Jak znaleźć adres IP na Androidzie?

Jak znaleźć adres IP na Androidzie?

Od redakcji 23 marca 2022 r.

W przypadku urządzeń z systemem Android możesz wyświetlić adres IP za pomocą kilku dotknięć. Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób jest to możliwe i jak określasz lokalny i publiczny adres IP.

Źródło obrazu: Pixabay

Dlaczego masz adres IP?

IP to skrót od „Internet Protocol” i reprezentuje tożsamość urządzenia obsługującego sieć.Adres IP jest ważny w celu utworzenia przypisania w sieciach domowych i podczas uzyskiwania dostępu do Internetu. Jest to jedyny sposób, w jaki inne urządzenia w sieci lub Internecie mogą również wysyłać pakiety danych do odpowiedniego smartfona, laptopa lub komputera PC. System internetowy nie działa bez adresów IP. Ponadto istnieje również dedykowany adres IP, więcej informacji na ten temat można znaleźć na https://dn8.co/what-is-a-dedicated-ip-address/.

Adres IP zawiera dodatkowe informacje, takie jak obszerny kod numeryczny, który określa, który dostawca jest używany i z jakiej lokalizacji geograficznej w przybliżeniu wysyłasz. W niektórych krajach istnieją strony internetowe, do których nie można dotrzeć, działa to na przykład za pośrednictwem adresu IP. Ale przestępstwa kryminalne można również wykryć dzięki identyfikowalności.

Czy możesz zlokalizować telefon komórkowy z adresem IP?

Większość prywatnych połączeń internetowych generuje nowy adres IP, gdy tylko router ponownie połączy się z siecią. Dzieje się to przynajmniej raz dziennie, poprzez tzw. przymusową separację. Każdy przypisany lokalny adres IP istnieje zatem maksymalnie przez 24 godziny. Nawet w przypadku mobilnych połączeń danych adres IP jest dynamiczny i ważny tylko tak długo, jak istnieje połączenie z Internetem. Jeśli jednocześnie masz połączenie z siecią WLAN, Twój smartfon ma nawet dwa różne adresy.

Mówiąc prostym językiem, oznacza to, że lokalizację można teoretycznie zlokalizować za pomocą adresu IP, ale w praktyce działa to bardzo nieprecyzyjnie. Nie ma znaczenia, czy jest to czyjś telefon, czy Twój własny. Wyszukiwanie zwraca tylko adres IP dostawcy, dokładna lokalizacja pozostaje ukryta. Jednak przynajmniej region i kraj można zawęzić. Aby tego uniknąć, możesz również ukryć adres IP.

Czy można ukryć adres IP?

Ze względu na ruchy w Internecie udostępniamy bardzo dużo danych. W wielu przypadkach istnieją uzasadnione obawy dotyczące prywatności. Istnieją jednak różne metody, za pomocą których można surfować po Internecie, przynajmniej trochę bardziej anonimowo. W tym celu często wykorzystywane są tak zwane aplikacje VPN. VPN to skrót od „Virtual Private Network” i zastępuje prywatny adres IP adresem sieci VPN.

Te aplikacje chronią przed śledzeniem przez pliki cookie, a dane osobowe pozostają anonimowe. Alternatywnie możesz również użyć przeglądarki Tor, która również korzysta z sieci zaszyfrowanych serwerów, które anonimizują adres IP telefonu komórkowego. Ponadto możesz również uzyskać dostęp do treści zablokowanych regionalnie, ponieważ nie ma wyraźnego rozpoznania kraju.

Jak znaleźć adres IP swojego smartfona z systemem Android

Lokalny adres IP urządzenia z systemem Android można zwykle znaleźć w menu routera, z którym jesteś w Internecie. Jednak łatwiej jest spojrzeć bezpośrednio na urządzenie, aby zobaczyć, który adres został przypisany. Możesz to zrobić na trzy różne sposoby:

Ustawienia wifi

Najpierw wybierz ustawienia, a następnie podpunkt „Połączenia” i „WLAN:”. Kliknij „Aktualna sieć” i sieć WLAN, z którą jesteś połączony. W zakładce „Adres IP” znajdziesz aktualny adres IP Twojego urządzenia.

informacje o systemie

Możesz też przejść bezpośrednio do Ustawień i kliknąć zakładkę O telefonie. Tam wybierasz wpis „Status” i tam znajdziesz również aktualny adres IP pod „Adres IP”.

Kod MMI

Możesz również otworzyć klawiaturę smartfona i wpisać tam kod MMI: *#*#4636#*#*. Następnie otworzy się zintegrowane menu smartfona i tam możesz wybrać opcję „Informacje Wi-Fi”. Kliknij status, a następnie potwierdź przycisk „Odśwież statystyki”. Wyświetlany jest tam również aktualny adres IP.

Czy możliwa jest również zmiana adresu IP?

Możesz również zmienić adres IP urządzenia z systemem Android: W tym celu otwórz „Ustawienia WLAN”, wybierz „Ustawienia zaawansowane” i poszukaj „Ustawienia IP”. Zmień to z DHCP na statyczny, teraz możesz ustawić lokalny adres IP według własnych upodobań. Nie możesz jednak samodzielnie ustawić adresu IP dla danych mobilnych. Dzieje się tak, ponieważ urządzenia mobilne nieustannie zmieniają punkt dostępu do Internetu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android