iPhone zimą: genialne triki na mroźne dni

iPhone zimą: genialne triki na mroźne dni

Zima przynosi nam spadek temperatur i znów ubieramy się cieplej. Ale jest to również dość zimna sprawa dla naszych telefonów komórkowych. Nadszedł czas, aby szybko zabezpieczyć iPhone'a i inne urządzenia przed zimą. Można to osiągnąć dzięki naszym praktycznym life hackom – ogólnie zrozumiałym i łatwym do wdrożenia.

Chociaż nowoczesne smartfony są zwykle lepiej chronione, a czasem nawet posiadają certyfikat IP68, Lepiej zwrócić uwagę na kilka rzeczy, zwłaszcza zimą.

Trzy świetne lifehacki na iPhone'a w zimnych porach roku

Ogólnie rzecz biorąc, droga elektronika nie lubi ekspozycji na ekstremalne temperatury. Dotyczy to upałów, ale także mroźnej zimy. Na przykład, jeśli występują duże szoki temperaturowe, czyli szybka zmiana z zimnego na ciepłe, wówczas ryzyko kondensacji wzrasta. Może to spowodować uszkodzenie technologii. Dlatego smartfon powinien być dobrze chroniony nawet podczas mrozu. Ergo…

Wskazówka 1: Noś blisko ciała: Zima nie jest idealną porą na swobodne noszenie smartfona na łańcuszku do telefonu komórkowego nad grubą kurtką. Lepiej trzymać telefon komórkowy blisko ciała pod spodem. Zalecana jest również kieszeń w spodniach lub marynarce. Najważniejsze, żeby nasze ciała ogrzały to, co dobre i nie pozwoliły mu zamarznąć.

Przyda się także etui ochronne. Latem raczej niepraktyczne, filcowe pokrowce doskonale sprawdzają się zimą (patrz na Amazon). To, co dobre dla naszych stóp w postaci butów, w razie wątpliwości nie zaszkodzi naszym smartfonom.

Wskazówka 2: Nawet zimą smartfon pragnie być czule głaskany i dotykany, a ekran dotykowy tego wymaga. Jednak gdy gołymi palcami robi się naprawdę zimno. Nie można jednak używać zwykłych rękawiczek. Na szczęście wybór tzw. rękawiczek dotykowych jest obecnie bardzo duży (zobacz na Amazonie). Takie modele możemy dostać już za kilka euro. Zapewniają ciepło i ciepło, a jednocześnie bez problemu możemy nimi sterować iPhone'ami itp.

Mała wada: czujnik odcisków palców (zwany w Apple Touch ID) nie działa ze zrozumiałych powodów. Musisz albo na chwilę zdjąć rękawiczki, wpisać hasło w ten sposób, albo całkowicie polegać na możliwości rozpoznawania twarzy (Face ID).

Wskazówka 3: Oczywiście Twoje palce są najcieplejsze w kieszeni spodni lub płaszcza. Możesz tam także pozostać, jeśli do rozmów telefonicznych używasz zestawu słuchawkowego Bluetooth. Dobrze, Obecnie ludzie chętniej sięgają po pasujące słuchawki TWS Bluetooth, takie jak AirPods firmy Apple (zobacz na Amazonie). Dłonie i smartfony zawsze pozostają miłe i ciepłe, a my nadal możemy długo rozmawiać lub słuchać muzyki na świeżym powietrzu.

Jeśli nic nie widzisz z powodu śniegu, Mapy Google pomogą Ci znaleźć drogę:

12 wskazówek dotyczących Map Google – TECHtipp

Kiedy zrobi się bardziej wilgotno

Przy okazji: na koniec dodatkowa wskazówka. Jeśli smartfon zawilgocił się i zamoczył z powodu zbyt dużej ilości śniegu, Zdecydowanie należy unikać suszenia urządzenia na siłę. Lepiej unikać używania narzędzi takich jak suszarka do włosów czy grzejnik, a zamiast tego „rozmrażać” telefon komórkowy powoli i delikatnie w temperaturze pokojowej i wyłączać go w tym czasie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android