iPhone Flip: kiedy Apple wejdzie do gry na składanego iPhone’a?

iPhone Flip: kiedy Apple wejdzie do gry na składanego iPhone’a?

Estetyka naukowa i technologiczna/YouTubeSkładane telefony istnieją od kilku lat, ale tylko kilka firm przyjęło tę technologię. Co gorsza, większość składanych urządzeń jest dostępna tylko na wybranych rynkach, takich jak Chiny. Jedynymi godnymi uwagi opcjami składanych telefonów w Stanach Zjednoczonych są linie Galaxy Fold i Galaxy Flip firmy Samsung. Ale co z Apple’em? Czy w końcu powinniśmy spodziewać się telefonu z klapką lub składanego iPhone’a? Plotki o tak zwanym iPhone Flip krążą już od jakiegoś czasu, ale jest niewiele konkretnych szczegółów na temat planów Apple. Pomimo braku oficjalnego słowa ze strony Apple, termin iPhone 14 Pro Max Flip ostatnio mocno zyskuje na popularności. To całkiem jasne, że istnieje zainteresowanie iPhone’em z giętkim wyświetlaczem. Czy są jakieś dowody na to, że Apple pracuje nad iPhonem z klapką lub składanym urządzeniem? Zanurzmy się.

Czy Apple pracuje obecnie nad urządzeniem z klapką lub składanym iPhone’em?

Składana makieta iPhone'aApple nie komentowało zbyt wiele swoich planów dotyczących składanej technologii, przynajmniej oficjalnie. Niemniej jednak istnieją przynajmniej pewne oznaki, że Apple zwraca uwagę na rynek składanych urządzeń. Przez lata Apple złożyło kilka patentów związanych z technologią składanych i obracanych telefonów, co jasno pokazuje, że firma przynajmniej aktywnie eksperymentuje z tym pomysłem. Oczywiście firmy często zgłaszają nowe patenty, aby chronić swoje interesy. Tylko niewielka część tych patentów trafia do produktów komercyjnych. Oprócz patentów słyszeliśmy również kilka plotek, według których Apple nie tylko wypróbowuje nowe obudowy, ale nawet pracuje nad nowatorskimi pomysłami, aby lepiej chronić telefon. Jedną z bardziej nowatorskich koncepcji jest specjalna funkcja, która automatycznie wykrywałaby upadek telefonu. Telefon natychmiast zacząłby zamykać zawias. To, czy może to faktycznie działać wystarczająco szybko, aby było praktyczne, pozostaje widoczne, ale z pewnością jest to fajny pomysł. Oczywiście nie mamy pojęcia, jak mógłby wyglądać składany lub obracany iPhone, ale istnieje kilka plotek i patentów, które pomagają narysować możliwy obraz .

Jak wyglądałby iPhone Flip lub składany?

koncepcja składanego iphone'aAnalityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że Apple testuje różne rozmiary wyświetlaczy, w tym 9-calowy wyświetlacz, który można złożyć na pół. Jednak prawdopodobnie będzie to oznaczone jako iPad, a nie iPhone. Ponadto Kuo mówi, że firma pracuje nad składanym iPhonem z wyświetlaczem o przekątnej aż 8 cali. To tylko trochę więcej niż 7,3-calowy ekran w Samsung Galaxy Fold 4. Jest też prawie tak duży jak 8,3-calowy iPad Mini. Pojawiły się również pogłoski, że LG może współpracować z Apple nad testowaniem mniejszego panelu 7,5-OLED. Żaden z tych ekranów nie jest nawet w przybliżeniu tak mały, jak ten, który można znaleźć w Z Flip 4, co niekoniecznie oznacza, że ​​Apple nie testuje również innych rozmiarów. Nie możemy też powiedzieć, czy Apple wybierze obudowę, która będzie złóż na pół jak książkę, taką jak Fold 4, lub coś, co składa się na pół, jak Z Flip 4. Apple ma kilka patentów na oba style. Niedawno dowiedzieliśmy się o patencie na projekt, który nie różni się zbytnio od serii Galaxy Flip. Ponadto Apple ma patent na coś w rodzaju Microsoft Surface Duo z dwoma ekranami, które łączą się ze sobą za pomocą zawiasu, ale są technicznie oddzielnymi panelami.patent na składane jabłkoApple często powtarza istniejące koncepcje, nawet jeśli ma tendencję do tworzenia, aby być „pierwszym”. Ale co z naprawdę wyjątkowymi projektami? Jest co najmniej kilka, które nie są podobne do niczego innego. Jak widać na powyższym obrazku, jedną z możliwości jest telefon, który składa się na pół, ale pozostawia niewielką część na powiadomienia i inne informacje. To prawdopodobnie sprawiłoby, że wyświetlacz byłby znacznie mniej trwały. Cieszymy się, że Apple przynajmniej bada swoje możliwości. Apple ma nawet starszy patent na potrójnie składane urządzenie, a drugi na urządzenie z jednym ekranem, które może przymocować dodatkowy wyświetlacz za pomocą magnesów. Jak widać, istnieje wiele możliwości, którymi Apple może zająć się przy projektowaniu składanego telefonu.

Kiedy możemy spodziewać się ogłoszenia daty premiery iPhone’a?

W zeszłym roku słyszeliśmy twierdzenia, że ​​w 2023 roku możemy zobaczyć iPhone’a z klapką lub składany. Ta paplanina ostatnio znacznie zwolniła. Większość analityków branżowych przesunęła swoje prognozy do przodu, sugerując, że składany lub obracany iPhone pojawi się za co najmniej rok. Znani analitycy, np Ming Chi Kuo powiedzmy, że rok 2025 jest jeszcze bardziej prawdopodobny. Nawet wtedy jest bardzo prawdopodobne, że pierwszy składany Apple nie będzie prawdziwym produktem marki iPhone.

Apple może chcieć pozwolić rynkowi dojrzeć przed stworzeniem składanego iPhone’a

iphone 14 pro vs galaxy z flip 4 aparatyRyan Haines / Android AuthorityGalaxy Z Flip 4 (po lewej), iPhone 14 Pro (po prawej)Apple jest często ostrożny, jeśli chodzi o dostosowywanie nowych technologii. Czyni to z kilku powodów. Po pierwsze, cena nowej technologii jest często zaporowa, a Apple już pobiera opłatę. Gdyby Apple wskoczył do składanej gry już jako Samsung, telefon prawdopodobnie kosztowałby setki więcej niż konkurencja. Po drugie, nowa technologia często nie jest najbardziej niezawodna. Chociaż składane telefony Samsung znacznie się poprawiły, niektórzy użytkownicy donoszą o dostaniu się kurzu do telefonu, delikatnych wyświetlaczach, które łatwo pękają, zawiasach, które wyginają się po upuszczeniu i innych podobnych skarg. Apple zazwyczaj czeka, aż będzie wystarczająco stabilny lub popularny, aby inwestycja jest tego warta. Bądźmy też szczerzy; mody przychodzą i odchodzą. Apple ma tendencję do wybierania tylko kategorii produktów, które jego zdaniem będą miały moc przetrwania. Na przykład nieco ponad dekadę temu wielu uważało, że Apple oszalał, nie zagłębiając się w grę na netbooki. Foresight mówi nam, że słusznie się wstrzymali. Mając to na uwadze, składany iPad byłby znacznie bezpieczniejszym pierwszym wyborem. Składany iPad nie zostałby zaprojektowany do noszenia go wszędzie, a jego większy rozmiar oznacza, że ​​prawdopodobnie łatwiej jest zapewnić projekt, który go chroni. Widzieliśmy już, jak firmy takie jak Asus i Lenovo budują intrygujące składane laptopy, więc istnieje precedens dla urządzeń z większym ekranem.

Raporty sugerują, że składany iPad pojawi się w sprzedaży w przyszłym roku

funkcja składanego iPhone'aAnalityk Ming-Chi Kuo poinformował niedawno, że iPad Mini ze składanym wyświetlaczem i podstawką z włókna węglowego może pojawić się gdzieś w 2024 roku. Pojawiły się również pogłoski sugerujące, że Apple eksperymentuje ze składanymi wyświetlaczami o przekątnej do 20 cali. Nawet Samsung rzekomo wspomniał o możliwości złożenia iPada, twierdząc, że wypuści duży składany ekran przed próbą złożenia iPhone’a. Biorąc pod uwagę, że są jednym z głównych producentów składanych wyświetlaczy, wydaje się to całkiem godnym zaufania twierdzeniem. Nie jest jasne, czy byłby to typowy iPad, czy też byłby rozliczany jako hybryda, która może również działać jako tradycyjny telefon z pełną obsługą połączeń. Niewiele wiemy również o tym, na jakim projekcie firma może się zdecydować, chociaż kilka raportów skłania się ku projektowi przypominającemu książkę. Podsumowując, Apple pracuje nad składaną technologią. To tylko kwestia czasu. Gdybyśmy musieli zgadywać, wyobrażalibyśmy sobie, że ich pierwszą próbą byłoby urządzenie w stylu iPada Mini, które jest dostępne zarówno w wersji 5G/LTE, jak i WiFi. Byłby to dobry sposób na przetestowanie wód przed pójściem po składane iPady o większych rozmiarach lub nieuchwytny iPhone Flip.

Jaki rodzaj składanego urządzenia Twoim zdaniem powinien wybrać Apple w pierwszej kolejności?

5 głosów Powinni przejść od razu do składanych telefonów.20%Wolałbym składaną hybrydę iPada i iPhone’a.20%Apple powinno pozostać przy składanym iPadzie, zanim zdecyduje się na składanego iPhone’a.20%Apple powinno całkowicie unikać składanych urządzeń przynajmniej przez kilka kolejnych lata.40%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android