI. W tym przypadku jest to =LICZ.JEŻELI($A$1:$C$10; A1)=3 ponieważ szukamy tylko zestawów dokładnie po trzy. Kliknij OK, aby uzyskać wyniki.Excel duplikaty 7 1200x340 1Formuły Adam Birney / Android AuthorityExcel są oparte na komórkach, więc A1 w powyższej formule wskazuje, która komórka jest sprawdzana. Formuła jest jednak stosowana również do wszystkich innych komórek z oznaczeniem $A$1:$C$10 formatowanie warunkowe. Oszczędza to czas na ponowne wpisywanie formuły indywidualnie.


Czytaj więcej: Dziesięć najlepszych aplikacji Excel i aplikacji do arkuszy kalkulacyjnych na Androida

Często zadawane pytania

Jak znaleźć duplikaty w programie Excel bez ich usuwania? Aby znaleźć duplikaty w programie Excel, wybierz zakres komórek, które chcesz sprawdzić, a następnie przejdź do Formatowanie warunkowe -> Zaznacz reguły komórki i wybierz Duplikuje wartości. w Zduplikowane wartości wybierz odpowiednią opcję podświetlania z listy rozwijanej. Jak usunąć duplikaty w programie Excel, ale zachować je? Wybierz potrzebną listę danych i kliknij Dane > Usuń duplikaty. Następnie w Usuń duplikaty w oknie dialogowym, sprawdź nazwę kolumny, z której chcesz usunąć duplikaty, a jeśli Twoje dane mają nagłówek, zaznacz Moje dane mają nagłówki opcja też. Kliknij OK. Pojawi się okno dialogowe z informacją, ile duplikatów zostało usuniętych, po prostu je zamknij. A teraz wszystkie duplikaty zostały usunięte, zachowując tylko jeden na liście. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android