Jak zapewnić, aby słuchawki działały tak długo, jak to możliwe?

Jak zapewnić, aby słuchawki działały tak długo, jak to możliwe?

Zak Khan / Android AuthorityNowa para słuchawek może być sporą inwestycją, a jeśli zamierzasz zapłacić za nie dużo pieniędzy, powinieneś wiedzieć, jak sprawić, by były trwałe. Istnieje kilka najlepszych praktyk dotyczących używania i przechowywania słuchawek, ale nic nie powinno być zbyt skomplikowane do wdrożenia w codziennym życiu. Oto nasze najważniejsze wskazówki, które pomogą Ci w pełni wykorzystać słuchawki douszne lub słuchawki.

Traktuj baterię prawidłowo

Samsung Galaxy Buds 2 Pro kontra AirPods Pro obok etui ładującegoKris Carlon / Android AuthorityBateria w słuchawkach lub wkładkach dousznych jest często pierwszą rzeczą, którą należy zabrać. Tak więc wyciągnięcie z tego jak największej ilości życia będzie długą drogą do uzyskania z nich maksymalnego życia. Trudno powiedzieć, jak długo potrwa dany zestaw słuchawkowy, biorąc pod uwagę wszystkie zmienne, które się w nim znajdują. Ogólnie rzecz biorąc, większość nowoczesnych ogniw litowo-jonowych znajdujących się w produktach technologicznych działa od około dwóch do trzech lat. To trochę niepokojące, biorąc pod uwagę, jak ściśle zintegrowane słuchawki bezprzewodowe i wkładki douszne są obecnie w naszym życiu. Jeśli chodzi o prawdziwe bezprzewodowe słuchawki douszne, nie ma zbyt wiele miejsca na wciskanie większych ogniw baterii. W rezultacie urządzenia te wymagają nieco więcej uwagi, aby zapewnić jak najdłuższą żywotność. Jeśli wiesz, że będziesz używać słuchawek przez krótki czas w ciągu dnia, przechowuj je poza etui ładującym, gdy nie masz ich w uszach, i wyłącz je ręcznie. Umieść słuchawki douszne w etui ładującym, gdy osiągną żywotność baterii od 20% do 40%. Jeśli przez jakiś czas nie będziesz używać prawdziwych bezprzewodowych wkładek dousznych, a ich poziom naładowania baterii przekracza 40%, przechowuj je wyłączone poza etui w pomieszczeniu o umiarkowanej temperaturze. Jasne, jest to nieco mniej wygodne niż przechowywanie pąków w etui, ale pomoże to przedłużyć baterię. Tylko włożenie ich z powrotem do etui ładującego, gdy bateria się wyczerpie, pomoże utrzymać wszystko w najlepszym stanie. W przypadku słuchawek nausznych i nausznych zwykle nie ma etui ładującego. Mimo to spróbuj naładować te modele, gdy wpadną również w zakres pozostałego czasu pracy baterii od 20% do 40%. Jak na ironię, ciągłe ładowanie akumulatorów powyżej 80% może również skrócić ich żywotność. Dlatego większość modeli słuchawek i wkładek dousznych ładuje się dość wolno po osiągnięciu tego poziomu.

Wyczyść słuchawki

Jak czyścić słuchawki 1Ryan Haines / Android Authority Nie da się tego obejść; w naszych uszach jest coś obrzydliwego. Wosk, brud, komórki skóry i inne substancje mogą dostać się do słuchawek i słuchawek i uszkodzić je. Dotyczy to zwłaszcza pąków, które mają małe otwory, które łatwo można zablokować. Ponadto ich przetworniki znajdują się blisko źródła całego tego brudu i brudu. Z tych wszystkich powodów czyszczenie słuchawek i wkładek dousznych jest niezbędne. Każdy model będzie wymagał innego podejścia. Ogólnie rzecz biorąc, należy jednak czyścić części wkładane bezpośrednio do uszu, nauszników i opaski, jeśli są obecne. Częstotliwość czyszczenia wkładek dousznych lub słuchawek będzie różna. Na przykład, jeśli pójdziesz na siłownię i włożysz do nich wiadra, będziesz musiał czyścić te słuchawki częściej niż okazjonalnie noszone parę, którą trzymasz przy biurku. Zasadniczo czyść regularnie noszone wkładki douszne i słuchawki raz w tygodniu oraz czyść wszystkie wkładki douszne lub zestawy słuchawkowe, które nosiłeś na siłowni po zakończeniu treningu.

Wymień zużyte nauszniki lub końcówki douszne, wyściółkę i inne elementy

Apple AirPods Max 18Adam Molina / Android Authority Ta rada zakłada idealny świat, w którym wszystko można wymienić w konkretnej parze słuchawek lub wkładek dousznych. Wiemy jednak, że nie zawsze tak jest. Mimo to zastąpienie tego, co możesz w ulubionej parze słuchawek, może znacznie poprawić ich działanie. Większość modeli słuchawek nausznych i nausznych umożliwia wymianę nauszników. Powinieneś to zrobić, gdy zauważysz, że zaczynają się strzępić lub degradować. Nie tylko pomaga to wydłużyć żywotność słuchawek, ale także zapewnia najlepszą możliwą izolację od niepożądanego hałasu. Niektórzy producenci mogą pozwolić na wysłanie zestawu słuchawkowego w celu wymiany wyściółki na pałąku, co jest pomocne. A jeśli masz model, który używa wymiennych kabli, możesz je wymienić w razie potrzeby. Wymiana końcówek dousznych to dobry pomysł, a kiedy już przy tym jesteś, możesz wypróbować końcówki piankowe, jeśli twoje wkładki douszne są wyposażone w silikonowe końcówki, ponieważ mogą pomóc uzyskać jeszcze lepsze uszczelnienie. Same wkładki douszne są znacznie trudniejsze do wymiany, ponieważ się zużywają. Firmy takie jak Apple pozwalają kupować zamienne wkładki douszne do określonych modeli, ale konsumentom trudno jest wymienić niewygodne elementy wewnętrzne wkładek dousznych. Istnieją jednak usługi wymiany i naprawy innych firm, na które możesz się przyjrzeć.

Przechowuj słuchawki prawidłowo

Apple AirPods Max 19Adam Molina / Android AuthorityTo może wydawać się oczywistą radą, ale jeśli twoje słuchawki są dostarczane z etui do przechowywania (nie ładowania), użyj go. Został zaprojektowany, aby zapewnić im bezpieczeństwo i ochronę przed żywiołami. Jasne, łatwiej jest wrzucić je do plecaka, ale będą się przewracać bez ochrony. Jeśli przez jakiś czas nie będziesz używać konkretnej pary słuchawek, spróbuj przechowywać je w czystym, mało zakurzonym miejscu, gdzie wygrały nie jest za gorąco ani za zimno. Nie przechowuj także przewodowych słuchawek z przewodem owiniętym wokół ciała. To nie jest dobre dla kabla i samego zestawu słuchawkowego. A jeśli skończyłeś na siłowni, nie wrzucaj przesiąkniętych potem słuchawek do futerału i zapomnij o nich do następnego razu. Jak wspomniano, wyczyść je i poczekaj, aż wyschną, zanim je schowasz. Nawet jeśli Twoje słuchawki nie są wyposażone w specjalną opcję przechowywania, nadal możesz podjąć kroki, aby chronić je przed uszkodzeniem. Najprostszym rozwiązaniem byłoby zdobycie sznurka do przechowywania słuchawek, gdy nie znajdują się one w etui ładującym lub słuchawek, gdy nie są używane. Bez względu na rodzaj posiadanego zestawu słuchawkowego, nie kładź na nim ciężkich rzeczy ani nie zostawiaj ich luźno, aby mogły wbić się w inne przedmioty podczas transportu.

Używaj słuchawek ostrożnie

Zdjęcie Audio-Technica ATH-M50xBT na głowie mężczyzny.Chris Thomas / Android AuthorityOstatnie, ale nie mniej ważne, zachowaj ostrożność podczas korzystania ze słuchawek lub wkładek dousznych. Nie mówimy, kochanie ich, ale kilka drobiazgów może coś zmienić. Nie chwytaj modeli przewodowych za przewody, ponieważ może to spowodować uszkodzenie kabla i wszelkich gniazd, do których są podłączone. I niezależnie od rodzaju słuchawek, nie należy ich beztrosko włączać i wyłączać ani pozwolić, by spadły na podłogę. Są to proste sposoby na ich trwałe uszkodzenie. Podczas słuchania treści wybierz wygodną głośność, która nie jest zbyt głośna. Jest to dobre zarówno dla słuchu, jak i dla kierowców wewnątrz zestawu słuchawkowego. Unikaj narażania naszych słuchawek na głośne „trzaski” lub inne głośne dźwięki akustyczne. Jednak „wypalenie” słuchawek nie jest rzeczą, więc nie martw się o to. Staraj się też nie rozlewać rzeczy na słuchawki i wkładki douszne. Tak, wiele modeli w dzisiejszych czasach ma dość solidne oceny IP, ale lepiej jest całkowicie unikać uszkodzeń spowodowanych przez wodę, niż wprowadzać taką możliwość. W tej notatce postępuj zgodnie z instrukcjami producenta podczas korzystania ze słuchawek. W końcu zaniechanie tego może spowodować utratę gwarancji, co byłoby ogromnym problemem. Ale skorzystaj z gwarancji zamiast wyrzucać parę i kupować nowe słuchawki, gdy coś pójdzie nie tak. Ogólnie rzecz biorąc, zdrowy rozsądek i kilka najlepszych praktyk to wszystko, czego potrzebujesz, aby jak najlepiej wykorzystać swoje słuchawki i wkładki douszne. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android