Jak używać własnych kontrolerów do grania w Google Stadia

Jak używać własnych kontrolerów do grania w Google Stadia

Bezpłatna warstwa Google Stadia została uruchomiona w 2020 r., więc dostęp do usługi przesyłania strumieniowego gier w chmurze Google jest łatwo dostępny dla szerokiego grona osób z listy krajów. Jeśli chcesz sam to wypróbować, ale nie masz ochoty wyłudzać 69 USD na oficjalny Kontroler Stadia, na szczęście nie musisz się tym przejmować. Możesz oczywiście kupić jeden od Google, jeśli chcesz. A jeśli chcesz grać bezprzewodowo na Chromecaście Ultra, obecnie jedyną opcją jest firmowy kontroler Stadia. Ale na komputerach PC i urządzeniach mobilnych usługa działa również bezprzewodowo z najpopularniejszymi kontrolerami do gier na konsole, w tym kontrolerem Xbox Series X/S i kontrolerem DualShock 4 w PlayStation 4. Nawet kontrolery sięgające czasów Xbox 360 sprawdzą się. Kontroler Google Stadia jest jedynym, który współpracuje z Chromecastem Ultra. W większości przypadków obsługa kontrolerów przewodowych i bezprzewodowych w Stadia jest dobra, choć nie idealna. Na przykład Stadia obsługuje niektóre kontrolery bezprzewodowe, ale inne mogą wymagać fizycznego podłączenia, aby działały zgodnie z przeznaczeniem. A to, czy działa bezprzewodowo, czy nie, może sprowadzać się do urządzenia, na którym grasz: komputera z systemem Windows 10 / Windows 11 / Linux / macOS z przeglądarką Google Chrome lub jednego z niewielu obsługiwanych urządzeń z systemem Android 10 lub nowszym. To wszystko jest trochę skomplikowane, ale poniżej staramy się ułatwić, wykonując kilka kroków, aby połączyć popularne kontrolery ze Stadia na dowolnym obsługiwanym urządzeniu.

Zdjęcie: Amelia Holowaty Krales / The Verge Starzejący się kontroler Sony dla PlayStation 4 działa przewodowo lub po połączeniu przez Bluetooth z komputerem z przeglądarką Google Chrome (wersja 77 lub nowsza). Ten kontroler działa również z telefonami z systemem Android 10 lub nowszym w trybie przewodowym lub Bluetooth. Niestety, nowszy kontroler PlayStation 5 DualSense nie ma tej kompatybilności ze Stadia. Więc jeśli trzymasz swój DualShock 4 w pobliżu, jesteś objęty ochroną, dopóki przyszłe aktualizacje Google nie włączą obsługi DualSense. Aby używać DualShock 4 ze Stadia przez połączenie przewodowe, po prostu znajdź kabel Micro USB do USB-A i połącz oba źródła. Sterowniki powinny zostać pobrane automatycznie. Aby połączyć go bezprzewodowo przez Bluetooth z komputerem lub telefonem, upewnij się, że urządzenie, które będzie obsługiwać Stadia, jest w trybie parowania Bluetooth. Następnie na DualShock 4 naciśnij i przytrzymaj przycisk „Udostępnij” po lewej stronie touchpada, a następnie przytrzymaj środkowy przycisk „PlayStation” z logo. Pasek świetlny u góry kontrolera zacznie migać, wskazując, że szuka urządzenia do sparowania. Powinni się odnaleźć. Jeśli nie, spróbuj ponownie.

Kontroler Sony DualShock 4

Bezprzewodowy kontroler Sony DualShock 4 jest standardowym gamepadem dla PlayStation 4, chociaż jego port Micro USB i połączenie Bluetooth zapewniają pewną użyteczność z komputerami PC. Może być również używany do grania we wstecznie kompatybilne tytuły PS4 na PlayStation 5.

Zdjęcie: Tom Warren / The Verge To ta sama historia w przypadku kontrolera Microsoft Xbox Series X / S i starszych kontrolerów Xbox One. Stadia obsługuje te kontrolery na komputerze (w Chrome z zainstalowaną wersją 77 lub nowszą), niezależnie od tego, czy jest przewodowy, czy połączony przez Bluetooth. Telefony, na których można uruchomić Stadia, będą też obsługiwać kontroler przewodowy lub bezprzewodowy. Kontroler Xbox One, podobnie jak DualShock 4, ma port Micro USB, podczas gdy nowszy kontroler Xbox Series otrzymał aktualizację do USB-C. Możesz podłączyć dowolny z nich do komputera za pomocą odpowiedniego kabla. Są one dość łatwe i tanie do znalezienia i prawdopodobnie masz już jeden lub kilka. Zanim spróbujesz podłączyć kontroler Xbox One przez Bluetooth, upewnij się, że jest on gotowy na Bluetooth. Microsoft stworzył kilka różnych modeli tego kontrolera, z których jeden nie obsługuje Bluetooth. Na szczęście istnieje prosty sposób na stwierdzenie: jeśli twój gamepad ma błyszczący plastik otaczający przycisk Xbox, nie obsługuje Bluetooth. Jeśli ma na spodzie gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, to kolejna wskazówka, że ​​ma Bluetooth i będzie działać. Jeśli masz nowsze kontrolery Xbox Series, nie martw się, ponieważ wszystkie obsługują Bluetooth. Aby rozpocząć parowanie kontrolera, włącz go, przytrzymując środkowy przycisk Xbox. Gdy się zaświeci, kliknij i przytrzymaj przycisk łączenia na górnej krawędzi kontrolera, aż logo Xbox zacznie migać szybciej. Oznacza to, że jesteś gotowy do parowania. Teraz po prostu upewnij się, że urządzenie docelowe (telefon lub komputer) jest w trybie parowania.

Kontroler bezprzewodowy Xbox

Najnowszy kontroler Xbox firmy Microsoft jest wyposażony w przycisk udostępniania i port USB-C do połączeń przewodowych lub ładowania, jeśli zdecydujesz się użyć opcjonalnego akumulatora.

Zdjęcie: James Bareham / The Verge Kontroler Switch Pro będzie działał z Google Chrome na twoim komputerze, zarówno przewodowo, jak i przez Bluetooth. Jeśli chcesz połączyć go przewodem, kontroler Nintendo podłącza się kablem USB-C. Aby używać go z telefonami z Androidem 10 lub nowszym, które obsługują Stadia, Google wymienia kontroler Switch Pro jako niezgodny z nim jako kontroler przewodowy lub bezprzewodowy. To powiedziawszy, z naszego doświadczenia działało dobrze jako kontroler Bluetooth. Twoje wrażenia mogą się różnić, ale warto spróbować, jeśli już je posiadasz. Aby to skonfigurować, po prostu kliknij i przytrzymaj mały przycisk synchronizacji w pobliżu portu USB-C kontrolera Switch Pro. Następnie sparuj go w ustawieniach Bluetooth urządzenia. (Co dziwne, diody LED parowania na kontrolerze biegają tam i z powrotem, jakby się nie łączył, ale działało z każdą grą Stadia, którą wypróbowałem).

Kontroler Nintendo Switch Pro

Pełnowymiarowy kontroler gier jest przeznaczony do konsoli Nintendo Switch i jest wygodniejszą alternatywą dla kontrolerów Joy-Con.

Zdjęcie: Amelia Holowaty Krales / The Verge Google Stadia Controller to obecnie jedyny kontroler, który będzie działał bezprzewodowo na telewizorze z podłączonym do niego Google Chromecast Ultra. Początkowo nie mógł działać bezprzewodowo z komputerami PC lub urządzeniami z systemem Android 10, ale na szczęście oba te ograniczenia zostały rozwiązane. Można go teraz używać bezprzewodowo z komputerem. Ponadto w czerwcu 2020 r. Google wydał aktualizację, która umożliwia bezprzewodowe łączenie się z telefonami z systemem Android 10 lub nowszym.

Kontroler Google Stadia

Kontroler Stadia firmy Google jest przeznaczony do użytku z usługą przesyłania strumieniowego gier w chmurze, która wykorzystuje połączenie Bluetooth i Wi-Fi do łączności. Ma wewnętrzną baterię, którą można ładować przez port USB-C.

Zdjęcie: Amelia Holowaty Krales / The Verge Strona pomocy Google zawiera listę innych kontrolerów, takich jak kontroler Xbox One Elite, Xbox Adaptive Controller, a nawet kontroler Xbox 360, które będą współpracować ze Stadia. Możesz zobaczyć listę uruchomionych kontrolerów tutaj, która pokazuje również ich poziom obsługi przewodowej i bezprzewodowej obecnie dozwolony przez Stadia. Google zauważa, że ​​lista testowanych kontrolerów nie jest wyczerpująca i możesz doświadczyć szczęścia z innymi modelami. Mój Steam Controller działał prawie idealnie z bezprzewodowym adapterem podłączonym do mojego komputera, a także przewodowo, ale nie mogłem sprawić, by Stadia na moim Pixelu 3 to zauważyła. Z drugiej strony mój przewodowy kontroler PDP Faceoff dla Nintendo Switch nie działał. Więc jeśli nie widzisz kontrolera, który posiadasz na tej liście, mimo wszystko spróbuj. To może działać.

Kontroler Xbox Elite Series 2

Xbox Elite Series 2 jest z pewnością jednym z naszych ulubionych kontrolerów w The Verge. Jest to ulepszenie doskonałego już kontrolera Elite, z głęboką personalizacją, opcjonalnymi przyciskami tylnych łopatek oraz wymiennym D-padem i drążkami analogowymi, które pozwalają dostosować jego układ do własnego stylu gry.

Aktualizacja 30 czerwca 2020, 16:55 czasu wschodniego: Google zaktualizowało Kontroler Stadia, by działał bezprzewodowo z urządzeniami z Androidem 10, więc nie musisz już przywiązywać kontrolera do telefonu, by grać w podróży.
Aktualizacja 18 marca 2022, godz. 10:30 ET: Ten artykuł został pierwotnie opublikowany 10 kwietnia 2020 r. i został zaktualizowany w celu uwzględnienia zmian w różnych systemach operacyjnych i nowych zgodnych produktach.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android