Jak to działa: Screen Mirroring

Jak to działa: Screen Mirroring

Hartmuta Schumachera 12 maja 2023 r

Technologia Screen Mirroring umożliwia wyświetlanie zawartości ekranu smartfona na telewizorze. Ma to tę zaletę, że możesz na przykład oglądać zdjęcia, filmy i gry na znacznie większym ekranie. W ten sposób treści można również bardzo łatwo zaprezentować większej liczbie widzów.

Źródło obrazu: woff / Shutterstock.com

Jak wyświetlić ekran smartfona z Androidem?

Większość smartfonów z Androidem dobrze dogaduje się z inteligentnymi telewizorami, ponieważ obie strony są w stanie korzystać ze standardu odbicia ekranu „Miracast”. (Nawet jeśli ta nazwa w większości nie jest wymieniana lub jest wymieniana bardzo subtelnie.) Jeśli Twój telewizor nie jest wystarczająco inteligentny, możesz podłączyć do telewizora adapter strumieniowy, taki jak Fire TV Stick, aby umożliwić mu tworzenie kopii lustrzanych ekranu.

Aby telewizor mógł wyświetlać zawartość ekranu Twojego smartfona (lub tabletu), oba urządzenia zwykle muszą korzystać z tej samej sieci WLAN. Aby rozpocząć tworzenie kopii lustrzanej ekranu, rozwiń pasek szybkich ustawień smartfona i dotknij odpowiedniego przycisku – który w zależności od producenta smartfona ma etykiety takie jak „Smart View” lub „Projekcja bezprzewodowa”. Następnie wybierz żądany telewizor w wyświetlonym oknie dialogowym.

Podczas pierwszej próby nawiązania połączenia telewizor zazwyczaj wyświetla żądanie dostępu, które należy potwierdzić za pomocą pilota.

Czy działa to również ze smartfonami Pixel?

Tak i nie. Smartfony Pixel nie obsługują standardu Miracast. Zamiast tego używają własnej technologii „Google Cast” producenta. Ponieważ tylko kilka telewizorów obsługuje ten standard, zwykle trzeba podłączyć do telewizora adapter Chromecast. Aby rozpocząć przesyłanie zawartości ekranu, dotknij przycisku „Strumień” w obszarze „Połączone urządzenia” w ustawieniach smartfona. (Dla wygody dodaj ten przycisk do Szybkich ustawień, aby móc w przyszłości uruchamiać z tego miejsca kopię lustrzaną ekranu).

A co z iPhonem?

iPhone’y i iPady mogą również przesyłać zawartość ekranu do telewizorów. Urządzenia Apple również nie korzystają ze standardu Miracast, ale polegają na własnej technologii Apple „AirPlay”. Ale to zwykle nie stanowi problemu, ponieważ wiele inteligentnych telewizorów obsługuje standard Airplay oprócz standardu Miracast. Jeśli Twój telewizor nie obsługuje tej funkcji, możesz go zaktualizować za pomocą adaptera przesyłania strumieniowego Apple TV. To samo obowiązuje tutaj: smartfon i telewizor muszą być podłączone do tej samej sieci WLAN.

Rozpocznij przesyłanie zawartości ekranu do telewizora w następujący sposób: Otwórz centrum sterowania na iPhonie. Następnie dotknij przycisku „Synchronizacja ekranu”.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android