Jak wyłączyć Google Pixel 8a

Jak wyłączyć Google Pixel 8a

Wygląda na to, że producenci telefonów tak naprawdę nie chcą, abyś kiedykolwiek wyłączał telefon, ponieważ utrudniali to. To, co kiedyś było przyciskiem „zasilania”, jest teraz znane jako „klawisz boczny”, a naciśnięcie i przytrzymanie go nie powoduje już uruchomienia menu zasilania. Zamiast tego uruchamia Asystenta Google. Jak więc wyłączyć Google Pixel 8a?! Jeśli właśnie kupiłeś Google Pixel 8a, wyłączenie telefonu będzie łatwe, jeśli nauczysz się, jak to zrobić. Wspaniałą rzeczą jest to, że istnieje wiele metod, które możesz wypróbować. Przejrzyjmy je.

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Najprostszym sposobem wyłączenia Google Pixel 8a jest jednoczesne naciśnięcie przycisku strona I zwiększ głośność i wybierz opcję Wyłącz. Istnieją jednak inne metody, więc czytaj dalej, aby się o nich dowiedzieć.


PRZEJDŹ DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Wyłącz Pixela 8a za pomocą klawiszy sprzętowych

Naciśnięcie i przytrzymanie bocznego przycisku nie powoduje już domyślnego wyświetlania menu zasilania, ale musisz go użyć. Menu zasilania można uruchomić, naciskając jednocześnie przyciski boczne i przyciski zwiększania głośności. Pojawi się menu zasilania, w którym możesz wybrać opcję Wyłącz.

Jak ponownie przypisać boczny klawisz na Pixelu 8a

Jestem osobą przyzwyczajoną i wolę stary sposób wyłączania telefonu. Jeśli zagłębisz się w ustawienia, możesz przeprogramować boczny klawisz, aby robił coś innego niż uruchamianie Asystenta. Otwórz aplikację Ustawienia. Stuknij w System. Uderzaj gestami. Wybierz Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania. Tutaj możesz wybrać menu Zasilanie. Następnym razem, gdy naciśniesz i przytrzymasz boczny przycisk, pojawi się menu zasilania. Kliknij Wyłącz.

Możesz wyłączyć Pixela 8a w obszarze powiadomień

Jeśli wolisz, w obszarze powiadomień dostępna jest również opcja menu zasilania. Przesuń w dół, aby uzyskać dostęp do obszaru powiadomień. Przesuń ponownie w dół, aby wyświetlić więcej opcji. W prawym dolnym rogu kliknij ikonę menu zasilania. Wybierz opcję Wyłącz.

Zapytaj Asystenta Google lub Gemini

Niezależnie od tego, czy korzystasz z Asystenta Google, czy Gemini, możesz poprosić go o wyłączenie telefonu za pomocą poleceń głosowych. Po prostu ładnie poproś! Powiedz: „OK, Google, wyłącz telefon”. Spowoduje to uruchomienie menu zasilania. Stuknij w Wyłącz.

Jak wymusić ponowne uruchomienie Google Pixel 8a

Ta metoda jest stosowana głównie w sytuacjach, gdy oprogramowanie zawiera błędy lub nie działa. Nazywa się to twardym resetem lub wymuszonym ponownym uruchomieniem i możesz to zrobić na dwa sposoby za pomocą Pixela 8a. Wystarczy, że wciśniesz i przytrzymasz boczny przycisk przez około 30 sekund. Jestem trochę niecierpliwy, więc wolą używać drugiej metody. Możesz nacisnąć i przytrzymać przyciski boczne i przyciski zwiększania głośności przez około 10 sekund. Dużo lepiej.


Często zadawane pytania

Jak wyjść z trybu awaryjnego w Google Pixel 8a? W większości przypadków można wyjść z trybu awaryjnego, po prostu ponownie uruchamiając telefon. Na Pixelu 8a spróbuj jednocześnie nacisnąć strona I zwiększ głośność przyciski, a następnie wybierz Uruchom ponownie. Aby uzyskać więcej wskazówek, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym wyjścia z trybu awaryjnego. Czy mogę wyłączyć 5G na Pixelu 8a? Może nie chcesz całkowicie wyłączać telefonu, ale wolisz go włączyć, oszczędzając przy tym energię. Jednym z prostych sposobów, aby to zrobić, jest wyłączenie 5G, przechodząc do Ustawienia > Sieć i internet > Karty SIM i wybierz główną kartę SIM. Kliknij Preferowany typ sieci i wybierz 4G Lub 3G. Czy mogę zlokalizować Google Pixel 8a, jeśli jest wyłączony? Jak dotąd reklamowana funkcja Google Znajdź moje urządzenie umożliwia jedynie zlokalizowanie Pixela 8 i Pixela 8 Pro po wyłączeniu przez „kilka godzin”. To powiedziawszy, nie wspomniano, czy będzie to działać na Pixelu 8a. Przetestowaliśmy to i jeszcze nie działa. Jak przywrócić ustawienia fabryczne Google Pixel 8a? Najprostszym sposobem przywrócenia ustawień fabrycznych Pixela 8a jest przejście do Ustawienia > System > Opcje resetowania > Usuń wszystkie dane (reset do ustawień fabrycznych) > Usuń wszystkie dane. Następnie wpisz swój PIN i naciśnij Usunąć wszystkie dane Ponownie. Jeśli chcesz wypróbować inne metody, mamy pełny przewodnik na temat przywracania ustawień fabrycznych urządzeń z Androidem. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android