iPhone 15: Apple ma najlepszy aparat – prawie

iPhone 15: Apple ma najlepszy aparat – prawie

Jak powszechnie wiadomo, Apple jest dumny z postępów w aparacie nowych iPhone’ów. Z tegorocznych nowości Apple korzysta szczególnie iPhone 15 Pro Max. To wystarczy, aby przejść dobrze znany test DXOMARK i zostawić konkurencję w tyle. Jest jednak jedna mała wada.

Topowy model iPhone’a z serii 15 startuje w teście DXOMARK i od razu robi naprawdę dobre wrażenie. W ten sposób zbiera kurz iPhone’a 15 Pro Maxa w końcu cały Łącznie 154 punkty wszystkich przetestowanych dotychczas smartfonów (źródło: DXOMARK).

iPhone 15 Pro Max pokonuje Google, Samsung i Co.

Z takim wynikiem kończy się obecnie najlepszy i najdroższy iPhone na drugim miejscu i pozostawia w tyle konkurentów, takich jak Google i Samsung. Wciąż aktualny Google Pixel 7 Pro na przykład pokonał w ubiegłym roku iPhone’a 14 Pro Max (147 vs. 146 punktów), ale w 2023 roku nie będzie już miał szans z iPhone’em 15 Pro Max.

Nie wspominając już o Samsungu Galaxy S23 Ultra, który pojawił się na rynku dopiero w lutym tego roku, ale w teście aparatu został w tyle z notą 140 punktów.

Bezpośrednio za iPhonem 15 Pro Max na trzecim miejscu znajduje się Oppo Find X6 Pro (153 punkty). Ponieważ jednak Oppo wycofało się z rynku niemieckiego, dla lokalnych nabywców nie ma to znaczenia.

Istnieją cztery warianty iPhone’a 15:

To nowość w iPhonie 15

Coś podobnego można powiedzieć o pierwsze miejsce mowić. The Huawei P60 Pro Choć jest sprzedawany w tym kraju (patrz na MediaMarkt), to na rynku międzynarodowym nie ma praktycznie żadnych szans ze względu na brak usług Google w związku z amerykańskim zakazem wobec Huawei i dlatego jest mniej więcej nieistotny.

Zalety i wady: Aparat telefonu komórkowego Apple pod mikroskopem

Konkluzja: według DXOMARK iPhone 15 Pro Max jest taki najlepszy wśród odpowiednich smartfonów z aparatem na „Zachodzie” (widok na Cyberport) – prawdziwy i zasłużony triumf Apple. Co jednak testerom szczególnie podoba się w iPhonie 15 Pro Max, a co krytykują? Krótkie podsumowanie.

Zawodowiec:

Doskonała jasność i wysoki kontrast podczas oglądania zdjęć na wyświetlaczu HDR Precyzyjna ekspozycja, nawet podczas fotografowania w nocy Przyjemne i naturalne odwzorowanie kolorów i odcieni skóry Doskonała dbałość o szczegóły w jasnym świetle Szybki i precyzyjny autofokus Skuteczna stabilizacja wideo

W tej dyscyplinie iPhone 15 Pro Max przebija nawet siostrzany model:

Jednak krytykowano:

Szum na zdjęciach przy słabym oświetleniu Niepożądane artefakty, w tym odblaski, zjawy i aliasing Nieco ograniczony zakres dynamiki na zdjęciach Niespójne szczegóły we wszystkich zakresach zoomu

Jeden szczegół odróżnia obecnie iPhone’a 15 Pro Max od wszystkich innych modeli w rodzinie. The System soczewek tetrapryzmatycznych o ogniskowej aż 120 mm (pięciokrotny zoom optyczny) to absolutna nowość w telefonie komórkowym Apple.

„Normalny” model Pro iPhone’a 16 również mógłby na tym zyskać najwcześniej w przyszłym roku. Ale do tego czasu nikt nie będzie rzucał wyzwania iPhone’owi 15 Pro Max w walce o czołową pozycję Apple’a.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android