Jak anulować zamówienie w serwisie eBay?

Jak anulować zamówienie w serwisie eBay?

Błędy się zdarzają. Na szczęście w serwisie eBay kupujący lub sprzedający mają godzinny okres karencji na anulowanie zamówienia, jeśli nie zamierzali kupować ani sprzedawać przedmiotu. Jednak po upływie tej godziny do sprzedającego i kupującego będzie należało wynegocjowanie rozwiązania. Oto jak anulować zamówienie w serwisie eBay.
Czytaj więcej: Jak anulować zamówienie Amazon

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Aby anulować zamówienie w serwisie eBay, przejdź do swojego Historia zakupów. Następnie wybierz Więcej akcji na odpowiedniej pozycji i wybierz Anuluj zamówienie.


KLUCZOWE SEKCJE

Jak anulować zamówienie w serwisie eBay w ciągu pierwszej godziny?

Kiedy składasz ofertę lub kupujesz przedmiot w serwisie eBay, zobowiązujesz się do tego zakupu. Podobnie sprzedający są zobowiązani do sfinalizowania sprzedaży kupującemu. Istnieje jednak możliwość anulowania zamówienia w przypadku, gdy było to przypadkowe (lub jeśli widziałeś przedmiot sprzedany znacznie taniej).

Dla kupujących

Jeśli chcesz anulować zamówienie, dobrą praktyką jest poinformowanie o tym sprzedawcy tak szybko, jak to możliwe. Pamiętaj również, że jeśli Twoje zamówienie zawiera więcej niż jeden przedmiot, całe zamówienie będzie musiało zostać anulowane. Jeśli dokonałeś zakupu w ciągu ostatniej godziny, a sprzedawca nie wysłał jeszcze zamówienia, możesz rozpocząć żądanie anulowania. Jeśli sprzedający już wysłał Ci przedmiot, nie będziesz mógł go anulować. Przejdź do Historii zakupów i znajdź zamówienie, które chcesz anulować. Otworzyć Więcej akcji rozwijane menu i wybierz Poproś o anulowanie zamówienia.Adam Birney / Android AuthorityNastępnie wybierz powód anulowania zamówienia, aby poinformować sprzedawcę, dlaczego, i kliknij Składać.Powód kupującego do anulowaniaAdam Birney / Android AuthorityNastępnie sprzedawca będzie miał trzy dni na odpowiedź na Twoją prośbę. Jeśli do tego czasu nie odpowie, a Ty jeszcze nie zapłaciłeś, serwis eBay automatycznie anuluje zamówienie. Jeśli zapłaciłeś, a sprzedający nie odpowie, zostanie on pociągnięty do odpowiedzialności za wysłanie przedmiotu.

Dla sprzedawców

Czasami sprzedający mogą sprzedawać przedmiot na innej platformie lub przedmiot jest przypadkowo uszkodzony. W takich przypadkach sprzedający może anulować zamówienie, aby serwis eBay powiadomił kupującego, a jeśli już zapłacił, otrzyma zwrot pieniędzy.W centrum sprzedawcy przejdź do sekcji Zamówienia. Możesz też przejść do strony Mój eBay i wybrać Sprzedane. Znajdź zamówienie, które chcesz anulować, otwórz menu rozwijane obok niego oznaczone małą strzałką i wybierz Anuluj zamówienie.sprzedawca anuluje zamówienieAdam Birney / Android AuthorityWybierz powód anulowania, a następnie wybierz Składać skończyć.sprzedawca powód anulowaniaAdam Birney / Android Authority

Jak anulować zamówienie w serwisie eBay po godzinie?

Serwis eBay wyśle ​​do Ciebie wiadomość e-mail z potwierdzeniem zakupu lub sprzedaży przedmiotu. Jeśli zdarzyło Ci się to przegapić lub zmienić zdanie po godzinie, nieco trudniej jest anulować zamówienie, choć nie jest to niemożliwe.

Dla kupujących

Jeśli od zakupu minęła ponad godzina, musisz skontaktować się ze sprzedawcą i poprosić go o anulowanie zakupu. Aby to zrobić, przejdź do Historii zakupów i znajdź zamówienie, które chcesz anulować. Wybierz Więcej akcji rozwijane menu i wybierz Skontaktuj się ze sprzedawcą.skontaktuj się ze sprzedawcąAdam Birney / Android AuthorityStamtąd wybierz Prośba o anulowanie tego zamówienia pod tematami. Napisz wiadomość wyjaśniającą sprzedającemu, dlaczego musisz anulować i wybrać Wysłać wystawić twoją prośbę.

Dla sprzedawców

Sprzedający mogą anulować zamówienie w serwisie eBay do 30 dni po sprzedaży, nawet jeśli kupujący już zapłacił. Pamiętaj jednak, że jeśli anulujesz zamówienie, możesz otrzymać defekt transakcji, który ma wpływ na poziom wydajności sprzedawcy. W Centrum sprzedawców przejdź do Zamówienia. Możesz też przejść do strony Mój eBay i wybrać Sprzedane. Znajdź zamówienie, które chcesz anulować i od Więcej akcjiWybierz Anuluj zamówienie. Wybierz powód anulowania, a następnie wybierz Składać skończyć.sprzedawca anuluje zamówienieAdam Birney / Android Authority

Często zadawane pytania

Czy kupujący w serwisie eBay mogą anulować zamówienia po dokonaniu płatności? Aby anulować zamówienie po dokonaniu płatności, kupujący muszą skontaktować się ze sprzedającym w celu zażądania zwrotu pieniędzy. Czy mogę anulować zamówienie w serwisie eBay, jeśli sprzedający nie wysłał zamówienia? Tak, jeśli dokonałeś zakupu w ciągu ostatniej godziny, a sprzedawca jeszcze nie wysłał zamówienia, możesz rozpocząć żądanie anulowania. Czy mogę anulować zamówienie z serwisu eBay po jego wysłaniu? Nie, nie możesz anulować zamówienia po jego wysłaniu. Monitorowanie śledzenia zamówień w serwisie eBay pomoże Ci dowiedzieć się, czy będziesz w stanie anulować zamówienie na czas. Czy możesz wystawić opinię o anulowanym zamówieniu w serwisie eBay? Jeśli kupujący pomyślnie anuluje zamówienie, nie może wystawić opinii sprzedającemu. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android