Jak często można używać reklam w rozmowach telefonicznych, SMS-ach i e-mailach?

Jak często można używać reklam w rozmowach telefonicznych, SMS-ach i e-mailach?

Redakcja 1 czerwca 2023 r

Maszyny reklamowe firm wykorzystują różne kanały kontaktu z klientami, wymiany informacji i reklamowania się. Ale aby nie było problemów prawnych, należy zwrócić uwagę na kilka punktów, które teraz wyjaśnimy bardziej szczegółowo.

Źródło obrazu: Pexels

Dlaczego reklamy SMS są nadal używane?

Reklama e-mailowa i SMS-owa jest integralną częścią marketingu wielu firm. O ile wezwania reklamowe są odbierane przez wielu klientów raczej negatywnie, o tyle krótkie komunikaty z CTA (call-to-action) i przydatnymi informacjami są odbierane znacznie lepiej. Prawie każdy Niemiec ma smartfon lub tablet.

Statystycznie reklamy SMS są bardzo interesujące, ponieważ wskaźnik otwarć jest znacznie wyższy niż reklamy e-mailowe. Krótkie wiadomości, które również proszą o interakcję z pytaniem, są szczególnie popularne w działach marketingu. Napisanie odpowiedzi zajmuje tylko kilka sekund, a reklamodawcy mogą budować lepsze relacje z klientami.

Następujące aspekty są szczególnie interesujące dla firm:

Wysokie zaangażowanie po stronie klienta

Odbiorca musi oczywiście wyrazić zgodę na otrzymywanie reklamowego SMS-a. Gdy już to nastąpi, krótkie wiadomości są otwierane szczególnie szybko, a wysyłane z nimi linki są wybierane bardzo często w porównaniu z innymi kampaniami reklamowymi.

Docelowa grupa odbiorców

Krótka wiadomość na telefon komórkowy jest bardzo trafna, ponieważ trafia dokładnie do osoby, dla której jest przeznaczona. Wskaźnik otwarć jest bardzo wysoki, dlatego wiele firm polega na tym kanale reklamowym.

Wysoka akceptacja

Klienci muszą wyrazić zgodę na reklamy SMS-owe przed ich wysłaniem. Gdy to się stanie, te komunikaty reklamowe są akceptowane i postrzegane przez klientów jako niezbyt uciążliwe.

Łatwe do tworzenia i oceny

Tworzenie wiadomości SMS jest bardzo proste. Można zainstalować znaki specjalne i emotikony, aby rozluźnić zawartość. Jedynie długość wiadomości jest ograniczona do 160 znaków.

Nowoczesne narzędzia i zewnętrzni dostawcy nie tylko zapewniają ukierunkowane wysyłanie reklamowych SMS-ów, ale także oferują narzędzia statystyczne i analityczne, za pomocą których można mierzyć sukces takiej kampanii.

Cztery przepisy, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o reklamy SMS-owe, telefoniczne i e-mailowe

Jeśli chcesz, aby potencjalni lub obecni klienci otrzymywali SMS online informujący o nowych produktach, powinieneś zapoznać się z poniższymi czterema przepisami.

Obejmuje to ustawę o telekomunikacji (TKG). Prawo to reguluje wszystko, co ma związek z sieciami komunikacyjnymi, jest także serwisem informacyjnym i katalogiem abonentów. Kolejną ustawą jest UWG, czyli ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Ponadto istnieje ustawa o ochronie konsumentów i ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO). Podczas reklamowania się przez SMS, telefon lub e-mail bezwzględnie przestrzega się zasad tych czterech praw.

Punkty, o których warto wiedzieć, aby uzyskać poprawną reklamę SMS

Nie wolno zapominać o niektórych punktach. Podsumowaliśmy te najważniejsze.

Nic nie działa bez zgody

Prawo Telekomunikacyjne stanowi, że bez zgody abonenta nie mogą być przesyłane żadne komunikaty reklamowe. Ta zgoda jest już wyrażona podczas rejestracji do newslettera lub na innym poziomie. Wyjątek stanowi sytuacja, w której można domniemywać zgodę w sektorze B2B lub dla freelancerów.

widoczny rozmówca

W przypadku rozmów akwizycyjnych numer osoby dzwoniącej musi być widoczny i nieukrywany. Złamanie tej zasady grozi grzywną do 100 000 euro.

zachować pozwolenia

Reklamodawcy muszą uzyskać zgodę klienta przed uruchomieniem reklam SMS-owych lub telefonicznych. Upoważnienie to należy zachować przez co najmniej pięć lat. Te same zasady dotyczą reklam SMS.

Reklama SMS i e-mail: postępuj zgodnie z zasadami i zobacz wyniki

Jeśli przestrzegasz przepisów prawa, szybko zauważysz pozytywne efekty reklamy SMS w połączeniu z reklamą e-mailową. Jako firma ważne jest przestrzeganie różnych klauzul prawa w celu ochrony nieuczciwej konkurencji i praw klientów. Ale wtedy SMS może być użytecznym kanałem reklamowym, za pomocą którego klienci mogą być informowani szybko i skutecznie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android