Inteligentny dom wciąż nie jest gotowy dla naszych dzieci

Echo Glow na zabawkowym pianinie.Roger Fingas / Android Authority Niedawno zacząłem testować Deebot X1 Omni firmy Ecovacs, nowy, najwyższej klasy robot odkurzający. Chociaż jest za wcześnie, aby sformułować prawdziwą opinię, jedną małą rzeczą, którą doceniam, jest blokada dziecięca na stacji dokującej X1 Omni. Zwykle możesz użyć przycisków stacji dokującej, aby rozpocząć lub zakończyć odkurzanie, ale jeśli przytrzymasz parę tych przycisków przez kilka sekund, wyłączysz tę funkcję, aby małe dzieci nie mogły już uruchamiać odkurzania z kaprysu. To nie powinno to wielka sprawa, ale jako rodzic czterolatka nagle zwrócił uwagę na brak inteligentnych akcesoriów do inteligentnego domu z zabezpieczeniem przed dziećmi. Czasami wydaje się, że twórcy inteligentnych gadżetów domowych celowo celują w kupujących bez dzieci, a przynajmniej tych ze starszymi dziećmi. Jako rezydent Android Authority, specjalista ds. inteligentnych domów, muszę robić wszystko, aby mój syn nie siał spustoszenia, podczas gdy naprawdę nie powinienem — jest kilka kroków, które firmy mogą podjąć, aby uczynić inteligentny sprzęt domowy bardziej przyjaznym dla dzieci .

1. Zablokuj opcje na czymkolwiek za pomocą przycisków

Robot odkurzający Ecovacs Deebot X1 Omni i jego stacja dokującaJeśli urządzenie ma przyciski i jest w zasięgu ręki, będzie się nim bawić małe dziecko, więc funkcja blokady X1 Omni powinna być powszechna w różnych kategoriach — nie tylko odkurzaczy — i łatwa do aktywacji za pomocą elementów sterujących aplikacji lub kombinacji przycisków. Z jakiegoś powodu nie można zablokować fizycznych elementów sterujących na głośnikach, takich jak Nest Audio lub Amazon Echo 4. generacji, co jest jedynym sposobem, w jaki rozważyłbym umieszczenie ich na nisko zawieszonych stołach i półkach, które widzisz na zdjęciach marketingowych. Jeśli urządzenie ma przyciski i jest w zasięgu ręki, pobawi się nim małe dziecko. Podobny problem mają inteligentne lampy i wiele innych rodzajów akcesoriów. Naprawdę, nie ma powodu, dla którego fizyczne blokowanie nie mogłoby być uniwersalne we wszystkich inteligentnych akcesoriach z przyciskami, o ile polecenie resetowania sprzętu pozostaje dostępne.
Zobacz też: Najlepsze inteligentne głośniki, jakie możesz kupić

2. Odrzucenie głosu/twarzy

Sterowanie gestami Google Nest Hub MaxTwórcy głośników i wyświetlaczy zwykle bardziej przejmują się poprawą reakcji asystentów AI, a nie jej zmniejszeniem. Ma to sens, biorąc pod uwagę, jak wielu z nas musiało powtórzyć „Alexa” lub „OK Google” dwa lub trzy razy, aby urządzenie zareagowało. Małe dzieci są jednak dość lekkomyślne w posługiwaniu się poleceniami głosowymi, na przykład prosząc o usłyszenie tę samą piosenkę w kółko („Baby Shark” ktoś?) lub wyłączaj światła, gdy ich używasz. Byłoby wspaniale, gdyby głośniki i wyświetlacze można było przełączać, aby odmówić wejścia od osób bez przypisanego głosu lub profili twarzy. W tej chwili Alexa, Siri i Asystent Google będą ograniczać tylko prywatne dane dla gości lub nierozpoznanych użytkowników — nadal możesz wydawać ogólne polecenia inteligentnego domu, bez względu na to, kim jesteś.

3. Więcej (i/lub lepszych) oficjalnych opcji montażu

Kamera bezpieczeństwa Arlo BabyUchwyty ścienne lub stołowe to kolejny sposób na obejście problemu małych palców. Często można podważyć rozwiązanie, nawet jeśli nie ma oficjalnego produktu lub produktu innej firmy, ale byłoby miło, gdyby kupujący mogli liczyć na oficjalną pomoc zamiast trzymać kciuki, że nadejdzie odpowiedź. Gdy już istnieją, mocowania innych firm mogą być kruche lub w jednej chwili wycofane. Czasami urządzenia, które można zamontować od samego początku, nie mają najlepszej implementacji. Nanoleaf, na przykład, łączy swoje lekkie panele taśmą dwustronną, ale działa to niezawodnie tylko w przypadku gładkich ścian, a dziecko może potencjalnie oderwać panele z wystarczającą siłą. Moje własne panele są montowane za pomocą śrub (i wysoko), aby uniknąć problemów.
Związane z: Najlepsze akcesoria Amazon Echo i Echo Dot

4. Bardziej konfigurowalna kontrola rodzicielska na głośnikach i wyświetlaczach

amazon echo pokaż 8 2021Kontrola rodzicielska jest na szczęście obecna na wszystkich głównych platformach inteligentnego domu. Na przykład Google oferuje różne filtry muzyki, wideo, połączeń, stron internetowych, a nawet poleceń i odpowiedzi Asystenta na głośnikach i wyświetlaczach. Amazon ma podobne opcje za pośrednictwem Amazon Households i Amazon Kids. Te narzędzia są jednak niespójne między platformami i mogą występować dziwne luki. Niektóre bloki treści Google są typu „wszystko albo nic” i bez względu na platformę, na której się znajdujesz, nie możesz włączyć dostępu do inteligentnego sterowania domem na podstawie poszczególnych akcesoriów. Chodzi mi o to, że jeśli dziecko chce po prostu przełączać światła w swoim pokoju, nie można połączyć tych konkretnych świateł z głośnikiem/wyświetlaczem bez zapewnienia mu dostępu do całego domu lub utworzenia całkowicie oddzielnego konta inteligentnego domu, co czyni rodzica trudne do opanowania kontrole. Potrzebujemy szczegółowych uprawnień, aby kontrolować zarówno treści, jak i akcesoria, do których dzieci mają dostęp. Potrzebujemy łatwo dostępnych paneli sterowania ze szczegółowymi uprawnieniami, obejmującymi zarówno zawartość, jak i akcesoria, do których dzieci mają dostęp. Możliwość łączenia określonych akcesoriów z określonymi głośnikami jest prawdopodobnie najwyższa na mojej liście życzeń, ale powinny istnieć również narzędzia na pierwszym planie do filtrowania utworów, filmów i podcastów według nazwy, zamiast tylko cenzurowania „wyraźnych” treści lub całych typów mediów. Chcę, aby mój syn mógł zobaczyć Ulicę Sezamkową lub usłyszeć większość swoich ulubionych piosenek – jak „Twinkle Twinkle Little Star” lub „Personality” Lloyda Price, dla porządku – jednocześnie blokując rzeczy, które są nie do przyjęcia, ale nie są jednoznaczne, takie jak , powiedz „Mały rekin”.

5. Różne poziomy dostępu do inteligentnego domu dla każdego przedziału wiekowego

Widok zmontowanego inteligentnego zamka sierpnia ze śrubąChociaż w profilach Amazon, Apple, Samsung i Google rozpoznawane są grupy wiekowe, często sprowadza się to do „dziecka”, „nastolatka” lub „dorosłego”. Nawet wtedy ograniczenia zazwyczaj koncentrują się na zakupach i konsumpcji mediów – a nie na tym, jakie akcesoria do inteligentnego domu mogą kontrolować. Jak wspaniale byłoby, gdyby dostęp do inteligentnego domu nie był tylko de facto rozważany, ale trochę bardziej zniuansowany ze względu na wiek? Możesz domyślnie zablokować inteligentne sterowanie domem dla grupy małych dzieci, otwierając je trochę dla przedszkolaków i wczesnych klas – prawdopodobnie pozostawiając rzeczy takie jak inteligentne zamki poza zasięgiem. Starsze dzieci mogą mieć szeroki dostęp, oczywiście z wyjątkiem wszystkiego, co rodzice postanowią ograniczyć.
Czytać: Jak skonfigurować i używać Google Family Link

6. Więcej inteligentnych akcesoriów domowych przeznaczonych dla dzieci

Inteligentna lampa Amazon Echo Glow w zbliżeniu.Roger Fingas / Android Authority Jednym z powodów, dla których wydaje się, że inteligentne produkty domowe są skierowane do osób bez małych dzieci, jest to, że nie jest ich wiele dla małe dzieci. Oznacza to coś trwałego z prostymi elementami sterującymi, najlepiej z designem, który dzieci uznają za fajny. Produktem, który najlepiej pasuje do tego, na co mam nadzieję, jest Echo Glow firmy Amazon. Chociaż obsługuje tę samą automatykę i piloty, co każda lampa kompatybilna z Alexa, może wytrzymać, a jej fizyczne sterowanie jest na tyle proste, że nawet maluch może je zrozumieć. Jest przycisk zasilania, a jeśli dziecko chce zmienić kolor blasku, wystarczy dotknąć kopuły. Jego wygląd jest atrakcyjny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jeśli więcej produktów spełnia te kryteria, rodzice mogą nie martwić się o to, jak wyposażają swój dom. Niektóre dzieci mogą nawet nie dbać o to, by bawić się głośnikami i wyświetlaczami, biorąc pod uwagę, że będą miały dużo (bezpiecznej) interakcji za pomocą dotyku.

Jeśli jesteś rodzicem, czy masz kłopoty z akcesoriami do inteligentnego domu?

7 głosówNie jestem rodzicem86%Jestem rodzicem, a moje dziecko (dziecia) może sprawiać problemy0%Jestem rodzicem i nie mam żadnych problemów0%Jestem rodzicem, ale nie mam żadnych akcesoria do inteligentnego domu14%

Końcowe przemyślenia

Amazon Echo Dot Dzieci 2020Krytycy mogą zarzucić, że rodzice mogą zapobiec wielu problemom, sprawując władzę w świecie analogowym, i jest w tym prawda. Dzieci muszą nauczyć się ograniczeń dotyczących wielu rzeczy, nie tylko elektroniki, a niektóre produkty mogą nie należeć do rodziny. Prawdopodobnie nie powinieneś umieszczać głośników wieżowych za 1000 USD w swoim salonie, jeśli masz malucha biegającego wokół.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android