Jak przesłać Meta Quest 3 na telewizor lub komputer

Jak przesłać Meta Quest 3 na telewizor lub komputer

Niektóre gry VR, takie jak Beat Sabre, najlepiej nadają się do wspólnego korzystania. W tym miejscu z pomocą przychodzi przesyłanie Meta Quest 3 na zewnętrzny wyświetlacz, taki jak telewizor lub monitor komputera. Na szczęście jest to całkiem łatwe, więc czytaj dalej, a wyjaśnimy, jak to zrobić.

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Aby przesyłać dane z urządzenia Quest 3 na telewizor: Upewnij się, że urządzenie Quest, telewizor i telefon z aplikacją Meta Quest są podłączone do tej samej sieci Wi-Fi. Quest i aplikacja powinny być zalogowane na tym samym koncie Meta. Załóż Quest i wybierz Kamera z dolnego paska menu. Może być konieczne naciśnięcie przycisku Przycisk Meta (moebiusa). Pierwszy. Wybierać Rzucaći wybierz telewizor, aby rozpocząć przesyłanie. Kiedy skończysz, wróć do Kamera > Przesyłaj i wybierz Zatrzymaj przesyłanie.


PRZEJDŹ DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Jak przesłać Meta Quest 3 na telewizor

C. Scott Brown / Android AuthorityMożesz przesyłać materiał na żywo z Quest 3 na dowolny telewizor obsługujący Google Cast. Tak naprawdę nie potrzebujesz Chromecasta — wiele telewizorów ma wbudowaną podstawową technologię. Streamery multimedialne Roku obsługują również Google Cast. W każdym przypadku będziesz chciał mieć pewność, że masz szybką sieć Wi-Fi. Przesyłanie wideo na żywo jest wymagające, tym bardziej, jeśli jest dużo szybkiej akcji, np. w Beat Sabre, Pavlov lub Superhot VR. Aby rozpocząć przesyłanie do telewizora: Upewnij się, że Quest, telewizor i telefon są wyposażone w Wszystkie aplikacje Meta Quest są połączone z tą samą siecią Wi-Fi. Quest i aplikacja powinny być zalogowane na tym samym koncie Meta. Załóż Quest i wybierz Kamera z dolnego paska menu po dotarciu do środowiska domowego. Może być konieczne naciśnięcie przycisku Przycisk Meta (moebiusa). najpierw na kontrolerach. Wybierać Rzucaći wybierz telewizor, aby rozpocząć przesyłanie. Kiedy skończysz, wróć do Kamera > Przesyłaj i wybierz Zatrzymaj przesyłanie. Jeśli Quest nie widzi Twojego telewizora, może to być spowodowane tym, że jest on podłączony do innego identyfikatora sieci (SSID) niż Twój telefon, np. jeśli Twój dom używa oddzielnych identyfikatorów SSID dla pasm 2,4 i 5 GHz. Użyj ustawień telewizora, aby sprawdzić, czy jest on podłączony do tego samego identyfikatora SSID.

Jak przesłać Meta Quest 3 na komputer

Przesyłanie Meta Quest na komputerRoger Fingas / Android Authority Jeśli nie masz telewizora lub po prostu wolisz do przesyłania strumieniowego na przykład na Twitchu, zawsze możesz przesyłać treści na komputer. Proces jest jednak zupełnie inny. Na komputerze otwórz oculus.com/casting w przeglądarce Google Chrome lub Microsoft Edge i zaloguj się na swoje konto Meta. Być może będziesz mógł korzystać z przeglądarek takich jak Firefox lub Opera, ale technologia Meta nie została zaprojektowana wokół nich. Załóż Quest 3 i naciśnij przycisk Przycisk Meta (moebiusa). na kontrolerach, aby otworzyć menu uniwersalne. Wybierać Kamera > Rzucać > Komputer aby rozpocząć udostępnianie. Aby zatrzymać przesyłanie, użyj Kamera > Odlew > Zatrzymaj przesyłanie na Twoim Queście. Podobnie jak w przypadku przesyłania do telewizora, upewnij się, że Quest i komputer są w tej samej sieci Wi-Fi. Jeśli Quest nie widzi Twojego komputera, może to być spowodowane tym, że jest podłączony do osobnego identyfikatora sieciowego (SSID). Będziesz także potrzebować dużej przepustowości Wi-Fi, aby mieć pewność, że przesyłanie będzie płynne.


Często zadawane pytania

Czy mogę przesyłać Meta Quest 3 na dowolny telewizor? Meta obsługuje przesyłanie tylko na telewizory obsługujące Google Cast (inaczej Chromecast). To najnowocześniejsze zestawy, ale jeśli z jakiegoś powodu brakuje obsługi Google Cast, możesz obejść ten problem za pomocą specjalistycznych aplikacji telewizyjnych lub Chromecasta z Google TV. Urządzenia Roku obsługują także Google Cast. Czy mogę przesyłać Meta Quest 3 na Apple TV? Nie. Telewizory Apple TV oferują technologię podobną do Google Cast o nazwie AirPlay, ale nie jest ona obsługiwana na urządzeniach Meta. Dlaczego nie mogę przesyłać strumieniowo gry Meta Quest 3 do telewizora? Istnieje wiele możliwych wyjaśnień. Może się zdarzyć, że Twój telewizor nie obsługuje Google Cast lub Twoje urządzenia są podłączone do oddzielnych identyfikatorów sieci Wi-Fi (SSID). Twój telefon, telewizor i Quest powinny mieć tę samą nazwę SSID. Jeśli wykluczyłeś te rzeczy, przyczyną może być słabe połączenie Wi-Fi. Sprawdź, czy router znajduje się na otwartej przestrzeni i czy nie jest niczym zasłonięty oraz czy trzy routery, telefon i urządzenie Quest znajdują się tak blisko siebie, jak to tylko możliwe. Unikaj także przesycania Wi-Fi – przesyłanie to prawdopodobnie zły pomysł, jeśli ktoś inny w domu ogląda wideo 4K lub pobiera grę o pojemności 100 GB na Steam. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android