Jak długo wytrzymuje bateria MacBooka?

Jak długo wytrzymuje bateria MacBooka?

Ryan Haines / Android AuthorityApple nie jest obca krytyka dotycząca czasu pracy baterii w swoich urządzeniach. Historycznie rzecz biorąc, żywotność baterii iPhone’a była słaba, chociaż sytuacja uległa poprawie. A co z laptopami Apple? Jak długo wytrzymuje bateria MacBooka? Spójrzmy.

SZYBKA ODPOWIEDŹ
MacBooki Apple M1 i M2 oferują od 10 do 20 godzin pracy na baterii pomiędzy ładowaniami. Ilość czasu zależy w dużej mierze od sposobu korzystania z laptopa.


PRZEJDŹ DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Jak długo wytrzymuje bateria MacBooka?

Szczegóły kabla Macbook Pro 2021 MagSafeKris Carlon / Android AuthorityJak wszystko w życiu, baterie MacBooka nie są nieśmiertelne i w końcu padną. Choć może się to wydawać ponure, dobra wiadomość jest taka, że ​​żywotność dzisiejszych baterii MacBooka jest dość długa. Bateria MacBooka Pro M1 i M2 ma cykl życia wynoszący 1000 ładowań, podobnie jak MacBook Air M1 i M2. Liczba ta nie zmieniła się zbytnio w ciągu ostatniej dekady i jest zgodna z najlepszymi laptopami, jakie można kupić. Jednak ilość czasu pomiędzy ładowaniami z pewnością ma. Dzięki Apple MacBook Pro z 2013 roku możesz spodziewać się dziewięciu godzin bezprzewodowego surfowania po Internecie. Dziś liczba ta wzrosła ponad dwukrotnie. Bateria MacBooka Pro M1 i M2 ma cykl życia wynoszący 1000 ładowań, podobnie jak MacBook Air M1 i M2. Jeśli w prawdziwym życiu używasz MacBooka do standardowych zadań przez sześć godzin dziennie i wystarczy go ładować co drugi dzień, możesz spodziewać się, że bateria wystarczy na około pięć lat i cztery miesiące. Intensywni użytkownicy, którzy codziennie ładują swoje MacBooki, będą mieli około dwóch i pół roku użytkowania, zanim osiągną cykl życia wynoszący 1000 ładowań. Oznacza to, że przeciętny MacBook ma podobną żywotność jak przeciętny laptop. Po osiągnięciu 1000 ładowań bateria nie przestaje działać, chociaż prawdopodobnie zauważysz spadek czasu jej pracy pomiędzy ładowaniami. Istnieją sposoby sprawdzenia, czy bateria wymaga wymiany, o czym poinformujemy wkrótce.

Jak długo wytrzymuje bateria MacBooka na jednym ładowaniu?

Zawias portów ekranu klawiatury MacBook Pro 16 caliNie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy to od sposobu korzystania z MacBooka. Osoba edytująca wideo w Final Cut Pro nie będzie cieszyć się tak długim czasem pracy na baterii, jak osoba, która przypadkowo przegląda Internet w poszukiwaniu nowego telefonu. Odpowiedź zależy również od tego, jakiego MacBooka używasz. Poniżej znajduje się tabela najnowszych MacBooków Apple wyposażonych w silikonowy układ przetwarzający Apple M1 lub M2. ModelŻywotność baterii na jednym ładowaniuMacBook Air (M1, 2020)
Do 18 godzin
MacBook Pro (13-calowy, M1, 2020)
Do 20 godzin
MacBook Air (M2, 2022)
Do 18 godzin
MacBook Pro (13-calowy, M2, 2022 r.)
Do 20 godzin
MacBook Pro (16-calowy M2, 2023 r.)
Do 22 godzin
MacBook Air (15-calowy, M2, 2023)
Do 18 godzin

Czy Apple mówi prawdę o żywotności baterii?

Liczby te pochodzą z oficjalnej specyfikacji Apple, ale jak mają się one do rzeczywistości? Odpowiedź ponownie brzmi: to zależy. Podczas sprawdzania Macbooka Air 2022 uzyskaliśmy od 10 do 12 godzin pracy na baterii pomiędzy ładowaniami. Dotyczyło to typowego użytkowania, w tym przeglądania Internetu, edycji zdjęć i przesyłania wiadomości na platformie Slack. W naszej recenzji 16-calowego MacBooka Pro z 2023 r. odnotowaliśmy tę samą żywotność baterii. Nie oznacza to jednak, że Apple celowo wprowadził klientów w błąd, podając parametry żywotności baterii MacBooka. Firma będzie miała swój własny sposób testowania testów porównawczych, a dzielenie się najlepszymi wynikami będzie zgodne ze zdrowym rozsądkiem. Z drugiej strony Apple jest raczej konserwatywny, jeśli spojrzy na szacunki dotyczące baterii w innych swoich produktach. Twierdzi, że Apple Watch Ultra wytrzymuje do 36 godzin na jednym ładowaniu, ale podczas naszej recenzji regularnie przekraczaliśmy granicę 40 godzin.

Jak wydłużyć czas pracy baterii MacBooka

Kilka łatwych i podstawowych sposobów na wydłużenie czasu pracy baterii MacBooka. Włączenie trybu niskiego zużycia energii w systemie macOS pomaga spowolnić rozładowywanie baterii, ale wiąże się to z pewnym kompromisem.Tryb niskiego zużycia baterii MacBookaAndy Walker / Android AuthorityTryb niskiego zużycia energii zmniejsza wydajność, spowalniając procesor i minimalizując użycie pamięci RAM w celu zwiększenia mocy baterii. Zmiany te mogą nie być zauważalne podczas używania MacBooka do lekkich zadań. Poczujesz jednak różnicę w przypadku trudniejszych zadań, takich jak edycja wideo. Inne sposoby wydłużenia czasu pracy baterii obejmują przyciemnienie jasności ekranu, wyłączenie podświetlenia klawiatury i zamknięcie wszystkich nieużywanych aplikacji aby nie działały w tle.

Czy można wymienić baterię MacBooka?

Z biegiem czasu bateria nie będzie działać tak dobrze, jak w dniu zakupu. Oznacza to krótszy czas pracy baterii pomiędzy ładowaniami. Na szczęście możesz wymienić baterię, chociaż nie jest to tanie. Na przykład wymiana baterii MacBooka Pro z 2018 roku bezpośrednio za pośrednictwem Apple kosztuje około 300 dolarów. Koszty różnią się w zależności od posiadanego modelu MacBooka.

Kiedy należy wymienić baterię w MacBooku?

macOS może analizować wydajność baterii i informować Cię, kiedy należy wymienić ją. Wykonaj następujące kroki, aby sprawdzić aktualny stan baterii. Przejdź do logo Apple w lewym górnym rogu ekranu. Wybierz opcję Informacje o tym komputerze Mac.
bateria MacBooka o tym MacuAndy Walker / Android Authority Następnie wybierz Więcej informacji…
Żywotność baterii Macbooka jest większaAndy Walker / Android Authority Przewiń w dół i wybierz Raport systemowy…
Żywotność baterii MacBookaAndy Walker / Android Authority W menu po lewej stronie znajdź i wybierz opcję Zasilanie.
stan baterii w MacBookuAndy Walker / Urząd Android Pod informacjami o stanie zdrowia zobaczysz liczbę cykli, stan i maksymalną pojemność. Jeśli bateria jest sprawna i sprawna, stan powinien być „Normalny”. Jeśli będzie wymagać wymiany, wyświetli się komunikat „Serwis baterii”. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android