Jak powiększyć lub pomniejszyć na Chromebooku

Jak powiększyć lub pomniejszyć na Chromebooku

Palash Volvoikar / Android AuthorityChromebooki mają różne kształty i rozmiary oraz mają wiele różnych rozdzielczości ekranu. W związku z tym domyślny rozmiar tekstu, rozmiar okna i powiększenie mogą nie być najlepsze dla wszystkich. Czy chcesz zmienić powiększenie na swoim Chromebooku? Oto jak powiększać i pomniejszać na Chromebooku.
Czytaj więcej: Najlepsze Chromebooki, jakie możesz kupić

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Aby powiększyć Chromebooka, naciśnij klawisz kontrolny i + (plus) klawisze jednocześnie. Aby pomniejszyć na Chromebooku, naciśnij klawisz kontrolny i (minus/myślnik) jednocześnie. Możesz także użyć gestów uszczypnięcia/dociągnięcia na gładziku, użyć ustawień, aby dostosować skalowanie lub użyć wbudowanego narzędzia do powiększania.


SKOK DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Jak powiększyć lub pomniejszyć określone okno za pomocą skrótów klawiaturowych

Klawiatura Samsung Chromebook 4Palash Volvoikar / Android AuthorityAby powiększyć lub pomniejszyć określone okno na Chromebooku, kliknij je i upewnij się, że jest aktywne. Następnie możesz przejść do używania skrótów klawiaturowych. Aby powiększyć okno, naciśnij klawisz kontrolny i + (plus) klawisze jednocześnie. Aby pomniejszyć okno, naciśnij klawisz kontrolny i (minus/myślnik) jednocześnie. Możesz zresetować powiększenie do wartości domyślnej, naciskając klawisz kontrolny oraz 0 (zero) na raz.
Zobacz także: Ile należy wydać na Chromebooka?

Jak powiększyć lub pomniejszyć określone okno za pomocą gładzika?

Zbliżenie na gładzik Acer Chromebook Spin 514Gesty Erica Zemana / Android AuthorityTrackpad na Chromebookach są takie same jak gesty Windows i możesz ich używać do powiększania i pomniejszania okna na Chromebooku. Aby powiększyć, przesuń kursor na obszar, który chcesz powiększyć. Rozsuń dwoma palcami od środka do ukośnych krawędzi gładzika. Aby pomniejszyć, zsuń dwa palce od ukośnych krawędzi gładzika do jego środka. Pamiętaj, że za pomocą tej metody nie można pomniejszyć poniżej domyślnego 100% powiększenia. Będziesz mógł pomniejszać za pomocą gładzika tylko wtedy, gdy wcześniej powiększono ponad 100%.
Zobacz także: Chromebook czy laptop — który wybrać?

Powiększanie lub pomniejszanie określonego okna za pomocą ustawień menu

Opcje powiększenia Google ChromePalash Volvoikar / Android Authority Jest to przydatna metoda dla Google Chrome i innych aplikacji, takich jak Dokumenty Google, które otwierają się w Chrome. Możesz użyć menu przeglądarki, aby powiększyć lub pomniejszyć określone okno w Chrome.Przejdź do strony, którą chcesz powiększyć lub pomniejszyć w Google Chrome. Kliknij przycisk menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu, obecny na pasku narzędzi. Rozwijane menu będzie zawierało opcję Powiększenie, z pokazywanym procentem powiększenia, a wokół niego symbole + i –. Aby powiększyć, naciśnij klawisz + i naciśnij klawisz –, aby pomniejszyć.
Zobacz także: Jak zainstalować Chrome OS Flex

Jak zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar ekranu pulpitu

Możesz użyć aplikacji Ustawienia, aby zmienić między innymi rozmiar pulpitu. Jest to podobne do funkcji skalowania tekstu, którą widzimy w systemie Windows i innych systemach operacyjnych, gdzie można ustawić pozorną rozdzielczość, aby rzeczy nie wyglądały na zbyt małe na ekranach o dużej gęstości pikseli. Wykonaj poniższe czynności, aby zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar ekranu pulpitu.Otwórz Ustawienia na Chromebooku. Kliknij Urządzenia w lewym okienku nawigacji. W prawym okienku kliknij Wyświetlacze aby otworzyć ustawienia wyświetlania.Wyświetlanie ustawień ChromebookaPalash Volvoikar / Android AuthorityBędzie dostępna opcja o nazwie Rozmiar wyświetlacza pod Wbudowany wyświetlacz Sekcja. Przesuń suwak po prawej stronie w kierunku Wielki aby zwiększyć rozmiar ekranu i przesuń go w kierunku Mały aby go zmniejszyć.Ustawienia skalowania ChromebookaPalash Volvoikar / Android Authority

Korzystanie z narzędzia do powiększania na Chromebooku

Oprócz tych metod możesz również użyć narzędzia powiększającego wbudowanego w Dostępność opcje na Chromebookach. Otworzyć Ustawienia na Chromebooku i kliknij Zaawansowany w lewym okienku nawigacji. ten Zaawansowany menu rozwinie się w lewym okienku. Kliknij na Dostępność patka. W prawym okienku kliknij Zarządzaj funkcjami ułatwień dostępu.Ustawienia powiększania ChromebookaPalash Volvoikar / Android AuthorityKliknij przełącznik obok Włącz lupę pełnoekranową możliwość korzystania z lupy pełnoekranowej. Alternatywnie możesz nacisnąć klawisz kontrolny + Szukaj (lub Launcher) + m klawisze na klawiaturze. Możesz użyć klawisz kontrolny + Alt + Klawisze strzałek do przesuwania powiększonej części ekranu.Pełnoekranowa lupa do ChromebookaPalash Volvoikar / Android AuthorityAlternatywnie możesz użyć zadokowanej lupy, której przełącznik jest dostępny tuż pod lupą pełnoekranową. Aby ją włączyć, możesz również nacisnąć klawisz kontrolny + Szukaj (lub Launcher) + D Klucze. Zadokowana lupa pokazuje powiększony ekran u góry ekranu, a reszta ekranu ma domyślny rozmiar.Manipulator zadokowany do ChromebookaPalash Volvoikar / Android AuthorityTwój Chromebook mógł zostać powiększony z powodu nieprawidłowych ustawień powiększenia lub skalowania albo dlatego, że narzędzie lupy jest włączone. Spróbuj zastosować powyższe metody, aby zmniejszyć powiększenie do wartości domyślnej. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android