Hej OnePlus, tak się nie ładuje w 2023 roku

Hej OnePlus, tak się nie ładuje w 2023 roku

Ryan Haines / Android Authority OnePlus i ładowanie są jak masło orzechowe i galaretka — po prostu dobrze się ze sobą czują. Od charakterystycznych czerwonych kabli po fantazyjne nazwy, takie jak Warp Charge i SuperVOOC, trudno jest mieć jedno bez drugiego. Nawet niedrogie urządzenia Nord uzyskują szybsze ładowanie niż rywale z Google, Apple i Samsung. Oczywiście te wysokie standardy oznaczają również, że za każdym razem, gdy OnePlus stawia ładującą stopę poza linią, podniesie brwi. Cóż, rozważ nasze brwi w górę, ponieważ strategia ładowania OnePlus 11 nie ma teraz sensu.

Jest ładowarka, ale…

Ładowarka i kabel USB-A o mocy 100 WRyan Haines / Android Authority Przyznamy OnePlus trochę uznania za dalsze dołączanie ładowarki do swoich urządzeń długo po tym, jak inne marki pozwoliły jej wyjść na pastwisko z gniazdem słuchawkowym. Czasami jest to też całkiem dobra ładowarka – wciąż noszę blok USB-C o mocy 160 W, który był dostarczany z OnePlus 10T, gdziekolwiek się udam. Nie było więc niespodzianką znalezienie ładowarki dołączonej do OnePlus 11, ale zaskakujący był typ połączenia. USB A. W 2023 r. W komplecie z kablem USB-A na USB-C. OnePlus oczywiście przedstawił wyjaśnienie swojej decyzji, choć im dłużej o tym myślisz, tym mniej ma to sensu. Jak wyjaśniono nam, OnePlus 11 jest dostarczany z kablem USB-A na USB-C i ładowarką USB-A, ponieważ jeśli jesteś w hotelu i zapomnisz ładowarki, wbudowane gniazdka z większym prawdopodobieństwem mają USB- Połączenia niż USB-C. Jasne, oznacza to, że będziesz mógł naładować telefon w mgnieniu oka, ale ignoruje to fakt, że standardowy port USB-A nie będzie miał sprzętu do obsługi ładowania 80 W (lub 100 W) w OnePlus 11. Ty Nadal potrzebujesz dołączonego bloku do szybkiego ładowania, bez względu na rodzaj gniazdka. Po co hotelowy port USB-A, jeśli Twój OnePlus 11 czołga się do mety? Wyjaśnienie ma jeszcze mniejszy sens, gdy spojrzy się na ładowarki z kilku ostatnich premier OnePlus. USB-C był standardem — przynajmniej na poziomie flagowca — już w OnePlus 8T. Dlaczego potrzeba portu USB-A w hotelu dopiero teraz stała się ważnym wyjaśnieniem? OnePlus zaoferował nawet głębokie zanurzenie się w możliwościach ładowania OnePlus 10T, zachwalając obsługę Power Delivery i uniwersalną prędkość ładowania 150 W, prawdopodobnie mając już zaplanowaną tę twarz.

Gdzie podziało się ładowanie bezprzewodowe?

OnePlus 8 Pro na podkładce ładowania osnowy 3Chociaż mówimy o mylących zakrętach, nie znajdziesz już OnePlus 11 wśród najlepszych telefonów do ładowania bezprzewodowego. Ta funkcja też zniknęła. Trzeba przyznać, że OnePlus nie był najszybszy, jeśli chodzi o ładowanie bezprzewodowe. Pojawił się dopiero w 2020 roku, kiedy wylądował na OnePlus 8 Pro wraz z ładowarką USB-C. Ładowanie bezprzewodowe rozprzestrzeniło się następnie na całą serię OnePlus 9, zanim przyspieszyło – dosłownie – w OnePlus 10 Pro. Teraz już go nie ma. Technicznie podążał za suwakiem alertu za drzwiami w OnePlus 10T, ale w przeciwieństwie do suwaka ładowanie bezprzewodowe nie wróciło. Gdyby OnePlus po prostu nigdy nie zainstalował ładowania bezprzewodowego, prawdopodobnie zastanawialibyśmy się, dlaczego nie, ale jest to zupełnie dziwniejsze zaoferować go, a następnie usunąć z późniejszych generacji flagowców. Marka przedstawiła wyjaśnienie wkrótce po wymówce USB-A i hotelu, mówiąc, że zespół OnePlus uważał, że prędkości ładowania przewodowego były wystarczająco szybkie, aby większość ludzi nie przegapiła ładowania bezprzewodowego. Do pewnego stopnia ma to sens, ponieważ OnePlus 11 może ładować się w ciągu kilku mrugnięć oka, ale ignoruje inne funkcje, na których polegają konsumenci, takie jak bezprzewodowe ładowanie zwrotne lub wygoda ustawienia telefonu na podkładce ładującej w twoim samochodzie. OnePlus uznał, że szybkie ładowanie przewodowe oznacza, że ​​użytkownicy nie będą tęsknić za wolną siecią bezprzewodową, ale zapominają o wygodzie. Jeszcze dziwniejsze jest to, że nowe OnePlus Buds 2 Pro, które pojawiły się wraz z OnePlus 11, obsługują ładowanie bezprzewodowe. Oferują solidną żywotność baterii, ale jeśli się wyczerpią, a ty jesteś z dala od ładowarki i gniazdka, nie masz szczęścia. Przynajmniej pecha, jeśli masz OnePlus 11. Zamiast tego musiałbyś albo mieć drugi telefon, który służy jako dedykowany power bank, albo zawsze nosić ze sobą ładowarkę i kabel i mieć nadzieję na pobliski wylot.

Szybkość to nie wszystko

Ponowna recenzja OnePlus 10 Pro z kablem ładującymDhruv Bhutani / Android Authority Więc mamy całkowitą jasność, że OnePlus i prędkości ładowania to wciąż masło orzechowe i galaretka. OnePlus 11 powraca do pełnej komórki i ledwo się poci. Jednak dobra, niezawodna konfiguracja USB to coś więcej niż tylko ładowanie. Standardy USB nadają również ton transferowi danych, a OnePlus 11 jest nadal wyposażony w USB 2.0, który został ustanowiony w 2000 roku. Przestarzały standard oznacza, że ​​OnePlus 11 (jak każdy flagowy OnePlus przed nim) może przesyłać dane z prędkością do 480 Mb / s, podczas gdy rywale, tacy jak Samsung Galaxy S23 Ultra z USB 3.2, mogą przesyłać pliki 10 razy szybciej. Nie, możesz tego nie zauważyć, jeśli wysyłasz tylko kilka zdjęć do laptopa, ale pliki wideo 8K sprawią, że będziesz czekać nieco dłużej. Ładowanie OnePlus może być zającem, ale jego prędkości przesyłania danych wciąż są żółwiem. Ponadto, podczas gdy twój pokój hotelowy może (z naciskiem na może) mieć port USB-A, nie ma gwarancji, że twój laptop będzie. Apple poprowadził szarżę, usuwając wszystko oprócz portów USB-C z linii MacBooków, a kilku graczy Windows poszło w jego ślady. Jasne, MacBook Pro odzyskał kilka utraconych portów, ale rywale, tacy jak Dell XPS 13 i HP Spectre x360, nie odwracali się tak szybko. Będziesz musiał nosić ze sobą inny kabel USB-C, aby wymieniać pliki tam iz powrotem, lub być zadowolonym z przesyłania wszystkiego przez chmurę. Jeśli chcesz tylko OnePlus 11 ze względu na jego surową prędkość ładowania, więcej mocy dla ciebie (dosłownie). Szybko wraca do pełnego naładowania i prosi o zignorowanie innych dziwactw związanych z ładowaniem i niedociągnięć USB. Ignoruje swoją niedawną przeszłość i próbuje wrócić do standardów branżowych, które już nie są standardem. Bez względu na liczbę wymówek, które oferuje OnePlus, po prostu nie ma dobrego sposobu, aby zrozumieć jego obecne podejście do ładowania. Co myślisz? Czy prędkość ładowania jest wystarczająco dobra, czy też marki powinny zamiast tego polegać na dobrze zaokrąglonych funkcjach? Daj nam znać w ankiecie poniżej.

Czy szybkie prędkości ładowania są wystarczające, czy też marki powinny koncentrować się na wszechstronnych funkcjach?

72 głosy Daj mi prędkość!47%Wolałbym bezprzewodowe ładowanie i szybszy transfer danych.53%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android