Google twierdzi, że jest „bardzo wygodne”, ponieważ Tensor nie wygrywa testów porównawczych

Google twierdzi, że jest „bardzo wygodne”, ponieważ Tensor nie wygrywa testów porównawczych

Robert Triggs / Android AuthorityTL;DR Google jest „bardzo wygodny” z układami Tensor, które nie wygrywają testów porównawczych, powiedział dyrektor firmy. Dyrektor powiedział, że Google testuje obciążenia oprogramowania, które faktycznie będą działać na telefonach Pixel. Telefony Pixel 6 i Pixel 7 firmy Google są zasilane częściowo niestandardowymi procesorami Tensor, ale te SoC tak naprawdę nie walczą z Apple, Qualcomm i innymi producentami chipów, jeśli chodzi o większość testów porównawczych.Teraz starszy dyrektor ds. zarządzania produktami w Google Silicon Monika Gupta wypowiedziała się na temat wydajności benchmarków linii Tensor w oficjalnym podkaście Made By Google (h/t: 9to5Google). Gupta zasugerował, że benchmarki to tylko część historii, jeśli chodzi o procesory smartfonów:

Myślę, że klasyczne benchmarki kiedyś przysłużyły się celowi, ale myślę, że od tamtego czasu branża ewoluowała. A jeśli spojrzysz na to, co Google próbuje zrobić, wprowadzając innowacje AI do smartfona — ponieważ uważamy, że jest to podejście, które zapewni pomocne doświadczenia, takie jak niektóre z tych, które właśnie wspomniałem — klasyczne benchmarki powstały w czasach, w których sztuczna inteligencja a telefony nawet nie istniały. Mogą opowiedzieć jakąś historię, ale nie wydaje nam się, żeby opowiadali całą historię.

Dodała, że ​​Google testuje „rzeczywiste obciążenia oprogramowania”, które będą działać na jego chipsetach, zamiast polegać na testowych aplikacjach z syntetycznymi obciążeniami. „Dokładnie wiemy, po co budujemy, a jeśli oznacza to, że nie wygramy w testach porównawczych lub nie będziemy w nich wyglądać tak dobrze, czujemy się z tym doskonale, ponieważ wynik końcowy mówi sam za siebie” Gupta wyjaśnił. „Podobnie jak w Pixel 6 i Pixel 7, możesz zobaczyć wszystkie niesamowite innowacje, które wprowadziliśmy, a wiele z nich było pierwszymi w Pixelu. Więc jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego podejścia”.

Właściwe podejście do Tensora?

Zdecydowanie prawdą jest, że testy porównawcze nie są w pełni reprezentatywne dla rzeczywistych wyników i obciążeń. Po pierwsze, wiele testów porównawczych skupia się na szczytowej wydajności, której rzadko się zdarza, a nie na trwałej wydajności. W rzeczywistości nasze własne testy Tensor G2 pokazują, że chipset Pixel 7 pozostawał w tyle za rywalami, jeśli chodzi o szczytowe wyniki, ale w rzeczywistości pokonał niektóre telefony Snapdragon 8 Gen 1 w długotrwałych testach. Trwała wydajność jest niezbędna w przypadku zadań takich jak gry i fotografia.

Co sądzisz o testach porównawczych?

235 głosówTo jest mój główny punkt odniesienia dla wydajności7%Jest to jeden z kilku czynników, które biorę pod uwagę46%Nie obchodzą mnie testy porównawcze46% Google promuje również uczenie maszynowe w dużym stopniu do zadań takich jak fotografia obliczeniowa i aplikacje testowe, takie jak Geekbench i 3DMark tak naprawdę nie bierze pod uwagę tego sprzętu. Istnieje kilka testów porównawczych AI, ale różny charakter sprzętu i obciążeń AI oznacza, że ​​nawet te testy nie mówią wszystkiego. Co to jest warte, ranking AI-Benchmark pokazuje, że tensor G2 SoC Pixela 7 znajduje się za telefonami Snapdragon 8 Gen 1 i Dimensity 9000. Trzeba też powiedzieć, że nie jest to nowe podejście dla Google. Oryginalny chipset Tensor widoczny w Pixel 6 wykorzystuje dwa rdzenie procesora Cortex-X1, a firma zauważyła w tym czasie, że takie podejście miało zapewnić maksymalną wydajność przy „średnich” obciążeniach. Firma zapewniła, że ​​jeden rdzeń procesora Cortex-X (jak widać w konkurencyjnych projektach SoC) był przydatny tylko do wygrywania testów porównawczych. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android