Google ułatwia Twoje letnie podróże dzięki aktualizacjom AI w wyszukiwarce, Mapach i Zakupach

Google ułatwia Twoje letnie podróże dzięki aktualizacjom AI w wyszukiwarce, Mapach i Zakupach

Edgar Cervantes / Android AuthorityTL;DR Google unowocześnia wyszukiwarkę Google, dodając możliwość wykorzystania generatywnej sztucznej inteligencji do tworzenia planów podróży na potrzeby planowania wakacji. Mapy Google zostaną również wzbogacone o wyselekcjonowane listy rekomendacji oraz możliwość wykorzystania sztucznej inteligencji do podsumowania kluczowych informacji na temat wyszukiwanych miejsc. Zakupy Google otrzymują spersonalizowane rekomendacje dotyczące stylu i generator zamiany tekstu na obraz, dzięki którym łatwiej jest kupować podobne produkty. W sam raz na wakacje Google aktualizuje wyszukiwarkę o funkcje generatywnej sztucznej inteligencji. Firma ułatwia także uzyskiwanie listy wyselekcjonowanych rekomendacji w Mapach i umożliwia łatwiejsze zakupy dzięki spersonalizowanym rekomendacjom stylu w Zakupach Google. Mapy i Zakupy również otrzymają funkcje sztucznej inteligencji, takie jak podsumowania i generowanie tekstu na obraz.

Generacyjna sztuczna inteligencja w wyszukiwarce Google do planowania podróży

Szukaj pomysłów na wycieczki dzięki generatywnej sztucznej inteligencjiGoogle unowocześnia funkcję generatywną wyszukiwania (SGE) w wyszukiwarce Google, aby ułatwić planowanie letnich podróży. Możesz teraz zadawać szersze zapytania w wyszukiwarce Google, np. „Zaplanuj mi trzydniową wycieczkę do Filadelfii, która będzie pełna historii”, aby uzyskać zestaw sugestii obejmujących atrakcje, restauracje oraz przegląd opcji lotów i hoteli. Wyszukiwarka Google praktycznie utworzy plan podróży, który pobiera dane z witryn w całym internecie, recenzje, zdjęcia i inne szczegóły przesłane do Google przez użytkowników dotyczące ponad 200 milionów miejsc na całym świecie. Ta funkcja jest dostępna w USA w języku angielskim. Będziesz musiał zarejestrować się w Search Labs i umożliwić firmie SGE wypróbowanie tej funkcji.

Wyselekcjonowane listy rekomendacji w Mapach Google

Mapy Google ułatwiają odkrywanie list rekomendacji. Zaczynając od wybranych miast w USA i Kanadzie, podczas wyszukiwania tych miast Mapy Google będą teraz wyświetlać listę rekomendacji miejsc do odwiedzenia. Dane te będą pobierane od wydawców, a także wkładu członków społeczności Map Google. Ponadto w Mapach Google wprowadzane są listy restauracji popularnych, najlepszych i z ukrytymi klejnotami, które są tworzone przez Mapy Google na podstawie zainteresowań ludzi w danym mieście .

Więcej dostosowań list w Mapach

Mapy ułatwiają także dostosowywanie list. Tworząc listę miejsc w Mapach, będziesz mógł wybrać kolejność, w jakiej miejsca będą się pojawiać. Możesz porządkować miejsca według ulubionych lub chronologicznie, na przykład planu podróży. Użytkownicy będą mogli także łączyć się z treściami z mediów społecznościowych dodaj kontekst, dlaczego dane miejsce zostało dodane do listy. Te dwie aktualizacje pojawią się w Mapach Google na Androidzie i iOS na całym świecie „jeszcze w tym miesiącu”, czyli w ciągu najbliższych kilku dni.

Podsumowania AI dla miejsc

Mapy Google wykorzystują również sztuczną inteligencję do identyfikowania kluczowych informacji o miejscach, korzystając ze społeczności Map. Gdy szukasz miejsc w Mapach Google, możesz teraz zobaczyć zdjęcia i recenzje podsumowujące to, co ludzie kochają w danym miejscu.

Czystszy wygląd Map Google

Mapy Google również wkrótce otrzymają nowy wygląd z czystszym ekranem głównym i mniejszą liczbą kart. W aplikacji pojawią się także nowe kolory pinezek, które ułatwią odnajdywanie miejsc na mapie.

Spersonalizowane narzędzie rekomendacji stylu w Zakupach Google

Google udostępnia nowe narzędzie do spersonalizowanych rekomendacji stylu, które pomoże Ci łatwo odkryć więcej produktów, które Ci się podobają. Gdy użytkownicy w USA będą szukać odzieży lub akcesoriów w przeglądarce mobilnej lub aplikacji Google, zobaczą teraz sekcję zatytułowaną „Zalecenia dotyczące stylu”. Możesz oceniać opcje kciukiem w górę lub w dół, a następnie uzyskiwać spersonalizowane wyniki z przedmiotami, które uzupełniają Twoją garderobę i poczucie stylu. Co więcej, możesz także określić, jakie marki lubisz, aby uzyskać opcje od tych marek. Jeśli wyniki nie spełniają Twoich potrzeb, możesz uzyskać opcję oceniania więcej razy i od razu zobaczyć więcej wyników. Preferencje zostaną zapisane, więc Twoje rekomendacje dotyczące stylu pozostaną spersonalizowane na podstawie tego, co Ci się podoba i przedmiotów, z którymi miałeś kontakt. Google dodaje również SGE do Zakupów, umożliwiając opisanie Twojego produktu w celu wygenerowania fotorealistycznego obrazu, który możesz następnie użyj, aby znaleźć podobne produkty nadające się do wysyłki.
Masz wskazówkę? Mów do nas! Wyślij e-mail do naszych pracowników na adres [email protected]. Możesz zachować anonimowość lub uzyskać uznanie za informacje, to Twój wybór.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android