iPadOS 17: data premiery, funkcje i kompatybilność

iPadOS 17: data premiery, funkcje i kompatybilność

Android 14 jest już tuż za rogiem, ale na pewno nie będzie to jedyny mobilny system operacyjny w drodze. Fani iPada firmy Apple z radością dowiedzą się, że iPadOS 17 jest już prawie gotowy, a wraz z nim wiele funkcji, które znamy już z niepublikowanego jeszcze iOS 17, a także kilka ulepszeń dostosowanych do tabletów. Dołącz do nas, gdy przyjrzymy się bliżej nadchodzącej dacie premiery iPada, konwencji nazewnictwa, funkcjom i nie tylko.
iPadOS 17: W skrócie

Kiedy to wyjdzie? Apple iPadOS 17 zadebiutuje 18 września.
Co nowego?

iPadOS 17 zmienia działanie ekranu blokady, dodając nowe widżety i nie tylko. W iPadOS 17 pojawią się także nowe interaktywne widżety. Menedżer sceny dodaje kilka ulepszeń, które umożliwiają poruszanie się i dostosowywanie rozmiarów okien. Apple dodaje nowe aplikacje do iPadOS, w tym aplikację Health na iPhone’a i nadchodzącą aplikację Journal.

Data i nazwa wydania iPadOS 17

iPadOS 16: 24 października 2022 r
iPadOS 15: 20 września 2021 r
iPadOS 14: 16 września 2020 r
iPadOS 13: 24 września 2019 r. Apple oficjalnie ogłosiło iPadOS 17 5 czerwca, ale jeszcze go nie wypuściło. Często widzimy wersje beta na długo przed wydaniem ostatecznym. Jak długo będziemy musieli czekać na stabilną wersję iPadOS 17? Właściwie jeszcze tylko tydzień. Podczas niedawnego wydarzenia Apple Wonderlust firma ogłosiła, że ​​iPadOS 17 będzie dostępny dla użytkowników iPadów 18 września, razem z iOS 17.

Czy dostępna jest wersja beta iPadOS 17?

iPadOS 17 Beta został udostępniony publicznie 5 czerwca. Od tego czasu udostępniono mu kilka dodatkowych wersji beta publicznych i deweloperskich. Aby wziąć udział w wersji beta, musisz najpierw upewnić się, że korzystasz z systemu iPadOS 16.4 lub nowszego. Będziesz także potrzebować kompatybilnego tabletu. Następnie wystarczy wykonać kilka prostych kroków: Przejdź do Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania.
Wybierać Aktualizacje wersji beta. Zostaniesz zabrany do Aktualizacja wersji beta strona. Uzyskiwać Z powrotem i uderzył Ściągnij i zainstaluj.

Funkcje iPada 17

Zewnętrzna kamera iPadaDuża część nowych funkcji iPadOS jest dostępna także w iOS 17, co szczegółowo opisujemy w naszym przewodniku po funkcjach iOS 17. Oto niektóre z najważniejszych funkcji dostępnych w iOS 17, które są również dostępne w iPadOS 17:

NameDrop pozwala AirDrop na Twoją wizytówkę: Nowa funkcja NameDrop umożliwia szybkie udostępnianie informacji kontaktowych poprzez zbliżenie telefonów.
AirDrop może także wysyłać pliki przez Internet: Chociaż AirDrop jest przeznaczony do transferów krótkiego zasięgu, co się stanie, jeśli rozpoczniesz transfer i nagle będziesz musiał jechać? Właśnie tam pojawia się ta nowa funkcja. Możesz kontynuować wszelkie transfery przez iCloud, o ile obie osoby są zalogowane na swoich kontach iCloud.
FaceTime otrzymuje wiadomości audio i wideo, reakcje i kilka innych ulepszeń: Możesz teraz zostawiać wiadomości w formie wideo lub audio, jeśli ktoś nie odbierze Twojego połączenia FaceTime. Oprócz tego dostępne są teraz nowe reakcje, które możesz wykonać, takie jak wykonanie gestu serca, aby wywołać na ekranie deszcz ikon serc.
StandBy zamienia Twój tablet w zegar: Tryb gotowości pozwala ustawić iPada w orientacji poziomej podczas ładowania przy użyciu technologii Qi lub MagSafe, zapewniając przejrzyste informacje, takie jak inteligentne widżety i godzina.
Apple ulepsza autokorektę i dyktowanie za pomocą sztucznej inteligencji: Ulepszona sztuczna inteligencja szybko zmienia wszystko wokół nas, więc nie jest zaskakujące, że Apple korzysta z tej technologii, aby ulepszyć sugestie autokorekty i zwiększyć dokładność dyktowania.
Hej, Siri nie jest już potrzebna: Nie chcesz tysiąc razy mówić „hej Siri”? Teraz możesz po prostu powiedzieć „Siri”. To niewielka, ale mile widziana zmiana.
Apple wprowadza nową aplikację Journal: Ta aplikacja została zaprojektowana tak, abyś mógł robić notatki na temat swojego dnia i życia, podobnie jak dzienniki, które niektórzy z nas mieli, gdy byli młodzi. To po prostu uderza w powierzchnię. Możesz teraz także udostępniać hasła szybciej niż kiedykolwiek, otrzymywać ostrzeżenia o poufnych wiadomościach (aby przypadkowo nie otworzyć prywatnego wyboru w obecności wszystkich) i nie tylko. A co z funkcjami iPadOS 17 — czy są one specyficzne dla tego tabletu? Tak, właściwie kilka rzeczy. Jest też kilka funkcji, które wcześniej były dostępne tylko dla iPhone’ów. Przyjrzyjmy się bliżej niektórym z najważniejszych nowych funkcji iPadOS 17:

Widżety ekranu głównego zostały przerobione w iPadzie 17

widżety jabłkowe (1)Widżety Apple zawierają pewne statyczne informacje, na które możesz rzucić okiem. Aby dokonać realnych zmian, musisz wskoczyć do aplikacji powiązanej z widżetem. Przynajmniej tak było kiedyś. Apple zmienia widżety dla wszystkich swoich systemów operacyjnych, dodając więcej interaktywnych elementów, takich jak możliwość szybkiego włączania i wyłączania świateł, oznaczania przypomnień o ukończeniu, a nawet odtwarzania utworu. Chociaż tego rodzaju widżety są powszechne w świecie Androida, to miło widzieć ulepszenia widżetów również na iPadzie.

Ekran blokady iPadOS 17 przechodzi gruntowną metamorfozę

tapeta na iPada 17 (1)iOS 16 przyniósł całkiem spore ulepszenia ekranu blokady iPhone’a. Niestety, żadna z tych zmian nie została wprowadzona w iPadzie 16. Na szczęście Apple udostępnia teraz te same funkcje dostosowywania ekranu blokady na iPadzie. Ci, którzy nie korzystali z tej funkcji na iPhonie, będą mogli dostosować kolory i czcionkę style, przeglądaj dynamiczne zestawy zdjęć jako tło i twórz unikalne projekty, które wyróżnią Twój tablet. Możesz nawet dodać całą kolumnę widżetów bezpośrednio do ekranu blokady, a także nowe aktywności na żywo, które śledzą zdarzenia, takie jak liczniki czasu, loty, zamówienia jedzenia i inne.

iPad obsługuje teraz kamery zewnętrzne

czas na rozmowę (1)Po raz pierwszy Apple dodaje do iPada obsługę aparatu zewnętrznego, szczególnie z myślą o aplikacjach takich jak FaceTime. Nie tylko będziesz mógł podłączyć kamerę internetową, ale zobaczysz także obsługę zewnętrznych wyświetlaczy z wbudowanymi kamerami.

Stage Manager dodaje kilka nowych zmian do miksu

ipados 17 menadżer sceny (1)W naszych poprzednich recenzjach iPada Pro mieliśmy kilka niezbyt pochlebnych rzeczy do powiedzenia na temat Stage Managera. Chociaż rozwiązanie to ma sens na papierze, nie jest tak dobrym rozwiązaniem wielozadaniowym, jak w przypadku systemu operacyjnego klasy stacjonarnej. Dobra wiadomość jest taka, że ​​Stage Manager w iPadOS 17 wciąż ewoluuje. Będziesz teraz mieć możliwość swobodnej zmiany rozmiaru okien, przenoszenia ich i umieszczania w sposób, który Ci najbardziej odpowiada.

Aplikacja Apple Health dostępna jest na iPadzie wraz z innymi ulepszeniami

aplikacja zdrowotna na iPada 17 (1)
Aplikacja Apple Health była wcześniej zarezerwowana dla rodziny iPhone’ów. Nowa wersja zoptymalizowana pod kątem iPada dobrze wykorzystuje większy wyświetlacz z nowym widokiem Ulubione, dodatkowymi, czytelnymi statystykami i nie tylko. Prawie każda funkcja dostępna w aplikacji Health na iPhonie będzie również dostępna tutaj. Apple Health i Journal to nowe aplikacje dla iPada. System operacyjny aktualizuje także wiele istniejących aplikacji. Pliki PDF i notatki będą teraz miały ulepszoną funkcję automatycznego wypełniania, która wykorzystuje uczenie maszynowe do szybkiego wypełniania danych przy użyciu kontaktów i innych informacji. Po raz pierwszy istnieje także możliwość współpracy z innymi osobami przy tworzeniu plików PDF. Wreszcie w aplikacji Freeform wprowadzono także nowe narzędzia do rysowania, takie jak zakreślacz, linijka, pędzel akwarelowy i inne.

Zgodność z iPadem 17

Apple oferuje jedną z najlepszych możliwości aktualizacji, jakie kiedykolwiek widziano w mobilnym świecie, i tak jest również w przypadku iPadOS 17. Można oczekiwać, że system operacyjny będzie nie tylko preinstalowany na nadchodzących urządzeniach, takich jak iPad Pro 7. generacji i iPad Mini 7. generacji, ale także otrzymasz także wsparcie dla szerokiej gamy starszych tabletów Apple, począwszy od iPada 6. generacji. Oto zestawienie tego, czego się spodziewać: iPad (6. generacji i nowsze) iPad Mini (5. generacji i nowsze) iPad Air (3. generacji i nowsze) iPad Pro (2. generacji i nowsze) Nie wszystkie funkcje iPadOS 17 będą dobrze działać na niektórych starszych lub tańszych iPadów. Funkcje takie jak Stage Manager są zarezerwowane dla nowszego sprzętu. Niektóre funkcje będą również wymagać procesora Apple z serii M. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android