Jak udostępnić hasło Wi-Fi za pomocą iPhone’a?

Jak udostępnić hasło Wi-Fi za pomocą iPhone’a?

Jak często ktoś Cię odwiedzał i od razu pytał o hasło do Wi-Fi? Potem musiałeś się mocno zastanowić, jakie właściwie było twoje hasło, ponieważ kiedy ostatnio musiałeś osobiście logować się do własnej sieci domowej? Być może twoje hasło do Wi-Fi jest raczej krępujące i wolisz go nie ujawniać? A może osoba żądająca hasła nie jest kimś, komu naprawdę chciałbyś je podać? Niezależnie od scenariusza istnieją dwa sposoby udostępniania hasła Wi-Fi za pomocą iPhone’a — bez podawania hasła.
Czytaj więcej: Jak włączyć i korzystać z połączeń Wi-Fi na swoim iPhonie?

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Istnieją dwie metody udostępniania hasła Wi-Fi za pomocą iPhone’a. W przypadku urządzeń Apple, gdy Twoje urządzenie zbliży się do swojego urządzenia, na ekranie pojawi się pytanie, czy chcesz udostępnić swoje hasło. Zatwierdzenie tego połączy tę osobę z Twoją siecią, ale nigdy nie zobaczy Twojego hasła. W przypadku urządzeń z Androidem możesz zamiast tego wygenerować kod QR do zeskanowania, co działa prawie w ten sam sposób.

Jak udostępnić swoje hasło Wi-Fi na iPhonie

Jeśli chcesz udostępnić swoje hasło Wi-Fi innemu użytkownikowi Apple, proces jest absurdalnie prosty. Udostępnianie użytkownikom Androida wymaga nieco więcej przygotowań, ale nie tak dużo. Jest to umowa „załóż raz i przechowuj ją w telefonie”.Zanim to zrobisz, pamiętaj, aby być bardzo ostrożnym, komu zezwalasz na swoją sieć Wi-Fi. Jeśli zrobią coś nielegalnego podczas korzystania z twojego połączenia internetowego (torrenty, porno, zamawianie narkotyków w Dark Web itp.), zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności prawnej, gdy władze się zorientują. Spróbuj udowodnić, że „pożyczyłeś komuś swój internet”.

Zapiekana metoda iOS

Jeśli osoba żądająca dostępu do Wi-Fi trzyma iPhone’a, iPada, iPoda Touch lub komputer z systemem macOS, masz szczęście. Bycie „w klubie Apple” ma pewne dodatkowe korzyści, z których jedną jest łatwe, bezproblemowe udostępnianie haseł Wi-Fi. Oboje musicie odblokować ekrany telefonu i włączyć Wi-Fi i Bluetooth. Musisz być zalogowany do danej sieci Wi-Fi, a osoba żądająca dostępu musi dotknąć nazwy Twojej sieci Wi-Fi w Ustawienia–>Wi-Fi. Gdy to zrobią, na ekranie pojawi się następujące menu.hasło udostępniania iphoneJeśli się zgodzisz, dotknij Udostępnij hasło, a szczegóły zostaną przesłane do drugiego urządzenia przez Bluetooth.Powodzenie udostępniania hasła do iPhone'aJeśli się powiedzie, na ekranie pojawi się komunikat o sukcesie, a druga osoba powinna być teraz zalogowana do sieci Wi-Fi. Jednak nigdy nie będą mogli zobaczyć twoich rzeczywistych danych logowania, więc nigdy nie będziesz musiał tego wyjaśniać ilovebelindacarlisle hasło.

Korzystanie z kodu QR

kody wizualneDruga metoda jest przeznaczona dla wszystkich użytkowników Androida, a nie z klubu Apple. Mówiąc to, użytkownicy urządzeń Apple mogą również skorzystać z tej metody, jeśli chcą. Większość aparatów smartfonów może odczytywać kody QR, a także można uzyskać dostęp do skanera kodów QR w Centrum sterowania iOS. Widżet Google Chrome ma również czytnik kodów QR, a Sklep Google Play ma więcej czytników kodów QR, niż można by wymachiwać kotem. Tak więc bardzo łatwo byłoby zrobić kod QR na iPhonie za pomocą danych logowania do sieci Wi-Fi, a gdy ktoś poprosi o skorzystanie z Wi-Fi, po prostu wyświetl kod QR na ekranie i poproś go o zeskanowanie to z ich telefonem. Ponownie, twoje dane logowania byłyby całkowicie ukryte. Najlepszą aplikacją do tego są kody wizualne. 99,9% funkcji jest bezpłatne, a za zakupem w aplikacji za 99 centów kryje się tylko kilka innych, nie tak ważnych funkcji. Zaczynasz od wprowadzenia danych Wi-Fi. Musisz znać standard szyfrowania — zwykle możesz go uzyskać z tyłu routera lub w ustawieniach strony głównej routera.Udostępnianie kodu qr przez Wi FiPo kliknięciu Utwórz kodna ekranie pojawi się kod QR, który druga osoba może zeskanować.kod qr do udostępniania wi fiGdy wyjdziesz z tego ekranu, zobaczysz zapisany kod QR na swojej stronie głównej w menu. Dzięki temu możesz łatwo uzyskać do niego dostęp, kiedy tylko chcesz. Nie musisz w kółko powtarzać tego samego procesu.

Anulowanie dostępu

Dwupasmowy router TP-Link AX1800 WiFi 6Jeśli kiedykolwiek nadejdzie dzień, w którym poczujesz potrzebę odwołania dostępu do swojej sieci Wi-Fi, niestety nie ma żadnego magicznego przełącznika, który natychmiast wyrzuci tę drugą osobę. Jedyne, co możesz zrobić, to zmienić hasło w ustawieniach routera, a to oczywiście odetnie ich dostęp.


Czytaj więcej: Jak zabezpieczyć domową sieć Wi-Fi

Często zadawane pytania

Czy mogę udostępnić moje hasło Wi-Fi z mojego iPada? Tak, proces jest taki sam jak powyżej. Czy mogę udostępnić moje hasło Wi-Fi z iPhone’a do komputera z systemem macOS? Tak, powyższa metoda działa również na komputerach Mac. Czy możesz udostępnić hasło Wi-Fi z iPhone’a do telefonu z Androidem? Tak, ale wbudowana opcja iOS nie będzie działać z Androidem. Telefon z Androidem musiałby użyć metody kodu QR. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android