Google wprowadza mnóstwo funkcji AI na Chromebooki (z pewnym haczykiem)

Google wprowadza mnóstwo funkcji AI na Chromebooki (z pewnym haczykiem)

TL; DR Google ogłosił, że na niektórych Chromebookach pojawi się mnóstwo funkcji AI. Funkcje te obejmują regulację tonów, generowanie tekstu, edytor Magic i inteligentne podsumowania. Zdecydowana większość nowych funkcji AI wymaga urządzenia Chromebook Plus klasy premium. Firma Microsoft ogłosiła niedawno inicjatywę Copilot Plus dla komputerów klasy premium wyposażonych w sztuczną inteligencję, ale Google nie stoi w miejscu. Firma właśnie ujawniła mnóstwo funkcji, które wkrótce pojawią się na Chromebookach. Linia Chromebook Plus otrzyma prawie wszystkie nowe funkcje sztucznej inteligencji, począwszy od funkcji „Pomóż mi pisać”. Użytkownicy muszą po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy, aby wygenerować tekst z podpowiedzi lub zmienić ton istniejącego tekstu. Urządzenia Chromebook Plus mają także funkcję generatywnej tapety AI, która wydaje się być zgodna z funkcją tapety AI na telefonach Pixel. Wygląda na to, że tych tapet można używać jako tła w aplikacjach do rozmów wideo.
Podsumowanie Chromebooka Google
Na tym nie kończą się dodatki do Chromebooka Plus, ponieważ Google ujawniło, że Magic Editor będzie dostępny wyłącznie na tych urządzeniach premium. Dla niewtajemniczonych Magic Editor to pakiet generatywnej edycji zdjęć oparty na sztucznej inteligencji firmy Google, umożliwiający użytkownikom przesuwanie obiektów, zmianę rozmiaru obiektów i wiele więcej. Google wprowadza także Gemini na ekran główny systemu operacyjnego Chrome i zaoferuje 12-miesięczną subskrypcję Google One AI Premium o pojemności 2 TB plan dla nowych użytkowników Chromebooka Plus. Oprócz wyżej wymienionych funkcji, które wkrótce zostaną udostępnione, Google ujawniło również, że urządzenia Chromebook Plus otrzymają jeszcze w tym roku podsumowania dokumentów i plików PDF. Ta funkcja wykorzystuje Gemini i można ją aktywować prawym przyciskiem myszy.

Inne funkcje dostępne na Chromebookach

Nie masz urządzenia Chromebook Plus? W takim razie z przyjemnością dowiesz się, że niektóre funkcje wkrótce będą dostępne także na standardowych Chromebookach. Na początek wkrótce możesz skonfigurować Chromebooka za pomocą telefonu, używając kodu QR i telefonu, aby udostępniać dane uwierzytelniające Wi-Fi i dane konta Google. Inne godne uwagi funkcje dostępne w standardowych Chromebookach obejmują bardziej intuicyjne nagrywanie ekranu w formacie GIF i dostęp jednym kliknięciem do Zadań Google i ulepszony Panel gier, który pozwala teraz mapować sterowanie grami mobilnymi na klawiaturę. Google doda jeszcze kilka funkcji do wszystkich Chromebooków pod koniec 2024 roku. Być może najbardziej godną uwagi funkcją, która pojawi się na urządzeniach jeszcze w tym roku, będzie Project Gameface inicjatywa, która pozwoli Ci sterować Chromebookiem za pomocą śledzenia twarzy i gestów. Google wprowadzi także funkcję Focus zwiększającą produktywność:

Wybierz przedział czasowy, zadanie Google, które chcesz dokończyć, i playlistę YouTube Music, a Chromebook automatycznie włączy tryb Nie przeszkadzać i odliczy Twoje postępy.

Wreszcie, Chromebooki wkrótce będą oferować ekran powitalny po otwarciu laptopa. Na tym ekranie będziesz mógł otwierać okna i aplikacje z ostatniej sesji, a także wyświetlać sugestie z innych urządzeń (np. otwieranie na Chromebooku artykułu, który zacząłeś czytać na telefonie). Tak czy inaczej, jasne jest, że musisz kupić wysokiej klasy urządzenie Chromebook Plus, jeśli interesują Cię nowatorskie funkcje sztucznej inteligencji Google. Google wypuszcza także nowy sprzęt do Chromebooka, co zachęca do uaktualnienia do nowego Chromebooka. Masz wskazówkę? Mów do nas! Wyślij e-mail do naszych pracowników na adres [email protected]. Możesz zachować anonimowość lub uzyskać uznanie za informacje, to Twój wybór.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android