iPhone 14 nie będzie miał fizycznej karty SIM – oto, co to oznacza dla Ciebie

iPhone 14 nie będzie miał fizycznej karty SIM – oto, co to oznacza dla Ciebie

Ryan Haines / Android Authority Ogłoszenia o nowych iPhone’ach stały się modne na początku września. Teraz, gdy kurz opadł, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, czy dostaniesz urządzenie iPhone 14, czy nie. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników, ale wiemy, że wielu z was próbuje dowiedzieć się, na czym polega brak fizycznego gniazda karty SIM. Opowiemy Ci wszystko na ten temat!

Co się stało z fizyczną kartą SIM iPhone’a 14?

ROG Phone 2 Karta SIM Easter EggJedną z najbardziej szokujących zapowiedzi na imprezie Apple’a było usunięcie fizycznych kart SIM w serii iPhone 14. Jesteśmy bardzo przyzwyczajeni do po prostu wymiany kart SIM, gdy tylko chcieliśmy zmienić telefon. Był to proces bezmyślny i bardzo skuteczny. Cóż, czasy zamiany kart SIM minęły. Przynajmniej w świecie Apple, ale podejrzewamy, że może to również zacząć stać się trendem w ekosystemie Androida. Apple usunęło fizyczne gniazda kart SIM z nowej serii iPhone’a 14. Zamiast tego te nowe telefony będą wyposażone w kilka modułów eSIM, umożliwiających jednoczesne łączenie się z dwiema sieciami, ale tylko poprzez zarejestrowanie zintegrowanej karty eSIM u operatorów. Należy jednak pamiętać o bardzo ważnym czynniku. Tylko amerykańskie modele iPhone’a 14, iPhone’a 14 Plus, iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max zostaną usunięte z fizycznego gniazda karty SIM. Modele sprzedawane w innych krajach będą dostarczane z fizyczną kartą SIM, a także dwoma eSIM-ami. Oto kolejna bardzo ciekawa informacja. Chińskie wersje tych iPhone’ów nadal będą miały fizyczne gniazda kart dual-SIM. Chiński rząd nie jest wielkim fanem technologii eSIM.

Co to jest karta eSIM?

Apple Event 2022 iphone 14 esim 2eSIM to skrót od „Embedded SIM” (lub Embedded Subscriber Identity Module). Są to karty SIM, których nie można usunąć z urządzenia. Konto operatora abonenta musi być zarejestrowane w telefonie, co oznacza, że ​​można je skonfigurować bezprzewodowo, w przeciwieństwie do fizycznej interakcji. Jakie są inne rodzaje kart SIM? Fizyczna karta SIM: plastikowa karta SIM zawierająca informacje łączące telefon z abonamentem operatora. Możesz go usunąć lub wymienić do woli. Dual-SIM: Telefon z dwiema kartami SIM to urządzenie z dwoma fizycznymi gniazdami kart SIM. Pozwala to na obsługę dwóch sieci na jednym urządzeniu. Dual-eSIM: Tak właśnie będzie miała seria iPhone’ów 14. Urządzenie Dual-eSIM obsługuje dwie karty eSIM, umożliwiając użytkownikowi łączenie się z kilkoma sieciami operatorów bez konieczności posiadania karty fizycznej. Hybrydowa karta SIM: Urządzenia z hybrydową kartą SIM to telefony, które łączą moduły fizyczne i eSIM. Daje to dodatkową warstwę elastyczności i wyboru, pozwalając zdecydować, która technologia jest dla Ciebie najlepsza.

Opcje SIM w serii iPhone 14

iPhone 14iPhone 14 PlusiPhone 14 ProiPhone 14 Pro MaxUSA
iPhone 14Dual-eSIM
iPhone 14 Plus Dual-eSIM
iPhone 14 Pro Dual-eSIM
iPhone 14 Pro Max Dual-eSIM
Chiny
iPhone 14Podwójna fizyczna karta SIM
iPhone 14 PlusPodwójna fizyczna karta SIM
iPhone 14 ProDual Fizyczna karta SIM
iPhone 14 Pro Max Podwójna fizyczna karta SIM
Reszta świata
iPhone 14Pojedyncza fizyczna karta SIM
Dual-eSIM
iPhone 14 PlusPojedyncza fizyczna karta SIM
Dual-eSIM
iPhone 14 ProSingle fizyczna karta SIM
Dual-eSIM
iPhone 14 Pro MaxPojedyncza fizyczna karta SIM
Dual-eSIM
iPhone 14iPhone 14 PlusiPhone 14 ProiPhone 14 Pro Max

Plusy i minusy technologii eSIM

Co jest dobre?

eSIM tworzą mniej śmieciE Recykling odpadów 1Technologia Edgar Cervantes / Android AuthorityeSIM wydaje się nowa i fantazyjna, ale czy jest coś, co czyni ją lepszą? Jest kilka rzeczy, które sprawiają, że jest to lepsza alternatywa. Na początek fizyczne karty SIM tworzą więcej śmieci. Te plastikowe moduły należy od czasu do czasu wymieniać, a także za każdym razem, gdy zmieniasz przewoźnika. Ponadto może być konieczna zmiana karty SIM za każdym razem, gdy wprowadzana jest nowa technologia, taka jak 5G. Oznacza to, że technologia eSIM jest lepsza dla środowiska! Jest wygodny Wygoda to druga zaleta. Aby aktywować kartę eSIM, potrzebujesz tylko połączenia internetowego, które możesz uzyskać przez Wi-Fi. Oznacza to, że nie musisz iść do sklepu, wysyłać karty SIM ani kontaktować się z przedstawicielami obsługi klienta. Przynajmniej nie przez większość czasu. Ułatwia zmianę przewoźnikaSprint Verizon T Mobile i Verizon przewoźników Zdjęcie stockoweEdgar Cervantes / Android Authority Ponadto eSIM są kuszące dla osób, które chcą pewnego poziomu swobody w przełączaniu się między operatorami. Nie musisz czekać na kartę eSIM, więc zawsze możesz zmienić operatora kilkoma dotknięciami i aktywować konto online. Możesz nawet przetestować jedną sieć bez opuszczania obecnej, a następnie zdecydować, czy chcesz się przełączyć, czy nie. Wyobraź sobie, że konkurujący przewoźnicy zaczęli oferować wersje próbne, aby zobaczyć, jak dobry jest zasięg i usługi w Twojej okolicy! To fajny pomysł. Bezpieczeństwo Moduły eSIM są również bezpieczniejsze. Wynika to z ich wbudowanej natury. Nie możesz fizycznie usunąć ani wymienić karty eSIM. Jeśli telefon zostanie zgubiony lub skradziony, znacznie trudniej będzie go aktywować na innej linii.

Co jest złego?

Nie wszyscy operatorzy obsługują eSIM Złą rzeczą w technologii eSIM jest to, że chociaż zyskuje na popularności, nadal nie jest obsługiwana przez wszystkich operatorów. Dzieje się tak zwłaszcza poza USA. Oznacza to, że amerykańscy użytkownicy iPhone’a 14 będą mieli trudniejszy czas na uzyskanie usługi podczas podróży. Oczywiście zawsze możesz poruszać się po całym świecie, ale zawsze fajnie jest zdobyć lokalną fizyczną kartę SIM i włożyć ją do smartfona, aby cieszyć się lokalnymi cenami. Być może będziesz musiał częściej dzwonić do swojego operatoraiPhone 13 Pro odbiera telefonDhruv Bhutani / Android Authority Kolejną niedogodnością związaną z technologią eSIM jest to, że czasami może wymagać większej pomocy od operatora. Zaoszczędzisz czas potrzebny na uzyskanie karty SIM, ale zmiana telefonu może być nieco bardziej skomplikowana i być może będziesz musiał do nich zadzwonić. Załóżmy, że zepsułeś iPhone’a. Korzystając z fizycznej karty SIM, wystarczyło wyciągnąć ją z uszkodzonego iPhone’a i włożyć do nowego. Nie dotyczy to karty eSIM. Śledzenie lokalizacji? Niektórzy ludzie martwią się o prywatność. Najlepszym sposobem na powstrzymanie kogokolwiek przed śledzeniem lokalizacji telefonu jest wyciągnięcie karty SIM i wyłączenie wszystkich usług. Nie możesz tego zrobić z technologią eSIM. Możesz usunąć plan komórkowy, ale wiemy, że to nie to samo.

Czy brak fizycznej karty SIM wpłynie na Ciebie?

Tylko amerykańskie urządzenia iPhone 14 będą pomijać fizyczne gniazdo karty SIM, a większość operatorów w tym kraju obsługuje tę technologię. Oznacza to, że większość Amerykanów może nie zauważyć dużej różnicy w codziennym użytkowaniu. Po trochę niepewnej aktywacji użytkownicy będą cieszyć się tym samym systemem iOS i usługami, które znają i kochają. Jedynym prawdziwym problemem, jaki widzimy, jest niedogodność, jaką technologia eSIM może przynieść podróżnym. Wiele krajów ma niewielką lub żadną obsługę eSIM, a fizyczna karta SIM nie będzie już opcją dla podróżujących obywateli USA. Oczywiście to samo dotyczy częstych nabywców telefonów, którzy mogą chcieć wygodnie wymieniać karty SIM do woli.

Często zadawane pytania

Czy mogę przenieść moją kartę eSIM z jednego iPhone’a na drugi? Tak! Apple nazywa tę funkcję eSIM Quick Transfer i możesz ją znaleźć, przechodząc do Ustawienia > Sieć komórkowa > Dodaj plan sieci komórkowej. Czy mogę przenieść konta eSIM z Androida na iPhone’a? Niestety aplikacje i usługi transferu eSIM nie są standardem. Oznacza to, że usługa Apple Quick Transfer działa tylko na urządzeniach Apple. Będziesz musiał polegać na swoim operatorze, aby przełączać się między urządzeniami z Androidem i iOS. Zadzwoń do nich! Ile kont eSIM mogę przechowywać w iPhonie 14? W jednym urządzeniu iPhone 14 można przechowywać do ośmiu kart eSIM, ale tylko dwa z nich mogą być aktywne jednocześnie. Czy mogę zaimportować iPhone’a 14, aby nadal używać fizycznej karty SIM? Oczywiście! Zawsze możesz dostać urządzenie iPhone 14 z innego kraju i nadal cieszyć się fizycznym gniazdem karty SIM. Może to kosztować cię więcej, ale dla niektórych z was może to być tego warte. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android